Footrollowa JEDENASTKA WRZEŚNIA z Ligą Narodów
"Footrollowa Jedenastka" - to cykl, w którym wielu z was pewnie wkurzymy, niektórych rozbawimy... ale cóż, takie czasy, dyskutuje się o wszystkim. Szczególnie o wyborach. Będziemy Wam prezentować nasz wybór odnośnie tych jedenastu ludzi, których należy wyróżnić. Oczywiście - nie musicie się ze wszystkim zgadzać, wybór zawsze jest trudną rzeczą, ale też dyskusyjną. OTO NASZE FIRST ELEVEN!!!
Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!
MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.
Yann Sommer (Szwajcaria) - jeśli ktoś myśli sobie o tym, jak niedoceniany jest Sommer (cóż, nawet Neuerowi musiał czasem ustępować w rankingach bramkarzy w Bundeslidze), to znaczy, że ma trochę racji. Natomiast czas wyjść naprzeciw temu trendowi - w Szwajcarii jest nie do wygryzienia, a nawet zaczęliśmy się zastanawiać... skoro Chelsea tak upodobała sobie Bundesligę, to może niech poszuka bramkarza właśnie w Gladbach?
Sergio Ramos (Hiszpania) - stoper tradycyjnie przydatny we własnym polu karnym, jak i pod bramką rywala. Co prawda Hiszpania nie zachowała czystego konta przeciwko Niemcom, ale z Ukrainą ta sztuka już się udała. W meczu z naszymi wschodnimi sąsiadami Ramos przeszedł do historii jako najskuteczniejszy obrońca w historii futbolu reprezentacyjnego, wyprzedzając Argentyńczyka Daniela Passarellę.
🇪🇸 Sergio Ramos has scored in nine of his last 15 matches for Spain 🎯#NationsLeague pic.twitter.com/XAaIKwaKrZ
— UEFA Nations League (@EURO2020) September 6, 2020
Kamil Glik (Polska) - najpierw porażka z Holandią, potem brak stylu z Bośnią i Hercegowiną. Wrześniowe zgrupowanie z udziałem reprezentacji Polski z pewnością nie pozostanie w głowach na długo. Wyjątkiem może być ta, która zagwarantowała Polakom historyczny triumf w Lidze Narodów. Mowa o Kamilu Gliku – solidnym w meczu z Holandią i niebezpiecznym pod polem karnym Bośni i Hercegowiny.
Zanka, czyli Mathias Jattah-Njie Jørgensen (Dania) - jest sobie mecz Dania - Anglia, gdzie Gareth Southgate wychodzi na mecz trzema defensywnymi pomocnikami. Anglicy we wczorajszym w pierwszej połowie oddali jeden strzał (głównie dzięki Zance właśnie). Jedyną celną próbę Kane'a zneutralizował Zanka. To ojciec tego remisu (a było 0:0) i oznaka, że Dania ma naprawdę dobrego obrońcę - czy już najlepszego od czasu Daniela Aggera, to byśmy nie przesadzali, ale pokazał się ze świetnej strony.
Oleksandr Zinczenko (Ukraina) - przypadek Ukraińca jest interesujący. W Manchesterze City gra jako obrońca, ale w reprezentacji jest rozgrywającym i radzi sobie fenomenalnie. W meczu ze Szwajcarią zdobył nawet zwycięską bramkę i był liderem drugiej linii swojej drużyny.
Kevin de Bruyne (Belgia) - Batshuayi, Mertens, a pośród nich inny kluczowy zawodnik, którym był najlepszy piłkarz sezonu PFA, czyli pan rudzielec z Man. City.
Kevin De Bruyne vs Iceland:
— Man City Xtra (@City_Xtra) September 8, 2020
79 Minutes Played
2 Assists
101 Touches
75 Accurate Passes
83% Pass Accuracy
3 Key Passes
8 Accurate Long Balls
4 Ground Duels Won
3 Successful Dribbles#MCFC | @BelRedDevils | #ManCity
Nicolo Barella (Włochy) - pomocnik Interu razem z reprezentacją Włoch pokazał biało-czerwonym, że Holandia jest drużyną do pokonania. "Squadra Azzurra" przez lata miała topowych środkowych pomocników, a 23-latek daje nadzieję dla fanów reprezentacji. Podczas tego okienka na mecze reprezentacyjne zdobył zwycięską bramkę przeciw wspomnianym Holendrom i to głową, chociaż mierzy zaledwie 172 cm.
Antoine Griezmann (Francja) - Griezmann miał w spotkaniu przeciwko Chorwacji swoje okazje. W pierwszej połowie zmarnował kapitalną sytuacje sam na sam z bramkarzem, by chwilę przed zejściem do szatni zrehabilitować trafieniem. Również przy bramce na 3:2 miał swój udział, kiedy z rzutu rożnego perfekcyjnie dośrodkował do strzelca gola, Dayota Upamecano. Wydatnie pomógł swojej drużynie we wczorajszym zwycięstwie z Chorwacją.
Griezmann v Croatia 🇭🇷:
— barcacentre (@barcacentre) September 8, 2020
1 Goal
1 Assist
4 Key Passes
2 Big Chances Created pic.twitter.com/gnlWHK4QF5
Ansu Fati (Hiszpania) - skrzydłowy wciąż nie może kupić legalnie piwa, ale już teraz odgrywa znaczącą rolę w reprezentacji Hiszpanii. To najmłodszy piłkarz w historii reprezentacji Hiszpanii od 1936 roku (sporo zresztą młodych mogło zasmakować tego daru, jakim jest debiut w kadrze - Fati, Foden, Greenwood, Camavinga) dał popis w spotkaniu z Ukrainą. W meczu wywalczył rzut karny w pierwszych minutach meczu i co istotniejsze - strzelił gola. A wciąż ma szansę na rozwinięcie skrzydeł i na pewno wskoczy na wyższy poziom od tego, który dotychczas pokazuje.
◾ Youngest ever scorer in the Champions League ✅
— ESPN FC (@ESPNFC) September 6, 2020
◾ Youngest ever scorer for Barcelona in La Liga ✅
◾ Youngest ever scorer for Spain ✅
Ansu Fati is a special talent 🙌 pic.twitter.com/6IRdlEP831
Cristiano Ronaldo (Portugalia) - 100. i 101. gol Portugalczyka dla seniorskiej reprezentacji kraju nad Atlantykiem - to jest historia, która tworzyła się na naszych oczach w meczu ze Szwecją. Cristiano nie da się zatrzymać - ma już tylko oczy skupione na rekordzie Aliego Daeiego.
This guy... 101 International Goals 😂😂😂@Cristiano
— Rio Ferdinand (@rioferdy5) September 9, 2020
Erling Haaland (Norwegia) - trzy bramki w dwóch meczach to bilans Haalanda, który jest już wygłodniały przed startem nowego sezonu Bundesligi. Borussia Dortmund będzie go potrzebowała w wielkiej formie, a taka niewątpliwie wciąż jest u niego stanem aktualnym. Jego gole pomogły szczególnie w rozbiciu Irlandii Północnej 5:1, gdzie trafił dwukrotnie, z czego raz przymierzył po swojemu - ''skowyrnie'', można powiedzieć.