Trzy punkty dla Chelsea, mecz do zapomnienia

-
0
0
+

Podopieczni Franka Lamparda podjęli dziś na Stamford Bridge drużynę, która już pożegnała się na dobre z Premier League. Odnieśli zwycięstwo, ale nie było ono zbyt przekonujące. Trzy punkty, być może na wagę awansu do Ligi Mistrzów, zostają w Londynie. Zapraszamy do podsumowania dzisiejszego meczu.

Uwaga! Tylko do czwartku, bez jakichkolwiek wpłat, aż do 2000 złotych bonusu może otrzymać każdy nowy klient Betclic.pl! Szczegóły tej urodzinowej promocji znajdziecie w tym linku.

Chelsea 1:0 Norwich (Giroud 45+3')

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Ruediger, Zouma, Alonso - Loftus Cheek, Jorginho, Kovacic - Willian, Giroud, Pulisic

Norwich: Krul - Aarons, Godfrey, Klose, Lewis - Tettey - Cantwell, McLean, Rupp, Hernandez - Drmic

W pierwszych minutach nie działo się zbyt wiele pod obiema bramkami. Raz jedni byli przy piłce, raz drudzy, ale niewiele z tego wynikało. Groźnych okazji praktycznie nie mieliśmy. Dopiero jakiś czas później dogodną sytuacje zmarnował Oliver Giroud, któremu futbolówka źle naszła na nogę. Nie był to jedyny raz, kiedy francuski napastnik nie potrafił zaprzyjaźnić się z piłką w polu karnym rywala. Chelsea w końcu przechyliła szale na swoją stronę, właściwie nie wychodząc z połowy Norwich.

Bliski otworzenia wyniku był Pulisic, który obrócił się z piłką, oddał strzał z woleja, ale Tim Krul kapitalnie sparował piłkę na poprzeczkę. Giroud przez dłuższy czas miał problemy z opanowaniem futbolówki, aż w ostatniej minucie doliczonego czasu gry w końcu zdołał zmieścić ją do siatki. Z lewej strony boiska dośrodkowywał Pulisic, a Francuz po wygraniu walki o pozycje uderzył z główki na bramkę strzeżoną przez Tima Krula. W pierwszej odsłonie najmniej do roboty miał chyba Kepa Arrizabalaga, którego rzadko kiedy mieliśmy okazje obserwować w transmisji telewizyjnej.

W drugiej odsłonie "Kanarki" nieco się przebudziły, stwarzały sobie jakieś okazje pod bramką Kepy, ale koniec końców brakowało konkretów. Chelsea w pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie wychodziła z połowy Norwich, a po przerwie podopieczni Franka Lamparda wyraźnie zdjęli nogę z gazu. Wyglądali tak, jakby po prostu chcieli dowieźć 1:0 do końca spotkania. Kilka razy skórę gościom ratował Tim Krul, który wydawał się chyba najjaśniejszym punktem spadkowicza Premier League. Pod koniec starcia Oliver Giroud mógł jeszcze podwyższyć rezultat na 2:0, ale nie wykorzystał podania Williana z prawej strony boiska.

Trzy punkty dla Chelsea po niezbyt emocjonującym pojedynku na Stamford Bridge, dzięki którym w jakimś stopniu umacniają się na trzecim miejscu w tabeli. 22 lipca z pewnością dostaniemy lepsze widowisko, gdyż właśnie wtedy "The Blues" pojadą do Liverpoolu na mecz z Mistrzem Anglii. "Kanarki" już jakiś czas temu pożegnały się z elitą, mogą jeszcze co najwyżej napsuć trochę krwi Burnley, z którym zmierzą się w 37. kolejce.