Gol Świderskiego i asysta Klimali. Polacy z mianem bohaterów [VIDEO]

-
0
0
+

Polscy piłkarze nie zwalniają tempa za granicą. W sobotni wieczór spory udział w zwycięstwie PAOK-u Saloniki miał Karol Świderski. Reprezentant Polski zdobył drugą bramkę w bieżących rozgrywkach. Asystę na wagę trzech punktów zanotował zaś Patryk Klimala. Drużyna 22-latka wygrała swój mecz 1:0 i jest coraz bliżej miejsca w najlepszej ósemce po fazie zasadniczej.

Na brak wrażeń dostarczanych przez polskich piłkarzy, jak zwykle narzekać nie wypada, aczkolwiek trzeba poprzeć fakt, iż ostatnie tygodnie w wykonaniu Karola Świderskiego i Patryka Klimali były słabsze względem tych poprzednich. Obaj Polacy nie strzelali tyle, na ile nas przyzwyczaili. Byli bardzo niemrawi. Napastnik PAOK Saloniki trafił nawet na ławkę rezerwowych, aczkolwiek wrócił. Zrobił to w bardzo dobrym stylu, wszak miał spory udział w zwycięstwie swojego zespołu nad niżej notowanym Apollonem Smyrnis 4:1.

Po kilku spotkaniach rozpoczynanych z ławki rezerwowych reprezentant Polski w końcu zagrał od początku. Szkoleniowiec klubu z Salonik umieścił 24-latka w podstawowym składzie. Ten natomiast nie zawiódł, stając się jednym z bohaterów swojego zespołu.

Karol Świderski wpisał się na listę strzelców po przerwie. W 67. minucie spotkania dostał dobre podanie od Omara El Kaddouriego i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera przyjezdnych. Dla polskiego napastnika była to druga bramka w tym sezonie. Dla zespołu? Przełamanie strasznego marazmu. Kilka minut później piłkarze faworyta trafili jeszcze dwukrotnie, zapewniając sobie bardzo ważny triumf nad niżej notowanym rywalem. Sobotnie zwycięstwo PAOK-u pozwoliło im utrzymać trzecie miejsce w tabeli greckiej ekstraklasy. Ich strata do prowadzącego Olympiakosu Pireus to w tym momencie cztery punkty.

Dobre wieści na temat dyspozycji polskich piłkarzy nie kończą się tylko i wyłącznie na 24-letnim atakującym. Bardzo dobry występ w barwach New York Red Bulls zanotował Patryk Klimala. Młody napastnik został jednym z bohaterów swojego zespołu, biorąc udział przy bramce na wagę triumfu. Zespół Polaka pokonał przed własną publicznością CF Montreal 1:0, dzięki czemu jest coraz bliżej awansu do zbliżającej się fazy play-off.

Dla 23-letniego napastnika było to już kolejne spotkanie, w którym miał spory udział w zwycięstwie zespołu z Nowego Jorku. Tak też twierdzą statystyki. Do tej pory rozegrał 27 spotkań, zdobył w nich 8 bramek i zanotował 7 asyst.