Jorginho grał dzisiaj dla ''Kanonierów'' - echa meczu Chelsea - Arsenal

-
0
0
+

Chelsea była murowanym faworytem środowych derbów Londynu. Rozgrywane były one w ramach 36. kolejki Premier League. Zgodnie z przewidywaniami "Kanonierzy" nie byli w tym meczu stroną przeważającą, ale zdecydowanie nie możemy powiedzieć, że ich miejscowi rywale zaprezentowali się dzisiaj z wyśmienitej strony. Podopieczni Mikela Artety wykorzystali katastrofalny błąd Jorginho, a następnie wywiązywali się z zadań defensywnych i skutecznie utrudnili pracę ofensywnych graczy Chelsea. Poskutkowało to dociągnięciem do samego końca jednobramkowej przewagi. Którzy zawodnicy Arsenalu wyróżniali się najbardziej?

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi

Emile Smith Rowe

Młody Anglik zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu. Trafienie to miało miejsce w 16. minucie, kiedy to Jorginho fatalnie wycofywał futbolówkę w światło swojej bramki w momencie, w którym Kepa Arrizabalaga oczekiwał podania do boku. Zagranie to o mało nie zakończyło się samobójem, ale hiszpański golkiper zdołał wybić piłkę z linii bramkowej. Następnie zgarnął ją Pierre-Emerick Aubameyang, który wypatrzył bardzo dobrze ustawionego Smitha Rowe'a. Ten już jedynie dopełnił formalności i dał swojej drużynie prowadzenie oraz co okazało się później, końcowy sukces. 20-latek nie miał wielu okazji do pokazania się, ponieważ zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymywała się Chelsea, ale i tak udało mu się zaliczyć w drugiej połowie efektowny rajd. Na przestrzeni całego spotkania podawał również na ponad 90-procentowej skuteczności.

Thomas Partey

W sporej mierze dzięki ghańskiemu pomocnikowi konstrukcja akcji Chelsea wyglądała dość opornie. Były zawodnik Atletico Madryt w tyłach robił dosłownie wszystko: wygrał znaczną większość swoich pojedynków, podejmował dobre decyzje, odbierał piłki. Był również jednym z pierwszych graczy, którzy odpowiadali za przeniesienie piłki na połowę przeciwnika. Warto podkreślić, że Thomas popełnił tylko jeden faul i to w ostatnich chwilach meczu.

Rob Holding i Bernd Leno

Kiedy przeciwnika nie zatrzymał Partey, to robił to Holding. Jeśli nawet on złapał chwilowy kryzys, to przez cały mecz nie doświadczył go golkiper "The Gunners". Leno m.in. w 90. minucie gry zatrzymał uderzenie głową Kurta Zoumy. Ostatnie minuty były wyjątkowe nerwowe dla fanów Arsenalu, ale wszystko skończyło się dla nich pozytywnie. Rob Holding przez cały mecz imponował dojrzałością oraz pewnością. Sam spokojnie wyprowadzał piłkę w momencie, w którym Chelsea podchodziła do pressingu. Zaliczył on również kluczowy blok w pierwszej połowie, chociaż on wzbudził spore kontrowersje, ponieważ sędzia miał podstawy ku podyktowaniu rzutu karnego. Finalnie nie został on odgwizdany, więc śmiało możemy powiedzieć, że to ta dwójka defensywnych graczy najbardziej przyczyniła się do dzisiejszego sukcesu Arsenalu, który dalej będzie walczył o grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Polski bonus

Troszkę z innej beczki. Dzisiaj w młodzieżowym półfinale FA Cup mierzyły się ze sobą ekipy Ipswich Town oraz oraz Liverpoolu. "The Tractor Boys" objęli prowadzenie przed przerwą. Do wyrównania w 63. minucie doprowadził Mateusz Musiałowski, o którym w ostatnim czasie robi się coraz głośniej. Utalentowany atakujący jest bardzo chwalony w angielskich mediach, które zaczynają wieszczyć mu owocną karierę. Liverpool-U18 finalnie wygrał to spotkanie wynikiem 2:1 i zameldował się w wielkim finale, w którym zmierzy się z Aston Villą bądź West Bromem.