-
0
0
+

Mimo tego że to "tylko" Puchar Ligi Angielskiej, jesteśmy już w takiej fazie turnieju, gdzie nie ma nic do stracenia i trzeba powalczyć o końcowy triumf. Dziś rozegrano pierwszy z dwóch półfinałów Carabao Cup, gdzie Tottenham pewnie pokonał Brentford i jest już o jedno zwycięstwo od chwały.

Tottenham: Lloris – Aurier, Sanchez, Dier, Reguilon (70. Davies) – Sissoko, Hojbjerg (86. Tanganga), Lucas (70. Winks), Ndombele, Son (89. Vinicius) – Kane
Brentford: Raya – Dalsgaard, Pinnock, Bech Sorensen, Henry – Dasilva, Janelt (74. Marcondes), Jensen – Mbeumo (81. Forss), Toney, Canos (74. Fosu)

Na widok jakiegokolwiek pucharu, Josemu Mourinho aż świecą się oczy, a że Portugalczyk lubi zdobywać Puchar Ligi, to tym bardziej miał on chrapkę na pierwsze trofeum w barwach Tottenhamu. Przeszkodą na drodze do finału miało być „tylko” drugoligowe Brentford, cudzysłów jednak przypadkowy nie jest, przecież pokonanie czterech drużyn z Premier League to nie lada wyczyn. Koguty to jednak wyższy poziom i udowodniły to bramką jeszcze przed kwadransem. Reguilon miał czas na herbatkę, drzemkę i na inne tego typu rzeczy, wrzucił piłkę do pilnowanego tylko przez chwilę Sissoko, a dzięki bramce Francuza mogliśmy usłyszeć znane i lubiane Darude – Sandstorm. Po dwóch minutach mógł być bis, no ale Raya nie polubił chyba tego utworu, albo doszedł do wniosku, że przesyt też nie jest zbyt dobry, więc obronił strzał Heung-Min Sona. Brentford nie miało zbyt wielu szans na zaskoczenie defensywy Tottenhamu, jeśli już czegoś szukać, to po stałych fragmentach gry, ale i wtedy ciężko było się przebić gdzieś w pole karne gospodarzy. Oczywiście próby uderzeń były, czy to Toney głową, czy Dasilva ze skraju pola karnego, ale nie przyniosły one zbyt dużego zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Llorisa. Za to Raya musiał jeszcze w pierwszej połowie solidnie się wysilić. Uderzenie Lucasa po rzucie rożnym odbiło się od Toneya i leciało tuż pod poprzeczkę, ale hiszpański bramkarz uratował Brentford przed utratą drugiej bramki. Dominacji nie było, ale na pewno Tottenham miał kontrolę nad spotkaniem.

Tą kontrolę podopieczni Mourinho chcieli potwierdzić w drugiej połowie i niewiele brakowało, a już po kilku minutach faktycznie by im się to udało, ale… Panie Aurier, ja wiem że pan jest obrońca, ale chociaż można było uderzyć w światło bramki, a nie z sześciu metrów wywalać piłę gdzieś cholera wie gdzie. To nie była pierwsza szansa na 2:0, ale i nie ostatnia, po godzinie gry Son miał kolejną szansę na gola, ale Koreańczyk pomylił się dosłownie o parę centymetrów. Bramka wisiała już na włosku i w końcu wpadła. Dla Brentfordu! Ze spalonego… Jeśli ktoś liczył na niespodziankę to musiał obejść się smakiem, szczególnie że Tottenham podwoił swoje prowadzenie za sprawą Sonaldo. Sytuacja była już praktycznie opanowana, dobić Pszczoły mógł Ndombele, ten jednak obił słupek bramki Rayi. Przycisk autodestrukcji nacisnął jednak Josh Dasilva, który brutalnie faulował Hojbjerga i kiedy Mike Dean obejrzał tę sytuację w telewizorku, pokazał swojemu rodakowi czerwoną kartkę. Pierwsza porażka od szesnastu spotkań już była praktycznie pewna, gracze Brentfordu próbowali jeszcze strzelić chociaż honorową bramkę, ale na próbach się wszystko skończyło. Tottenham w finale, teraz tylko czekać na rywala z Manchesteru.