-
0
0
+

Leeds nie było w tym tygodniu uzależnione tylko od siebie. Musiało patrzeć na wyniki Brentford oraz West Bromwich Albion. Brentford gra nadal jak natchnione, prezentuje się lepiej niż "The Whites". Wobec swojego pozytywnego wyniku w meczu z Barnsley, Leeds potrzebowało tylko jednego punktu do awansu do Premier League. Albo... potknięcia West Bromu, który dziś grać miał z walczącym o utrzymanie w Championship Huddersfield...

Liverpool został mistrzem Anglii, oglądając przed telewizorem mecz Chelsea z Manchesterem City. Leeds AWANSOWAŁO PO 16 LATACH DO PREMIER LEAGUE, również siedząc w domu. Oni tylko śledzili ten jeden mecz - mecz, w którym udział wziął nawet Kamil Grosicki, którego Slaven Bilić wpuścił na boisko z ławki rezerwowych. Barwy żółto-zielone okazały się dziś niezbyt szczęśliwe dla West Bromwich Albion. Oni nie prowadzili nawet przez minutę w piątkowym spotkaniu przeciwko Huddersfield. "The Terriers" już w 4. minucie pokarało drużynę Bilicia, kiedy gola zdobył Chris Willock. Wyrównał pod koniec pierwszej połowy Dara O'Shea. Ale ta liga bywa brutalna. Emile Smith Rowe dostanie chyba honorowe obywatelstwo Leeds - to on strzelił 2:1. "The Whites" dostali prezent od spadkowicza z Premier League...

82 punkty ma w tej chwili WBA - i może to nie wystarczyć do awansu bezpośredniego do ekstraklasy. Jutro swój mecz gra Brentford, podobnie jak ponad połowa ligi. A Leeds jest już bezpiecznie. Nie wypadnie z pierwszej dwójki.

Marcelo Bielsa jest zwycięzcą! Człowiek, z którego filozofii czerpali wielcy, tacy jak Pep Guardiola... w końcu ma swój sukces. Dołącza do grona najlepszych trenerów - zmierzy się właśnie z Pepem, ale też z Kloppem, Mourinho, Ancelottim, a także tymi zdolnymi, którzy swoje nazwisko budują - Artetą, Solskjaerem, Lampardem. Nie udało się w zeszłym roku, ale teraz biały kolor jest symbol nie kapitulacji, lecz wiktorii. Mateusz Klich, playmaker z Polski zagra w najbogatszej lidze świata. Elland Road w końcu stanie się areną meczów w lidze, którą tak przecież marketingowo napompowano do granic możliwości.

Trafia tam "El Loco", el polaco... czy może być lepsza wiadomość? Cóż, oczywiście, powinniśmy być też dziś być sercem z Kamilem Grosickim, który będzie być może dobijał się do ekstraklasy przez baraże... natomiast trudno dziś nie pogratulować Hernandezowi, Klichowi, właśnie Bielsie... i nawet temu cholernemu Bamfordowi (choć oddajmy, co cesarskie - to on jest najskuteczniejszym napastnikiem Leeds w lidze - 16 goli), który w kilku momentach robił wiele, aby Leeds wsadzić kłody pod nogi.

LEEDS i MIELEC nie położą się dziś długo spać. W ogóle... JAK TO BRZMI?