''Jestem Jacek i wjeżdżam na wolno, do 1/8 finału'' - po siódmym dniu MŚ U20

-
0
0
+

Podczas, gdy Lucas Torreira płakał w Baku, a Chelsea gniotła Arsenal – skończyły się w tej samej chwili mecze kolejnego, siódmego dnia mistrzostw świata do lat 20. Najważniejsza wiadomość tego dnia jest taka – GOSPODARZ TURNIEJU, CZYLI WIELKA POLSKA JACKA MAGIERY WYSZŁA Z GRUPY! Zremisowaliśmy 0:0 z Senegalem, mamy cztery punkty, wystarcza to do zajęcia trzeciego miejsca, a także jednego z czterech pierwszych miejsc w małej tabeli. Cztery drużyny z trzecich miejsc w grupach przejdą do 1/8 finału. I my tam będziemy.

Problem w tym, że nasze spotkanie oglądało się ciężko… gdyby nie Kolumbia, tego dnia padłby tylko jeden gol. Irytowała nas nasza niedokładność, po raz kolejny liczenie na farta i z kolei brak poszanowania piłki ze strony Senegalu. Afrykańczycy dominowali dziś na skrzydłach, kiedy zagrali w pierwszej połowie groźną piłkę, potrzeba było bloków i interwencji Majeckiego i Walukiewicza (to będą gwiazdy w wydaniu polskim), by nas uratować. My też mieliśmy swoje sytuacje – ale o połowę mniej. Dokładność podań jednakże nie istniała. Co najwyżej znów możemy pochwalić waleczność i dokładność w odbiorze piłki – to nie wystarczyło na Kolumbię, ale na Senegal – już tak. Makowski, rezerwowy Puchacz, Sobociński – każdy z nich nie może się wstydzić swojego dzisiejszego występu. Puchacza akurat możemy pochwalić za to, że mocno rozruszał naszą lewą stronę, szkoda tylko, że przez ostatnie 10 minut.

Kolumbia w tym samym czasie zapewniła sobie drugie miejsce w naszej grupie. 6:0. Tahiti kończy ten turniej bez zdobytego gola. Do naszego typu zabrakło jednego trafienia, na 7:0. Przygoda niesamowita. Inna sprawa, że powinniśmy dziękować za to losowanie, ponieważ gdyby nie obecność Tahiti, pewnie 1/8 finału obejrzelibyśmy z loży VIP albo w telewizji. Grając u siebie…

A co słychać w grupie B?

Ekwador jako jedyna drużyna strzelił gola w meczach o godzinie 18:00. Być może te 4 punkty wystarczą mu do awansu z trzeciego miejsca. Włochom pasował bowiem w swoim spotkaniu z Japonią remis, stąd też ich mecz był bardzo podobny do naszego.