Vardy nie myli się z karnego. Leicester leje Mourinho

-
0
0
+

Jednym z największych hitów 14. kolejki Premier League było starcie Tottenhamu Hotspur z Leicester City. Tottenham do niedawna był liderem rozgrywek ligowych w Anglii. Ostatnio mieli jednak bardzo ciężki terminarz. W ostatnich dwóch spotkaniach podopieczni Jose Mourinho zdobyli raptem 1 punkt.  Przed spotkaniem z "Lisami" dalej okupywali wysokie - trzecie - miejsce w tabeli. Ich dzisiejsi oponenci siedzieli im na ogonie. Leicester traciło do "Kogutów" 1 punkt i plasowali się na sąsiedniej, czwartej lokacie. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnim okresie podopieczni Brendana Rodgersa prezentowali się mocno średnio. Na ostatnie 5 spotkań pomiędzy tymi ekipami, cztery padały łupem Spurs. Jedno Leicester. Obie drużyny w razie zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu miały gwarancję przesunięcia się na drugie miejsce w tabeli.

Wyjściowe składy:

Tottenham: Lloris - Reguilon, Dier, Alderweireld, Aurier - Hojbjerg, Sissoko - Son, Ndombele, Lo Celso - Kane

Leicester: Schmeichel - Justin, Evans, Fofana, Castagne - Ndidi - Barnes, Maddison, Tielemans, Albrighton - Vardy

Pierwsza stosunkowo groźna sytuacja miała miejsce w 14. minucie. James Maddison dośrodkowywał piłkę  z rzutu wolnego. Dogranie było posłane na dalszy słupek, na który nabiegał Harvey Barnes. Dogrywał on głową do Wesley'a Fofany, który stał przed bramką. Młody Francuz jednak skiksował, a futbolówka powędrowała w bok. Tam przechwycił ją Jamie Vardy. Przechwyt ten był jedyną rzeczą jaką Vardy zrobił w tej sytuacji dobrze. Następnie szukał strzału. Strzał ten został zablokowany przez Sergio Reguilona. Można powiedzieć, że Anglik bardziej ustrzelił Hiszpana, ponieważ jego strzał i tak byłby zdecydowanie niecelny. Początek spotkania zdecydowanie nie porywał. Kilka fauli, kilka wrzutek ze stałych fragmentów gry. Generalnie nic z tego nie wynikało. Świadczą o tym statystyki z pierwszych 20. minut:

Jeśli chodzi o Tottenham, wspomnieć możemy o rzucie wolnym Harry'ego Kane'a z 34. minuty gry. Anglik uderzał z całkiem pokaźnej odległości, a jego uderzenie nie sprawiło większych trudności Kasperowi Schmeichelowi. Powtórka następnie wykazała, że jeden z zawodników ustawionych w murze zbijał futbolówkę ręką. Craig Pawson nawet przez chwilę nie myślał o podyktowaniu kolejnego rzutu wolnego dla Spurs. 41. minuta do dośrodkowanie Heung-min Sona z rzutu rożnego. Kane wygrał pojedynek główkowy z defensorem "Lisów". Strzał kapitana reprezentacji Anglii powędrował jednak nad poprzeczkę.

Wydawało się, że obie ekipy zejdą do szatni przy bezbramkowym remisie. A tu taki figiel. Rzut karny dla "Lisów". I to w momencie kiedy wydawało się, że Tottenham się rozpędza. Nieodpowiedzialnie faulował Serge Aurier. Do karnego podszedł Jamie Vardy. Wszyscy wiemy, że Anglik takich okazji nie marnuje. Uderzył po ziemi w środek bramki i jego ekipa udała się na przerwę w zdecydowanie lepszym humorze. Vardy i przyjaciele prowadzili do przerwy na Tottenham Hotspur Stadium 1:0.

Tak prezentował się rzut karny Vardy'ego:

Na drugą połowę od samego początku wyszedł Gareth Bale. Walijczyk zmienił Tanguy'ego Ndombele. W ofensywnie jednak dalej było Leicester. James Maddison otrzymał długie podanie ze swojej połowy. Rozgrywający uciekł defensorom Spurs i pokonał Hugo Llorisa strzałem na dalszy słupek. Co mogło zepsuć tak piękną chwilę? Oczywiście, że VAR. Kolejny minimalny spalony. Dalej mieliśmy 1:0.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 60. minucie Vardy otrzymał fantastyczne dośrodkowanie i oddał strzał głową. Piłka odbiła się od kolana Toby'ego Alderweirelda i wpadła do bramki, którą strzegł zdezorientowany Lloris. Goście prowadzili w tamtym momencie 2:0. Ogromną szansę w 71. minucie miał Son, który po dośrodkowaniu Bale'a z rzutu rożnego uderzał na bramkę "Lisów" z bardzo bliskiej odległości. Refleksem zaimponował jednak duński bramkarz, a Koreańczykowi pozostało paść na murawę i złapać się za głowę.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Mistrz Anglii z sezonu 2015/16 awansował dzięki temu zwycięstwu na drugie miejsce w tabeli Premier League. Tottenham za to jeszcze dziś może wypaść poza topową czwórkę. Nastąpi to, jeśli Manchester United pokona Leeds United.