-
0
0
+

Mecze o stawkę bezapelacyjnie nie są mocną stroną piłkarzy Widzewa. Tak, jak przed tygodniem, dwoma i trzema - łodzianie nie sprostali wyzwaniu rzuconemu przez rywali. W starciu 31. kolejki drugiej ligi podopieczni Marcina Kaczmarka zremisowali przy ulicy Bukowej z miejscowym GKS-em Katowice (1:1). Bohaterem przyjezdnych został po przerwie Daniel Tanżyna.

Uwaga! Tylko do czwartku, bez jakichkolwiek wpłat, aż do 2000 złotych bonusu może otrzymać każdy nowy klient Betclic.pl! Szczegóły tej urodzinowej promocji znajdziecie w tym linku.

GKS Katowice 1:1 Widzew Łódź

Znów runda wiosenna, poważniejszy przeciwnik i Widzew obsadzony w głośne nazwiska nie jest w stanie podołać wyzwaniu rzuconemu przez rywala. Przypomnijmy, że ostatnie trzy spotkania z udziałem podopiecznych Marcina Kaczmarka wyglądały następująco:
- porażka z Górnikiem Polkowice (3:4)
- remis z Elaną Toruń (1:1)
- porażka z Pogonią Siedlce (1:3)

I zła passa ciągnąca się od dwóch tygodni będzie trwać nadal. Widzew, który do Katowic przyjeżdżał w roli faworyta, jak na faworyta drugiej ligi przystało, znów się wyłożył. W dodatku w znanym już dla siebie stylu - po raz kolejny dającym do zrozumienia, że łodzianie nie są na ten moment ekipą, która poradziłaby sobie na zapleczu Ekstraklasy. To doskonale podsumowali w dzisiejszym meczu piłkarze GKS-u. Gospodarze trafiając jeszcze przed przerwą za sprawą Szymona Kiebzaka, zapewnili sobie cenny punkt, który dali sobie wyrwać dopiero po przerwie.

Ale żeby nie było, że starcie przy Bukowej okazało się nie wiadomo jak ciekawe, poparte dominacją gospodarzy. Łodzianie swoje szanse również mieli. Przed przerwą bardzo blisko był Marcin Robak. Po przerwie znów blisko był Robak. I gdyby mecz miał trzy połowy - najbliżej strzelenia bramki znów byłby Robak. Na szczęście drużyna Widzewa to jedenastu graczy spośród, których najcelniej strzelał dziś stoper, Daniel Tanżyna. Defensor łodzian wykorzystując rzut rożny, umieścił piłkę w siatce, przy okazji ratując skórę przyjezdnych. Bowiem ci przez dobrą chwilę znaleźli się na trzecim miejscu w tabeli drugiej ligi. A nie nie daje już bezpośredniego awansu na zaplecze Ekstraklasy.