Jubileusz Salaha. Zdobył swoją setną bramkę w Premier League

-
0
0
+

Jej Wysokość Premier League tym razem uraczyła nas tylko jednym niedzielnym spotkaniem. Można jednak powiedzieć, że w ramach rekompensaty, mecz ten zapowiadał się jako jeden z najciekawszych w czwartej kolejce. Mierzyły się w nim bowiem dwie drużyny, które stawiają na ofensywny i intensywny futbol. Gracze Liverpoolu przyjechali na Elland Road, aby stawić czoła Leeds United. Doszło więc do pojedynku dwóch ponadprzeciętnych szkoleniowców, Jurgena Kloppa oraz Marcelo Bielsy. Jak przebiegły te zawody? Zapraszam do lektury.

Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

Wyjściowe składy:

Leeds: Meslier - Firpo, Cooper, Llorente, Ayling - Phillips - Harrison, Rodrigo, Dallas, Raphinha - Bamford

Liverpool: Alisson - Robertson, van Dijk, Matip, Alexander-Arnold - Alcantara, Fabinho, Elliott - Mane, Jota, Salah

Gracze Leeds od samego początku chcieli zaznaczyć, że Liverpool czeka dziś ciężka przeprawa. "Pawie" śmiało poczynały sobie w ofensywie i bez kompleksów napierały na bramkę strzeżoną przez Alissona. Rozrywać defensywne szeregi "The Reds" starała się największa gwiazda Leeds, Raphinha. Brazylijczyk w jednej akcji troszkę zakręcił Andrew Robertsonem, po czym wyłożył futbolówkę Rodrigo. Hiszpan z kolei oddał strzał wprost w bramkarza Liverpoolu.

Kilka minut później odpowiedzieć próbowali "The Reds". Mohamed Salah miękko dośrodkował w pole karne. Zagranie to na klatkę przyjął Diogo Jota, a następnie złożył się do bardzo efektownego strzału. Uderzenie to jednak nie było za mocne i bez większych nerwów poradził sobie z nim Illan Meslier.

Wynik otworzony został w 20. minucie. Liverpoolczycy przeprowadzili bardzo sprawną akcję pod polem karnym Leeds. Kluczowe tym razem okazało się wysokie podejście Joela Matipa, który znacznie usprawnił sytuację bramkową. Ruchliwością oraz skutecznością tradycyjnie wykazał się Salah. Piłkę do boku otrzymał Trent Alexander-Arnold, który precyzyjnie dograł do wbiegającego Egipcjanina. Ten już bardzo pewnie wpakował piłkę do siatki. Dla Salaha była to setna bramka zdobyta w zmaganiach Premier League.

"The Reds" nie zamierzali wyhamowywać. W polu karnym "Pawii" gotowało się jak w kotle. Chwilę po bramce Salaha, prowadzenie podwyższyć mógł Sadio Mane, ale fatalnie przestrzelił z bardzo bliskiej odległości. Następnie przed szansą stanął Harvey Elliott, ale tym razem paradą popisał się Meslier. Mimo takiego natarcia, graczom Leeds udało się już nie stracić więcej goli do końca pierwszej połowy. Zakończyła się ona jednobramkowym prowadzeniem Liverpoolu.

Po przerwie Liverpool niedługo kazał czekać swoim sympatykom na podwyższenie prowadzenia, którym tak bardzo pachniało w pierwszej odsłonie. Na starcie drugiej połówki najlepiej w polu karnym gospodarzy odnalazł się Fabinho, który zdobył bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Brazylijczyk dobił uderzenie głową Virgila van Dijka. Kilku minut po tym golu, poważnie wyglądającej kontuzji nabawił się Harvey Elliott. 18-latek został zniesiony z placu gry na noszach, a czerwoną kartką za bardzo ostre wejście w nogę młodziana, ukarany został wprowadzony jeszcze w pierwszej połowie Pascal Struijk.

W 68. minucie ekipa Leeds przeprowadziła swoją trzecią zmianę w tym meczu. Na boisku pojawił się debiutujący Daniel James. Zmiana ta również oznaczała, że tego dnia na boisko na pewno nie wejdzie już Mateusz Klich.

Po 70. minucie akcja przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. Na bramkę "Pawii" pognał Mane, ale został kolejny raz w tym meczu zablokowany. Ogółem był to bardzo cienki mecz Senegalczyka. Następnie z kontrą ruszyli zawodnicy Leeds. Linię spalonego złamał Alexander-Arnold i Raphinha miał bardzo dużo wolnego miejsca na skrzydle. Brazylijczyk pognał w kierunku bramki i dograł do wbiegającego Patricka Bamforda, ale w tempo z bramki wyszedł Alisson i wyłapał to podanie. Dalej jeszcze szybkim atakiem odpowiedzieć próbował Salah. Skrzydłowy prędko znalazł się w obrębie pola karnego Leeds, ale z tej akcji nic konkretnego już nie wyszło.

Końcowe minuty to kolejne zablokowane próby Mane, który ewidentnie był tą kwestią sfrustrowany. Alisson zaczął wyżej wychodzić ze swojej bramki, co o mało nie poskutkowało przelobowaniem z około 45 metra przez Bamforda, ale golkiper "The Reds" ostatecznie zdołał przenieść futbolówkę nad poprzeczką. W 92. minucie swoją fatalnę passę przełamał Mane i w końcu i on wpisał się na listę strzelców.

Mecz ten mógł się podobać, ponieważ dużo się w nim działo od początku do samego końca. Fajnym było to, że gracze Leeds nie spuścili głów po utracie drugiej bramki. Liverpool pokonał podopiecznych Marcelo Bielsy na Elland Road wynikiem 3:0. "The Reds" zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli i mają zdobytych tyle samo punktów co Chelsea i Manchester United - 10. "Pawie" znajdują się jedno miejsce nad strefą spadkową (17) z dorobkiem jedynie dwóch oczek.