Polak BOHATEREM w Anglii. Obronił rzut karny i pobił rekord!

-
0
0
+

Polska bramkarzami stoi. Te stwierdzenie jest popularne nie od dziś, lecz zostaje potwierdzane z każdym kolejnym tygodniem. W trakcie bieżącego weekendu udowodnił to Bartosz Białkowski. Bramkarz Millwall obronił rzut karny i zanotował szesnaste czyste konto w trwających rozgrywkach Championship. Jego zespół rozprawił się na własnym obiekcie z Rotherdam (1:0).

Millwall - Rotherdam 1:0

Zadanie, jakie stało przed Paulo Sousą w momencie wyboru pierwszego bramkarza, bez dwóch zdań było bardzo trudne. Ostatecznie postawił na zawodnika Juventusu, Wojciecha Szczęsnego. Mimo to zainteresowanych miejscem między słupkami jest dużo więcej. We Włoszech kolejny znakomity sezon rozgrywają Bartłomiej Drągowski oraz Łukasz Skorupski. W Niemczech chwalą Rafała Gikiewicza. Nie inaczej jest również na Wyspach Brytyjskich. Tam pierwsze skrzypce odgrywają Łukasz Fabiański i Bartosz Białkowski. Golkiper Millwall potwierdził to również w piątek.

W ramach 39. kolejki Championship zespół doświadczonego Polaka mierzył się na własnym obiekcie z Rotherdam. Mimo potężnej różnicy w ligowej tabeli na próżno było wskazać faworyta. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Wszystko zmieniło się dopiero po przerwie. W 56. minucie czerwoną kartką został napomniany gracz gości, Richard Wood. Ledwie kilka minut później na listę strzelców Jed Wallace, który zapewnił zwycięstwo Millwall.

Walka o komplet punktów toczyła się jednak do ostatnich minut starcia. Ogromny udział miał tym razem Bartosz Białkowski. Jednokrotny reprezentant Polski najpierw popisał się fenomenalną interwencją przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W końcówce spotkania obronił zaś rzut karny i przyczynił się do kompletu punktów wywalczonego przez swój zespół.

Piątkowe spotkanie z Rotherdam było dla Białkowskiego już szesnastym w bieżących rozgrywkach, które zakończył z czystym kontem. Jest to jednocześnie indywidualny rekord 33-latka. Po rozegraniu 39. kolejek jego zespół zajmuje 10. pozycję w tabeli Championship.