City wygrywa, Brighton pokazuje piękny futbol, kanonada Chelsea - sobota z Premier League
Premier League
23-10-2021

-
0
0
+

Aż sześć spotkań  było dziś rozgrywanych na angielskich boiskach. W akcji było nam dane oglądać takie drużyny jak Manchester City, Chelsea czy Everton. Niektóre mecze trzymały w napięciu do samego końca. Inne z kolei rozstrzygały się znacznie przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Jak przebiegły wszystkie sobotnie mecze 9. kolejki? Zapraszam do czytania.

Na powitanie dzisiejszych zmagań na dworze u królowej otrzymaliśmy starcie Chelsea z Norwich, które skończyło się bardzo boleśnie dla tych drugich. Opisywanie każdej kolejnej bramki zajęłoby trochę czasu, ponieważ padło ich aż siedem i to każda z nich została zdobyta przez "The Blues". Hat-tricka ustrzelił Mason Mount, który był naturalnie najlepszym zawodnikiem na placu. Anglik otworzył wynik już w 8. minucie. Dwie kolejne bramki dołożył pod koniec spotkania - z rzutu karnego oraz po asyście Rubena Loftus-Cheeka. Pozostałymi strzelcami byli Callum Hudson-Odoi, Reece James, Ben Chilwell oraz Max Aarons (samobój). Chelsea po zakończeniu tego spotkania miała gwarancję utrzymania się na fotelu lidera rozgrywek.

O godzinie 16:00 fani otrzymali spore pole do manewru przy wyborze meczu, który chcą oglądać. Spotkań rozgrywanych o tej porze było aż cztery, a jednym z nich był pojedynek Crystal Palace z Newcastle. Drużyny te wymieniły się trafieniami swoich środkowych napastników - Christiana Benteke oraz Calluma Wilsona, a mecz finalnie zakończył się remisem 1:1. Belg w końcówce trafił do siatki po raz drugi, ale bramka finalnie została anulowana. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak wyrównujące trafienie przewrotką Wilsona.

Do szalonego meczu doszło na Goodison Park w Liverpoolu, gdzie miejscowy Everton gościł Watford. Drużyna "Szerszeni" historycznie ma dość mierny bilans w bezpośrednich meczach z Evertonem, ale dziś nie miało to żadnego znaczenia. Na hat-trick Joshuy Kinga oraz trafienie Juraja Kucki i Emmanuela Dennisa, "The Toffees" odpowiedzieli jedynie bramkami zdobytymi kolejno przez Toma Daviesa i Richarlisona. Gospodarze prowadzili 2:1 do 78. minuty. Następnie rozpoczął się koncert w wykonaniu podopiecznych Claudio Ranieriego. Kibice Evertonu musieli dziś przełknąć niesamowicie gorzką pigułkę niespodziewanej porażki.

Elland Road w Leeds z kolei odwiedzili dziś zawodnicy Wolves. Mateusz Klich rozegrał bardzo przeciętne zawody, które trwały dla niego 63. minuty po czym został zmieniony przez 19-letniego Joe'a Gelhardta. Polak w pierwszej połowie był zaangażowany w grę ofensywną swojej drużyny, kilka razy dośrodkowywał. Z drugiej strony jednak często wchodził sobie w drogę z Jackiem Harrisonem przez co obaj byli nieefektywni. W 10. minucie prowadzenie Wolves dał Hee-Chan Hwang. W doliczonym czasie gry rzut karny na wagę remisu wykorzystał Rodrigo. Zdecydowanie problematyczna dla trenera Leeds, Marcelo Bielsy będzie kontuzja, której na początku drugiej połowy nabawił się Raphinha, a więc jeden z najważniejszych graczy "Pawi".

Jan Bednarek rozegrał dziś pełne 90. minut w meczu Southampton z Burnley. Nasz reprezentant  zaliczył niestety słabe zawody. Można by rzecz, że był dziś głównym celem atakujących "The Clarets". "Święci" mimo to prowadzili w tym meczu, ale w tym wypadku również obie ekipy ostatecznie musiały się rozstać przy wyniku remisowym. Dla Southampton bramki zdobywał Valentino Livramento i Armando Borja. Dla Burnley dwa trafienia zaliczył były zawodnik Lyonu, Maxwel Cornet. Po dziewięciu meczach Southampton zajmuje 16. miejsce w Premier League, gromadząc osiem punktów. Tymczasem Burnley wciąż jest w strefie spadkowej (18.), z czterema punktami.

Meczem zamykającym dzisiejsze angielskie zmagania było starcie Brighton z Manchesterem City. Jakub Moder pojawił się na boisku od pierwszej minuty, ale z pewnością nie będzie dobrze wspominał tego wydarzenia. "Obywatele" ewidentnie pozazdrościli Chelsea rozgromienia swojego rywala, więc oni również zabili jakiekolwiek emocje już w pierwszej połowie, po której prowadzili 3:0. Pierwszą bramkę z bliskiej odległości zdobył Ilkay Gundogan. Drugą Phil Foden po tym jak na pustaka po kontrataku wystawił mu Jack Grealish. Młody Anglik dobił "Mewy" drugim trafieniem w 31. minucie. Pół godziny i gospodarze leżeli już na deskach.

W drugiej połowie zawodnicy Brightonu zaprezentowali dużo lepszy futbol i można powiedzieć, że zdominowali Manchester City. Bardzo śmiało pogrywał sobie Moder, który był bliski zdobycia asysty i chętnie brał grę na siebie. Po około godzinie gry wprowadzony został Tariq Lamptey, który też był bardzo energiczny i zdarzyło mu się konkretnie zakręcić poszczególnymi graczami "Obywateli". "Mewy" zostały wynagrodzone za wyśmienitą grę w drugiej połowie. W 80. minucie bramkę honorową z rzutu karnego zdobył Alexis Mac Allister. Gospodarze finalnie i tak przegrali ten mecz, ale mimo wszystko fani powinni być dumni ze swoich ulubieńców po tym jak podnieśli się i pokazali piękny futbol w drugiej połowie. Nawet pomimo czwartej bramki dla City zdobytej w doliczonym czasie gry przez Riyada Mahreza.