Tottenham wygrywa w derbach północnego Londynu!

-
0
0
+

Niedzielny wczesny wieczór przyniósł nam hit 11. serii gier na dworze Jej Wysokości Premier League. Tottenham podejmował na swoim boisku Arsenal. Mieliśmy więc okazję być świadkami klasycznych derbów północnego Londynu. W ostatnich latach lepiej wypadały w nich "Koguty". Mecze te jednak zawsze kojarzyły nam się z wyrównanymi bojami i zwrotami akcji. Obie drużyny spotkały się w całkowicie różnych dla siebie momentach. Tottenham przed startem kolejki zajmował pozycję lidera, a Arsenal walczył z samym sobą. "Armatki" okupywały raptem 14. lokatę, a angielskie media coraz śmielej snuły nad zwolnieniem Mikela Artety. Jak potoczyły się dzisiejsze derby?

Wyjściowe składy:

Tottenham: Lloris - Reguilon, Dier, Alderweireld, Aurier - Hojbjerg, Sissoko - Bergwijn, Lo Celso, Son - Kane

Arsenal: Leno - Tierney, Gabriel, Holding - Saka, Xhaka, Thomas, Bellerin - Aubameyang, Lacazette, Willian

Pierwsze 10 minut nie przyniosło żadnej konkretniejszej sytuacji dla ani jednej z drużyn. Trochę aktywniejsi byli zawodnicy Arsenalu. Jednak w obu drużynach można było z łatwością dostrzec problemy w rozegraniu. Szczególnie kiedy oponenci podchodzili wyżej do pressingu. Marazm przerwał w 13. minucie kontratak Heung-min Sona. Koreańczyk popisał się fantastycznym technicznym uderzeniem zza pola karnego. Prawdopodobnie mieliśmy do czynienia z bramką kolejki. Tradycyjnie asystę przy trafieniu Sona zanotował Harry Kane.

W 26. minucie kolejny zawodnik Tottenhamu próbował zdobyć efektowną bramkę z pokaźnego dystansu. Sergio Reguilon dośrodkowywał w pole karne. Kieran Tierney wybijał piłkę głową. Futbolówka powędrowała prosto pod nogi Pierre'a-Emile'a Hojbjerga. Duńczyk posłał potężny strzał na bramkę strzeżoną przez Bernda Leno. Uderzenie mimo wszystko nie sprawiło niemieckiemu golkiperowi większych problemów, ponieważ oddane ono było prosto w niego. Tottenham zaczynał powoli przejmować inicjatywę w tym spotkaniu. Arsenal nie miał większego pomysłu na grę.

Z czasem Arsenal zaczynał się rozbudzać. Wahadłowi byli aktywni. Coraz większa liczba piłek była zagrywana w pole karne "Kogutów". Obrońcy Tottenhmu jednak skutecznie zażegnywali niebezpieczeństwo. W roli stopera fantastycznie sprawował się Harry Kane, który regularnie wybijał piłkę głową przy stałych fragmentach gry. Jego czoło aż zaczynało się czerwienić.

Następnie przyszła pora na kolejny kontrakt Tottenhamu, a po raz kolejny błysnął duet Kane - Son. Jest to chyba obecnie najlepszy duet, jaki możemy znaleźć w czołowych ligach. Tym razem to Koreańczyk dogrywał do Anglika, a ten mocny strzałem od poprzeczki podwyższył rezultat. Do przerwy Tottenham prowadził 2:0.

Dwie fantastyczne kontry Tottenhamu i  bramki Sona oraz Kane'a:

Warto również zwrócić uwagę na to co robili Thomas Partey oraz Mikel Arteta, kiedy Arsenal tracił drugiego gola:

Prawdopodobnie odnowiła się kontuzja Thomasa. Ghańczyka jeszcze przed przerwą zmienił Dani Ceballos. Groźny strzał głową w 47. minucie gry oddał Alexandre Lacazette, ale Hugo Lloris czuwał na posterunku. 20 minut później "Laca" w ten sam sposób próbował pokonać swojego rodaka. Pojedynek zakończył się również z tym samym skutkiem. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, jednak obrona Tottenhamu konsekwentnie realizowała przedmeczowe założenia Jose Mourinho.

Do końca spotkania Arsenal walił głową w mur. W drugiej połowie działo się znacznie mniej, ale to wynika ze świetnej defensywy podopiecznych Mourinho. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Dzięki temu zwycięstwu Tottenham powrócił na fotel lidera. Po 11. rozegranych spotkaniach "Koguty" nagromadziły 24 punkty. Nad klubem z The Emirates wiszą czarne chmury.