WYBITNE kontrataki Tottenhamu. MISTRZ został pokonany

-
0
0
+

Dzisiejszy dzień był wyjątkowo gorący i to nie jedynie ze względu na wysoką temperaturę na zewnątrz. W meczu zamykającym pierwszą kolejkę rozgrywek Premier League w sezonie 2021/22, Tottenham podejmował na swoim boisku Manchester City, który broni mistrzowskiego tytułu. W spotkaniu tym nie wystąpił Harry Kane, który niedawno wznowił treningi ze swoją drużyną. Naturalnie w powietrzu dalej unosi się transfer angielskiego snajpera do "The Citizens". Jak przebiegła dzisiejsza rywalizacja obu tych ekip?

Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

Wyjściowe składy:

Tottenham: Lloris - Reguilon, Dier, Sanchez, Tanganga - Hojbjerg, Skipp - Lucas, Alli, Bergwijn - Son

Manchester City: Ederson - Mendy, Ake, Dias, Cancelo - Gundogan, Fernandinho, Grealish - Sterling, Torres, Mahrez

Już od pierwszych minut bardzo zauważalna była rywalizacja pomiędzy Japhetem Tangangą a Raheemem Sterlingiem. Można było odnieść wrażenie, że obrońca dostał polecenie od Nuno Espirito Santo nie odstępowania byłego zawodnika Liverpoolu nawet na krok. Manchester od samego początku narzucał swoje tempo gry i kreował sytuacje. Blisko zdobycia bramki głową był Fernandinho po dośrodkowaniu Benjamina Mendy'ego. Hugo Lloris niepewnie wychodził do piłki. Mogło skończyć się to tragedią dla "Kogutów", ale na szczęście dla ich sympatyków, uderzenie brazylijskiego pomocnika było niecelne.

Po kilkunastu minutach akcji to Tottenham zaczął prowadzić grę. Aktywni byli wszyscy ofensywni gracze "Totków". Groźne strzały oddawał m.in. Steven Bergwijn oraz Lucas Moura, ale uderzenia te były blokowane ze sporym poświęceniem kolejno przez Rubena Diasa i Ikaya Gundogana. 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy, Sterling lekko zakręcił w polu karnym Tottenhamu i delikatnie dośrodkował do wbiegającego Riyada Mahreza. Algierczyk oddał mocny, ale bardzo niecelny strzał i cała akcja spełzła na niczym.

Następnie w 40. minucie odpowiadał Heung-min Son. Napastnik Tottenhamu dobrze odnalazł się w kontrataku i oddał strzał ze skraju pola karnego. Futbolówka odbiła się jeszcze od Joao Cancelo, ale sędzia Anthony Taylor nie dopatrzył się tego i Manchester wznowił grę od własnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 55. minucie Bergwijn nie pierwszy raz w tym meczu pociągnął kontratak Tottenhamu. Następnie zagrał na skrzydło do Sona, który zszedł do środka, bez większych problemów zwiódł Nathana Ake i oddał techniczny strzał na dalszy słupek. Piłka znalazła się w siatce, a koledzy pognali żeby wspólnie cieszyć się z Koreańczykiem oraz Holendrem. Tottenham w tamtym momencie objął jednobramkowe prowadzenie, które chwilę później miał okazję podwyższyć, ale Bergwijn pomylił się w bardzo dogodnej sytuacji. "Koguty" dzisiejszego dnia były niezwykle groźne w kontrataku.

W 70. minucie Ferran Torres powinien doprowadzić do remisu. Gundogan bardzo sprytnie rozegrał rzut wolny. Piłka trafiła do bocznego sektora boiska, gdzie czekał już Cancelo. Portugalczyk posłał mocne niskie dośrodkowanie, do którego przed bramką Tottenhamu dopadł Torres. Młody Hiszpan jednak fatalnie wykańczał tę akcję wślizgiem i jego strzał finalnie nawet nie poleciał w światło bramki.

Tottenham ku zaskoczeniu wielu obserwatorów nie zamierzał wyhamowywać. W 79. minucie Son próbował zdobyć swoją drugą bramkę mocnym strzałem zza szesnastki City. Uderzenie to było jednak minimalnie niecelne, ale nie zmieniało to faktu, że fani Spurs byli w tamtym momencie mocno podbudowani i podekscytowani możliwością ogrania mistrzów Anglii na inaugurację rozgrywek Premier League. Ich marzenia ostatecznie się ziściły. Tottenham pokonał Manchester City 1:0. Zawodnik meczu? Moim skromnym zdaniem Japhet Tanganga, który nie grał na swojej nominalnej pozycji (środek obrony). Pełnił on dzisiaj rolę prawego obrońcy i ze swoich zadań wywiązywał się wyśmienicie. Wyjątkowo ograniczył wpływ na mecz Sterlinga i Jacka Grealisha.