FABIAŃSKI bez czystego konta. WEST HAM dał show w pierwszym meczu sezonu!

-
0
0
+

Dziś o 15:00 do gry na europejskich boiskach wrócił kolejny Polak, bowiem właśnie wtedy sędzia gwizdkiem rozpoczął starcie West-Hamu z Newcastle na St James' Park. Oczywiście mamy na myśli Łukasza Fabiańskiego, który puścił dwa gole w wygranym przez "Młoty" meczu.

Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

Newcastle 2:4 West Ham (Wilson 5', Murphy 40' - Cresswell 18', Benrahma 53', Soucek 63', Antonio 66')

Wczoraj grał Jakub Moder, dziś sezon zaczął Łukasz Fabianski

We wczorajszym meczu na Turf Moor w 72. minucie na boisku pojawił się Jakub Moder, który swój występ w 1. kolejce Premier League okrasił asystą przy pierwszym trafieniu swojego zespołu. Moder zapisał się w statystykach, Brighton ostatecznie pokonało Burnley. Dziś przyszło nam śledzić zmagania gracza najbardziej doświadczonego na angielskich murawach wśród aktualnie występujących tam Polaków, a mowa oczywiście o Łukaszu Fabiańskim. Były golkiper m.in. Arsenalu kilka dni oficjalnie ogłosił zakończenie swojej kariery reprezentacyjnej, co dla wielu z nas było bez wątpienia smutną informacją, ale w końcu taki dzień musiał nadejść, niestety.

Średnio udany występ Polaka

Byłemu już reprezentantowi Polski na pierwszy ogień przyszło bronić strzały piłkarzy Newcastle, co nie wychodziło mu dziś na St James' Park najlepiej. Podopieczni Steve'a Bruce w pierwszej odsłonie dwukrotnie wpakowali piłkę do bramki strzeżonej przez naszego rodaka, no i trzeba uczciwie przyznać, że przy obu "Fabian" powinien zachować się nieco lepiej. W zasadzie mówimy o dwóch podobnych trafieniach, kiedy bramkarz West-Hamu stał niemalże przyspawany do linii bramkowej przy dośrodkowaniach, chociaż tutaj na ogromne słowa krytyki zasługuje również cała defensywa "Młotów". Na duży plus zasługuje na pewno jego świetna interwencja przy stale Almirona z dystansu w 26. minucie, na tym jednak musimy zakończyć chwalenie Polaka.

Dwukrotnie odrabiali straty

Do przerwy tablica wyników przestawiała wynik 2:1 na korzyść "Srok". Mogli wówczas myśleć, że wszystko jest na najlepszej drodze do zwycięstwa w pierwszej kolejce sezonu Premier League, jednakże w drugiej odsłonie rozwiązał się worek z bramkami dla piłkarzy West-Hamu. Najpierw do remis doprowadził Benrahma, później obroniony Woodmana strzał Michaila Antonio z rzutu karnego na 2:3 dobija Tomas Soucek, a dosłownie po chwili padł czwarty gol dla "Młotów", autorem którego został wspomniany wcześniej Antonio.