Rashford - Martial - gol! United pewnie pokonuje Sheffield

-
0
0
+

Przed rozpoczęciem sezonu mało kto zaryzykowałby tezę, że starcie Manchesteru United z Sheffield będzie pojedynkiem drużyn walczących o awans do Ligi Mistrzów. Równa forma piłkarzy Chrisa Wildera zaowocowała wysokim miejscem w tabeli Premier League po 30 rozegranych kolejkach. Dzisiejsze spotkanie nie było jednak wyrównane. Gospodarze pokonali Sheffield 3:0, a hattrickiem popisał się Anthony Martial.

Już w czwartek mecz Chelsea vs Manchester City! Ten i wiele innych meczów pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.

Manchester United: de Gea - Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka - Matić, Pogba (80' Pereira) - Rashford (80' James), Fernandes (80' McTominay), Greenwood (80' Mata) - Martial (80'Ighalo)

Sheffield United: Moore - Basham, Jagielka, Robinson - Baldock, Fleck, Norwood (46' Berge), Lundstram, Stevens - McGoldrick (64' Zivković), Mousset (46' McBurnie)

Obie drużyny nie mogą zaliczyć wznowienia rozgrywek do najbardziej udanych. „Czerwone Diabły” w piątkowy wieczór zremisowały co prawda na wyjeździe z Tottenhamem 1:1, lecz patrząc na przebieg spotkania, podopieczni Ole Gunnara Solskjaera mogli sięgnąć po pełną pulę. Sheffield po restarcie rozegrało już dwa mecze. Najpierw zanotowali wygraną 1:0 nad Aston Villą. Wróć. Wygraliby, gdyby system Goal Line Technology zadziałał. Tak się jednak nie stało i oprócz gigantycznego skandalu mieliśmy również podział punktów na Villa Park. Cztery dni później „The Blades” nie mieli żadnych szans w starciu z Newcastle, przegrywając aż 0:3.

Sytuację Sheffield przed meczem z United mocno skomplikowała absencja Deana Hendersona. Golkiper nie mógł wystąpić w dzisiejszym spotkaniu ze względu na zapisy w umowie dotyczącej jego wypożyczenia z Manchesteru. Oprócz Hendersona w szeregach gości zabrakło zawieszonego za kartki podstawowego stopera Johna Egana. Zastąpił go niezwykle doświadczony Phil Jagielka. Ole Gunnar Solskjaer nie miał takich problemów i mógł skorzystać ze wszystkich ważniejszych zawodników.

Gospodarze napoczęli rywali już w siódmej minucie. Mocną centrą z prawej strony pola karnego gości popisał się Marcus Rashford. Anglik wypatrzył na krótkim słupku Anthony’ego Martiala, który nie miał problemów z pokonaniem Simona Moore’a.

Pięć minut później Francuz chciał odwdzięczyć się koledze z zespołu, zagrywając świetną piłkę do Rashforda. 22-letni wychowanek United nie trafił jednak do bramki w banalnej wręcz sytuacji. Jedynie kiks gracza „Czerwonych Diabłów” sprawił, że gospodarze nie wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Manchester w pierwszej połowie dominował na boisku. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera stwarzali sobie sporo sytuacji. Liczne prostopadłe podania autorstwa Bruno Fernandesa co rusz sprawiały problemy defensorom Sheffield. Nieliczne kontrataki gości kasował grający świetnie w pierwszej połowie Victor Lindelof.

W 44 minucie swojego drugiego gola strzelił Martial. Akcja bramkowa znów toczyła się w prawym sektorze boiska, skąd do Francuza dogrywał Aaron Wan-Bissaka. Napastnik United uderzył pewnie z pierwszej piłki, nie dając szans bramkarzowi „The Blades”. Gospodarze schodzili na przerwę w świetnych nastrojach.

Druga połowa na pewno nie zachwyciła kibiców. "Czerwone Diabły" wyraźnie zwolniły tempo, co jednak nie przeszkodziło im w zdobyciu trzeciego gola. Ponownie w rolach głównych wystąpili Rashford oraz Martial. Anglik podawał, Francuz kończył. Godne pochwały było zarówno piękne podanie Rashforda, jak i niezwykle efektowna podcinka Martiala.

Na uwagę w drugiej części gry zasługiwał jeszcze strzał Masona Greenwooda oraz niezwykle efektowna akcja Paula Pogby, w której mistrz świata z 2018 roku minął trzech graczy. Sheffield praktycznie nie zagroziło bramce Davida de Gei. Wystarczy powiedzieć, że pierwszy celny strzał piłkarzy Chrisa Wildera miał miejsce w 83 minucie meczu.

Zwycięstwo United zniwelowało do dwóch punktów stratę do zajmującej czwartą pozycję Chelsea. Sheffield traci już do "Czerwonych Diabłów" pięć oczek.

W pozostałych spotkaniach rozegranych o 19:00 Newcastle zremisowało z Aston Villą 1:1, Norwich przegrało u siebie z Evertonem 0:1., a Wolverhampton takim samym stosunkiem pokonało Bournemouth