''The Reds'' z zaciągniętym ręcznym gromią na Anfield - echa meczu Liverpool-Huddersfield
26-04-2019

-
0
0
+

Po zwycięstwie Manchesteru City  na Old Trafford kibice Liverpoolu nie mieli wątpliwości - w ostatnich 3 kolejkach ich ulubieńcy muszą ugrać komplet punktów i liczyć na cud w kontekście walki o mistrzostwo Anglii. Dzisiejsza część zadania nie wydawała się zbyt trudna - na Anfield przyjeżdżała najsłabsza drużyna w historii Premier League od czasów Derby County w sezonie 2007/2008. Strata punktów z takim rywalem to byłby po prostu obciach, więc absolutnie nikt nie wyobrażał sobie innego scenariusza, niż pewne zwycięstwo Liverpoolu. Podopieczni Jurgena Kloppa nie zawiedli swoich fanów i gładko ograli Huddersfield 5:0.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (88' Gomez), Lovren, van Dijk, Robertson - Henderson, Keita, Wijnaldum (73' Oxlade-Chamberlain) - Salah, Sturridge (73' Shaqiri), Mane
Huddersfield: Lossl - Smith, Schindler, Kongolo, Durm - Mbenza (87' Kachunga), Hogg, Stanković (81' Pritchard), Bacuna, Ahearne-Grant - Mounie (65' Lowe)

Oczywiście przed meczem kibice Manchesteru City po cichu liczyli, że "Teriery" sprawią dzisiaj niespodziankę. Oddajmy głos najsłynniejszemu z nich:

Cóż, marzenia legendy brit popu zostały szybko zweryfikowane przez rzeczywistość, ponieważ komentujący ten mecz Marcin Rosłoń i Michał Gutka ledwo zdążyli się przywitać, a już było 1:0 dla Liverpoolu. Jon Stanković w juniorski sposób dał sobie zabrać piłkę Naby'emu Keicie, który wymienił piłkę z Mohamedem Salahem i precyzyjnym strzałem nie dał szans Jonasowi Losslowi. O dziwo, ten gol nie spowodował, że Liverpoolowi grało się lżej, wręcz przeciwnie - w pierwszym kwadransie to "Teriery" miały optyczną przewagę. Taki stan rzeczy nie trwał oczywiście za długo - już w 22. minucie mieliśmy 2:0. Andy Robertson w swoim stylu kapitalnie dośrodkował wprost na głowę Sadio Mane, który tylko dopełnił formalności.

Po drugiej bramce "The Reds" uspokoili grę - nie dali już się zepchnąć do defensywy, tylko spokojnie rozgrywali pikę i czekali na wyrwy w defensywie Huddersfield. Wydawało się, że do końca pierwszej części meczu już nic ciekawego się nie wydarzy, jednak już w doliczonym czasie gry Salah wykorzystał kapitalne penetrujące podanie od Trenta Alexandra-Arnolda i sprytnym lobem umieścił piłkę w siatce.

Jeśli w pierwszej połowie goście wykazywali jakieś symptomy waleczności i chęci do gry, to w drugich 45 minutach całkowicie zatarli pozytywne wrażenie. "Teriery" dały się kompletnie zdominować Liverpoolowi i tylko niechęci gospodarzy do podkręcania tempa zawdzięczają, że nie skończyło się dwucyfrówką. No, ale bramki rzecz jasna padły. Najpierw Jordan Henderson skopiował wyczyn Andrew Robertsona i dośrodkował idealnie na głowę Mane, który ponownie pokonał Lossla. Wynik meczu na 5:0 10 minut przed końcem spotkania ustalił Salah, strzelając na pustą bramkę po świetnej zespołowej akcji.

Ciężko jest wysnuwać jakieś głębsze wnioski po tym spotkaniu. Liverpool wykonał po prostu swoje zadanie, punktując beznadziejnego rywala, przy okazji poprawiając nieco swój bilans bramkowy, co w kontekście ostatecznych rozstrzygnięć może mieć duże znaczenie. Interesująco zapowiada się wewnętrzna walka Salaha z Mane o koronę króla strzelców, jednak podejrzewam, że w tym momencie indywidualne wyróżnienia niespecjalnie interesują obu panów. Natomiast Huddersfield po raz n-ty w tym sezonie pokazało, dlaczego prawdopodobnie mieliby trudności z utrzymaniem się nawet w Ekstraklasie. Dawno nie było tak słabej drużyny w Premier League i mam nadzieję, że po ich spadku szybko nie będzie.

Liverpool - Huddersfield 5:0 ( Keita 1', Mane 22', 66', Salah 45+1', 83')