-
0
0
+

W ostatniej kolejce Premier League w sezonie 2019/20 na Stamford Bridge gościła drużyna Wolverhampton. Spotkanie to było absolutnym hitem 38. serii gier. Obie drużyny na koniec dnia zadowolić mogło tylko zwycięstwo. "Wilki" rywalizowały z Tottenhamem o miejsce dające prawo do gry w eliminacjach Ligi Europy. Chelsea miała jeszcze większą motywację, bowiem walczyli z Manchesterem United oraz Leicester o ostatnie dwie lokaty gwarantujące udział w następnej edycji Ligi Mistrzów. Ostatecznie to podopieczni Franka Lamparda cieszyli się ze zwycięstwa.

Wyjściowe składy:

Chelsea: Caballero - Zouma, Rudiger, Azpilicueta - Alonso, Jorginho, Kovacić, James - Pulisic, Giroud, Mount

Wolverhampton: Patricio - Saiss, Coady, Boly - Jonny, Neves, Dendoncker, Doherty - Jota, Jimenez, Neto

Jak widać kibice Chelsea na Twitterze nie kryli swojej radości spowodowanej brakiem Kepy Arrizabalagi w podstawowym składzie. Zanosi się na to, że hiszpańskiego bramkarza nie będziemy już oglądać w bluzie z herbem Chelsea.

Pierwsze 15 minut nie przyniosło żadnej wartej uwagi sytuacji. Bardzo niepewny w defensywnych poczynaniach był - jak zawsze - Marcos Alonso, który ewidentnie nie radził sobie z Mattem Dohertym. w 24 minucie Diogo Jota brutalnie sfaulował wyprostowaną nogą Cesara Azpilicuetę. Wydawać się mogło, że Portugalczyk obejrzy za to wejście czerwoną kartkę. Ostatecznie skończyło się na kartoniku koloru żółtego. w 32. minucie groźne wyglądało zderzenie głowami Raula Jimeneza oraz Reeca Jamesa. Meksykanin przed dłuższy moment nie podnosił się z murawy. Był to zdecydowany - niczym na naszym krajowym podwórku - mecz walki.

Śmiało można rzec, że najciekawszym momentem pierwszych 40 minut było ujęcie kamery, na którym znajdował się nowy nabytek "The Blues", Timo Werner.

Wydawać się mogło, że w pierwszej połowie już nic się nie wydarzy. Nic bardziej mylnego. W 45. minucie Mason Mount popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. To co wydarzyło się następnie ciężko pojąć. 2 minuty po bramce na 1:0 Chelsea podwyższyła wynik. Olivier Giroud wykorzystał błąd Conora Coady'ego. Asystą  w tej akcji popisał się Mason Mount, który w przeciągu kilku minut stał się pretendentem do zawodnika kolejki.

W 57. minucie błąd popełnił Azpiliceuta, dzięki któremu Diogo Jota pognał na bramkę Willy'ego Caballero. Oddał mocny strzał ze skraju pola karnego, ale golkiper Chelsea spokojnie poradził sobie z tym strzałem (Kepa by to wpuścił).

Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic szczególnego. Chelsea pokonała Wolverhampton 2:0, czym zagwarantowała sobie udział w Champions League. Londyńczycy kończą sezon Premier League na 4 miejscu z dorobkiem 66 punktów.  Ekipa Wolves musi obejść się smakiem. Kończą sezon na 7 lokacie. Podopieczni Nuno Espirito Santo zgromadzili 59 punktów. Idzie za tym fakt, że nie obejrzymy ich w następnym sezonie w żadnych rozgrywkach europejskich... chyba, że zwyciężą w tym sezonie w Lidze Europy.