Druga porażka z rzędu Chelsea, City tylko remisuje

-
0
0
+

We wtorkowy wieczór odbyły się dwa spotkania Premier League. O 19:00 "Wilki" pokonały na własnym obiekcie Chelsea, a o 21:00 Manchester City na Etihad Stadium podjął West Bromwich Albion. W jednym i drugim starciu zawiedli faworyci. Zapraszamy do czytania.

Wolves 2:1 Chelsea (Podence 66', Neto 90+5 - Giroud 49')

Wolves: Patricio - Boly, Coady, Saiss - Semedo, Dendoncker, Neves, Marcal - Neto, Silva, Podence

Chelsea: Mendy - James, Zouma, Silva, Chilwell - Havertz, Kante, Mount - Pulisic, Giroud, Werner

"Wilki" do starcia z Chelsea podchodziły po dwóch ligowych porażkach z rzędu, a przed dzisiejszym otwarciem trzynastej kolejki zajmowali dopiero trzynaste miejsce. Podopieczni Franka Lamparda na Molineux Stadium przyjechali rozsierdzeni utratą punktów w sobotnim pojedynku przeciwko Evertonowi, przez co wypadli z pierwszej czwórki w tabeli.

Pierwsze kilka minut należało do gospodarzy z Molineux Stadium, którzy zdołali stworzyć kilka akcji pod bramką Mendy'ego, jednak nie udawało im się zamienić żadnej na trafienie otwierające wynik spotkania. Nieco później lewym skrzydłem pomknął Christian Pulisic, skąd dośrodkował na nogę Timo Wernera, tyle że zawodnik z Niemiec nie trafił dobrze w futbolówkę. Wręcz trzeba powiedzieć, że zmarnował stuprocentową szansę. Od tego momentu podopieczni Franka Lamparda cisnęli, raz po raz znajdowali się w polu karnym "Wilków, niestety, bez skutków w postaci bramki. Innym razem niezłym strzałem z dystansu popisał się 20-letni Pedro Neto, ale i tutaj nic z tego wyszło. Tym razem piłkę zmierzającą w okolice słupka na róg sparował Eduoard Mendy.

Pierwsza odsłona nie uraczyła nas ani jedną bramką, za to w kolejnej odsłonie piłka lądowała w siatce kilka razy. W 49. minucie z lewego skrzydła dogrywał Ben Chilwell, a perfekcyjnie do woleja złożył się Olivier Giroud i od tego momentu Chelsea prowadziła w gościach u "Wilków". Pomogło szczęście, ponieważ do uznania bramki na 0:1 potrzebny był sygnał z wiszącego na przegubie arbitra zegarka z technologią goal-line. Później wydawało się, że Fabio Silva doprowadzi do wyrównania, tyle że  był na spalonym. Dopiero w 66. minucie padło prawidłowe trafienie dla gospodarzy, którego autorem został Podence. Potańczył z defensywą Chelsea w polu karnym, po czym huknął nie do obrony. Werner również mógł poprawić bilans swojej drużyny, ale piłka nie chciała się z nim zaprzyjaźnić. Co chwilę mu odskakiwała.

W 80. minucie w prostokącie pola karnego na murawę pada Pedro Neto, chwilę trwała analiza VAR, aż sędzia musiał cofnąć pierwotną decyzje o podyktowaniu jedenastki, gdyż Portugalczyk symulował. Wydawało się też, że już nic dobrego, ani nic złego nie wydarzy się dla żadnej z drużyn, jednak w ostatniej minucie doliczonego czasu gry opisywany powyżej 20-letni Neto "Wilków" pokonał Mendy'ego. Akcja składała się z zaledwie trzech podań. Mimo pięciu doliczonych minut, mecz potrwał jeszcze chwilę. Nie zmieniło to jednak rezultaty na wyższy lub remisowy. Podopieczni Nuno Espirito Santo w końcu odnoszą zwycięstwo, a ekipa Franka Lamparda ponosi drugą porażkę z rzędu.

Manchester City 1:1 West Bromwich Albion (Gundogan 30' - Aiayi 43')

Manchester City od początku dłużej utrzymywał się przy piłce, co wcale nie dziwi. Długo wymieniał podaniu, by w końcu przedrzeć się przez nisko ustawiony zespół Slavena Bilicia. Udało się to dopiero w 30. minucie, kiedy Raheem Sterling podał z prawej strony pola karnego do Gundogana, a ten strzałem bez przyjęcia pokonał golkipera gości. Na przerwę nie zeszli jednak z jednobramkowym prowadzeniem, ponieważ kilka minut przed gwizdkiem gola po rykoszecie zdobył Semi Aiayi. Trafienie ostatecznie zostało uznane samobójcze, a na listę graczy ładujących futbolówkę do pustaka wpisał się Ruben Dias. W drugiej odsłony próbowali ukąsić rywala, tyle że się nie udawało. Z każdą następną zmianą w barwach West Bromwich Albion liczyliśmy na to, że swoje kolejne minuty w Premier League dostanie Kamil Grosicki. Tak się nie stało, reprezentant Polski całą rywalizacje obejrzał z Manchesterem City na ławce rezerwowych.