Gol-CUDO Tielemansa! Leicester z PIERWSZYM Pucharem Anglii!

-
0
0
+

Mecz walki. Te dwa słowa bardzo dobrze opisują dzisiejszy finał Pucharu Anglii, a szczególnie pierwszą połowę. Druga połowa należy przyznać była o niebo lepsza. Na przeciwko siebie stanęły ekipy Chelsea oraz Leicester City. Ekscytacji oraz energii zawodnikom dodawało dzisiaj aż 21 tysięcy gardeł zgromadzonych na Wembley Stadium. Łatwo można było odnieść wrażenie, że fani popularnych "Lisów" dają z siebie wszystko, aby ich ulubieńcy sięgnęli po raz pierwszy w swojej historii po Puchar Anglii. Finalnie udało im się spełnić swoje marzenie, chociaż w samej końcówce spotkania kibice "Lisów" przeżyli rollercoaster. Chelsea wyrównała stan meczu w 89. minucie, ale trafienie musiało jednak zostać anulowane przez minimalny spalony. Leicester finalnie wygrało to spotkanie wynikiem 1:0, a zwieńczeniem tego dnia było niesamowite trafienie Youriego Tielemansa. Poza Belgiem postanowiliśmy wyróżnić dwóch innych zawodników. Zapraszamy!

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi

Youri Tielemans

W przypadku belgijskiego pomocnika należy wspomnieć przede wszystkim o genialnym uderzeniu, które oddał w 63. minucie meczu. Tielemans otrzymał piłkę z boku od Luke'a Thomasa, pociągnął akcję do przodu, a następnie oddał potężne uderzenie z okolic 27. metra zbierając pajęczynę z bramki, którą strzegł dzisiaj Kepa Arrizabalaga. Finalnie trafienie to okazało się game-winnerem, a Tielemans został bohaterem finału FA Cup. Krzywdzącym dla niego byłoby wspomnienie jedynie o tym trafieniu. Pomocnik od samego początku pracował na jedną z najwyższych not w drużynie. Angażował się w defensywnie, w której też zaliczył kilka ważnych akcji oraz napędzał kontrataki "Lisów" licznymi długimi podaniami, które w znacznej większości były celne.

Wesley Fofana

Wydawało się, że Leicester czekają niesamowite ciężary od 34. minuty. Boisko opuścić musiał wtedy Jonny Evans, który najwidoczniej nie wyleczył do końca swojego urazu. W pierwszej połowie Chelsea praktycznie nie wykreowała sobie żadnej dogodnej sytuacji. Głównie za sprawą Wesley'a Fofany. Francuz grał z pełnym poświęceniem i fantastycznie antycypował zagrania dzisiejszego oponenta. Od samego początku bardzo skutecznie uprzykrzał życie Masonowi Mountowi czy Timo Wernerowi.

Kasper Schmeichel

Chelsea zaczęła napierać z w drugiej połowie, szczególnie po utracie bramki. Kilka razy było bardzo gorąco pod bramką "Lisów", ale duński bramkarz wykazał się wręcz heroiczną postawą między słupkami. Może i sama liczba interwencji (3) nie zrobi na nas ogromnego wrażenia, ale ich jakość zasługuje na wszelkie oklaski oraz uznanie. Schmeichel wybronił całą końcówkę swojej drużynie. Powstrzymał najpierw uderzenie Mounta, a następnie Bena Chilwella. Czy możemy tutaj mówić o jednym z najbardziej niedocenianych bramkarzy naszych czasów? Bardzo możliwe, że tak.