Demolka w Trieście - echa meczu Niemcy vs Serbia

-
0
0
+

Pogrom! Inaczej nie można opisać starcia Niemców z Serbami, które i tak zakończyło się dość łagodnym wynikiem. Nasi zachodni sąsiedzi z łatwością rozprawili się ze swoim rywalem, a hat-trickiem popisał się Gian-Luca Waldschmidt. Reprezentacja Niemiec dzięki temu zwycięstwu jest już o krok od półfinału i ze spokojem oczekuje na pojedynek z Austrią. Serbowie natomiast mogą się powoli pakować, a ostatnie spotkanie nie zmieni w ich przypadku już nic.

• Niemcy: Nubel - Klostermann, Tah, Baumgartl, Henrichs - Oztunali (46' Amiri), Neuhaus, Eggestein (67' Maier), Dahoud - Richter (74' Nmecha), Waldschmidt
  • Serbia: Radunović - Gajić, Milenković, Babić, Bogosavac - Lukić, Racić, Pantić (46' Randelović) - Zivković, Radonjić (85' Lutovac), Jović (69' Joveljić)

Reprezentacja Niemiec przyjeżdżając na turniej do Włoch z miejsca została wytypowana, jako kandydat do końcowego triumfu. Nasi zachodni sąsiedzi obok Włoch, Hiszpanii. Francji oraz Anglii mają ogromne szanse na obronienie Mistrzostwa Europy sprzed 2 lat. Zespół prowadzony przez Stefana Kuntza dysponuje fantastyczną kadrą, a styl przez nich prezentowany, uświadcza nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z prawdziwą maszyną. Zwycięstwo 3:1 z Danią na inaugurację nie było przypadkiem, a dzisiejsze starcie z Serbią potwierdziło, że z tą drużyną nawet ekipa Czesława Michniewicza, która prezentuje się na tym turnieju znakomicie, najprawdopodobniej dostałaby srogi łomot.

Przed spotkaniem nikt nie zakładał, że będzie ono aż tak jednostronne i po cichu liczono na Lukę Joviciu, który po bardzo słabym meczu z Austrią, miał nieco namieszać w pojedynku z bundesligowymi kolegami. Do takiego rozwoju zdarzeń jednak nie doszło, a nowy zawodnik Realu Madryt znów nie miał zbyt wielu okazji do wykazania się. Poza szybkością, skrzydłowi reprezentacji Serbii po raz kolejny nie zaprezentowali pełni swoich umiejętności, nie mówiąc już o jakichkolwiek okazjach dla Luki Jovicia, który do Włoch przyjechał jako jedna z gwiazd tegorocznych Mistrzostw Świata. Całkowite wyłączenie z gry formacji atakującej, było w dużej mierze spowodowane świetną postawą całego bloku defensywy Niemców, którzy po raz kolejny zagrali bezbłędnie.

Tego nie można już powiedzieć o Serbach. Ci znów popełniali dziecinne błędy, a przed oczami mogły ukazywać się sceny z pierwszego meczu na tym turnieju. Bardzo ryzykowne wyjścia spod własnej bramki, znów odwróciły się na niekorzyść drużyny Gorana Dorovicia i ci po zaledwie 45. minutach przegrywali już trzema bramkami. Całe strzelanie rozpoczął Marco Richter.  Napastnik Augsburga po dwóch golach przeciwko Danii, dał o sobie znać również dziś i w pięknym stylu wykończył prostopadłe dogranie Levina Oztunaliego. Same błędy w defensywie nie doprowadziłyby do takiego pogromu, gdyby nie świetnie współpracujący środek pola. Śledząc poprzednie spotkania, mogło się wydawać, że na tym turnieju nie ma lepiej operującego piłką zespołu niż Hiszpania. A jednak jest. I są nimi Niemcy, którzy w dobitny sposób pokazali czym jest styl oparty na wielu podaniach, połączony ze znakomitą skutecznością.

Na kwadrans przed końcem pierwszej osłony swoją obecność na boisku zaznaczył drugi z napastników - Gian-Luca Waldschmidt. Zawodnik Freiburga najpierw wykończył fantastyczną akcję zespołową i umieścił piłkę w pustej bramce, a kilka minut później po jeszcze lepszej indywidualnym rajdzie podwyższył na 3:0. Napastnik Niemców przed zdobyciem gola, przebiegł niemal pół boiska, mijając przy tym dwóch rywali i pewnym strzałem pokonał bramkarza Serbów - Borisa Radunovicia.

Trzecia bramka podłamuje nie tylko polskie kluby, ale również klasowe reprezentacje, tym razem dotykając Serbów. Po wyjściu na drugą połowę zespół prowadzony przez Gorana Dorovicia nie miał kompletnie pomysłu na grę, a jedyne zagrożenie płynęło po uderzeniach z dystansu. W tym aspekcie również nie przodowali, a rakietę w drugiej odsłonie odpalił pomocnik Borussii Dortmund, Mahmoud Dahoud. 23-latek fantastycznym strzałem z przed pola karnego po raz czwarty pokonał bramkarza Serbów. Niemcom było jednak mało i na 10 minut przed końcem wynik meczu podwyższył Waldschmidt, przy okazji kompletując hat tricka, a całą zabawę zakończył wprowadzony na boisko Arne Maier. W drugich 45. minutach nasi zachodni rywale robili to, co chcieli, a liczba goli stracona przez Serbów jest najmniejszym wymiarem kary.

Zanim przygoda reprezentacji Serbii zakończyła się na dobre, ci zdołali ustrzelić jeszcze bramkę honorową. I nie zmienia tego fakt, że przez całe spotkanie grali fatalnie. Na kilka minut przed upływem podstawowego czasy gry, zostali nagrodzeni rzutem karnym, co na gola zamienił Andrija Zivković. Było to jednak niewiele i ci stracili już jakiekolwiek szanse na awans. Spokojnie można stwierdzić, że podopieczni Gorana Dorovicia są najsłabszym zespołem na tym turnieju i żegnają się z nim zasłużenie. A Niemcy? Zrobili to co musieli pewnie zwyciężyli i zabrać im awans do półfinału może jedynie okrutny łomot od Austrii, które w planach z pewnością nie ma nikt.

NIEMCY 5:1 AUSTRIA

1:0 | 16' Richter

2:0 | 30' Waldschmidt

3:0 | 37' Waldschmidt

4:0 | 69' Dahoud

5:0 | 80' Waldschmidt

5:1 | 84' Zivković

6:1 | 90+2' Maier