Mar
05
2019
Skomentuj

Rewolucja w reprezentacji Niemiec!

Po nieudanym mundialu w 2018 roku w wykonaniu reprezentacji Niemiec, jasnym stał się fakt, że trzeba jakoś zmienić kadrę, a najlepiej ją odmłodzić. Niektórzy z nich odeszli z własnej woli, jak np. Mesut Özil, ale niektórych musiał wykreślić sam trener - Joachim Löw. Dzisiaj poznaliśmy konkretne nazwiska, które na ten moment zostaną wyłączone z niemieckiej reprezentacji.

Selekcjoner wybrał się dziś do Monachium, aby porozmawiać z zawodnikami, których nie widzi w jego nowym projekcie. Skoro udał się do stolicy Bawarii, to na myśl przychodzi jeden klub - Bayern Monachium. Tam grają same gwiazdy niemieckiej kadry, a więc już wiadomo, że jest grubo. Powołania nie otrzymają już następujący zawodnicy: Thomas Müller, Mats Hummels oraz Jerome Boateng. Trzeba przyznać, że Löw podjął odważną decyzję.

Rok 2019 jest dla reprezentacji Niemiec rokiem nowego startu. Hummels, Boateng i Müller nie znajdują się już w składzie reprezentacji Niemiec - tak skomentował swoją decyzję selekcjoner. 

Ta informacja jest lekko szokująca, bo przecież ta trójka stanowiła trzon reprezentacji przez lata. To oni doprowadzili "Die Mannschaft" do wygrania Mistrzostwa Świata w 2014 roku. Niestety, ale latka już im lecą, a tak jak wspomniałem na początku - trzeba odmłodzić kadrę. Duet obrońców skończy w tym roku 30 lat, a Thomas Müller 31, więc można ich powoli nazywać piłkarskimi dziadkami. Nie zmienia to jednak faktu, że są zawodnikami o światowej klasie i ich brak w kadrze może zaboleć. 

Samą informacje potwierdził również Boateng:

Trener Joachim Löw poinformował mnie dziś w szczerej rozmowie, że nie będę dłużej członkiem reprezentacji. Chce postawić na młodych zawodników, a na nadchodzących mistrzostwach pokazać nowe oblicze zespołu. Smutno mi z powodu tej decyzji, ponieważ zawsze było dla mnie najważniejsze reprezentować swój kraj. Niemniej szanuję decyzję trenera - skomentował były już reprezentant Niemiec.
 

Wyłączenie z zespołu tej trójki powoduje, że w obecnej kadrze pozostaje jedynie dwóch (!) zawodników ze zwycięskiego składu Mundialu w 2014 roku. Manuel Neuer, który jest kapitanem oraz Toni Kroos. Wygląda to dość dziwnie, ale taka jest decyzje trenera. 

Na koniec statystyki zawodników w kadrze:

  • Müller: 100 spotkań, 38 bramek oraz 36 asyst
  • Boateng: 76 spotkań, 1 bramka
  • Hummels, 70 spotkań, 5 bramek 

 

Najczęściej czytane...

Video
17 Wrzesień 2017

Tete zgasił Neymara [VIDEO]

Video
11 Październik 2017

Lewy w parodii Jeden Osiem L - Jak Zapomnieć

Video
3 Październik 2017

Wojciech Szczęsny w roli dziennikarza! Mistrzowskie pytanie o Krychowiaka! xD [VIDEO]

Video
18 Wrzesień 2017

Neymar chce strzelać rzut karny, ale Cavani... [VIDEO]