-
0
0
+

Czy łatwo jest rozbić "Kryształowy Pałac"? Patrząc na obecny sezon Premier League wydaje się, że tak. Sam jednak uważam dzisiejszych rywali Manchesteru City za jedną z drużyn grającą najbardziej, poniżej swojego potencjału. Może nie jest to zespół na mistrza Anglii czy nawet puchary, ale 15. miejsce to wynik poniżej ich możliwości. Wydawać by się mogło, że jadą na Etihad Stadium na wykonanie wyroku, ale jak śpiewał Zenek Martyniuk "cuda przecież się zdarzają"...

Manchester City: Ederson – Stones, Laporte, Otamendi (50. Aguero) – Walker, Gundogan, Bernardo Silva, Delph (62. De Bruyne) – Sterling (69. Mahrez), Gabriel Jesus, Sane

Crystal Palace: Guaita – Wan-Bissaka, Mamadou Sakho, Tomkins, van Aanholt – McArthur, Milivojević, Meyer (95. Puncheon), Schlupp – Townsend, Zaha (88. Jordan Ayew)

Gdybym napisał, że Manchester City dominował od początku, to byłoby to jakieś zaskoczenie? Raczej nie, przecież to drużyna Pepa Guardioli. W 10. minucie obrońcy tytułu mieli posiadanie piłki... 85%! Tyle, że na tablicy wyników nadal 0:0. Crystal Palace nie dawało się tak łatwo napocząć. Z posiadania piłki niewiele wynikało. Najlepszą sytuację zmarnował Leroy Sane, który mając sporo miejsca trafił w boczną siatkę. Można go jednak usprawiedliwić, że miał dość ostry kąt. W 18. minucie miało miejsce kuriozalne zamieszanie w polu karnym Crystal Palace - obrońcy gośći kilka razy blokowali strzały rywali w jednej akcji.

Ale Wy serio myślicie, że City może sobie tak klepać w nieskończoność i nic nie strzelić? Nieee... Dziwne jest tylko to, że bramkę zdobyli w dość prosty sposób - Fabian Delph wrzucił w pole karne, a tam był Ilkay Gundogan, który wpakował piłkę do siatki głową. Manchester City objął prowadzenie w 27. minucie, ale długo się nim nie nacieszył... Zaledwie 6 minut później Jeffrey Schlupp wpadł w pole karne pokiwał i zaskoczył Edersona mocnym strzałem w kierunku dalszego słupka! 1:1!

Szok? To co powiecie na to, co stało się w 35. minucie? Rzut wolny dla Crystal Palace, obrońcy Manchesteru City dość niechlujnie wybili piłkę poza pole karne... A jak Andros Townsend przypierdolił uderzył "z laczka" to nie było chuja we wsi zdjął pajęczynę z okienka bramki Edersona!

Manchester City przeszedł drogę z nieba do piekła w 8 minut. Z 1:0 nagle zrobiło się 1:2. I oczywiście zespół Guardioli starał się zareagować jak najszybciej, no ale jak ta sytuacja mogła wpłynąć na ich rywali? Oczywiście, że motywująco! Do przerwy utrzymał się wynik 1:2 - na Etihad Stadium szykowała się sensacja.

Druga połowa zaczęła się ostro - skoro City przegrywało to nie mogło być inaczej. Już w 50. minucie Nicolasa Otamendiego zastąpił Sergio Aguero. Chwilę później Aymeric Laporte niewiele się pomylił po strzale głową - to był sygnał, że żarty się skończyły... Tyle, że po stronie Crystal Palace, bo minutę później było już 3:1 dla gości! Tym razem jeden z ich zrywów w pole karne City poskutkował tym, że Kyle Walker wjechał w nogi Maxa Meyera pod swoja bramką. Sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Luka Milivojević. Crystal Palace - jak Wy mnie tera zaimponowaliście!

W 62. minucie Fabiana Delpha zmienił Kevin De Bruyne - może nie będę już pisał, że "żarty się skończyły", ale chyba trzeba o tym wspomnieć. Było widać psychiczną przewagę gości - byli oni po prostu pewni siebie przy korzystnym wyniku, a piłkarzom Guardioli brakowało już pomysłów. Właściwie to miałem pisać, że już niewiele się działo i nie chciało mi się tego oglądać, ale jednak wspomniany De Bruyne na coś się przydał. W 85. minucie dostał piłkę przy narożniku pola karnego i posłał ją "za kołnierz" Vicente Guaity. Strata City zmniejszyła się do jednej bramki.

Tak więc piłkarze Manchesteru City jeszcze walczyli. Zrobili prawdziwy szturm pod bramką Crystal Palace, a ich obrońcy musieli się namęczyć, żeby utrzymać prowadzenie. Mieli swoje okazje m.in. Gabriel Jesus i Leroy Sane, ale nic z tego! Pep Guardiola okazał się Świętym Mikołajem, a jego piłkarze elfami. Jak powiedzieli angielscy komentatorzy "Stał się świąteczny cud!". Wynik tego meczu to prezent nie tylko dla gości, którzy zdobyli bardzo cenne punkty patrząc na ich miejsce w tabeli, ale także dla Liverpoolu, który będzie miał teraz 4 punkty przewagi nad swoim największym rywalem o tytuł.

Manchester City - Crystal Palace 2:3 (1:2)

Gundogan 27', De Bruyne 85' - Schlupp 33', Townsend 35', Milivojević 51' (karny)