Pewna wygrana Polek, kolejne trzy ważne punkty zdobyte

-
0
0
+

Reprezentantki Polski dziś o 14:00 zmierzyły się w Kiszyniowie z Mołdawią, gdzie pewnie wygrały z rywalkami 0:3. Kolejne bardzo ważne trzy punkty zdobyte, a do końca eliminacji pozostało już tylko starcie z Hiszpanią. Zapraszamy do czytania.

Po wygranej 23 października 3:0 z reprezentacją Azerbejdżanu, Polki zajmują aktualnie drugie miejsce w grupie. Do znajdującej się na pozycji lidera Hiszpanii tracą zaledwie dwa oczka. Mołdawianki nie mają już żadnych szans na osiągnięcie czegokolwiek w trwających eliminacjach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, napsuć nam trochę krwi. W dzisiejszym starciu nie wystąpiła Katarzyna Kiedrzynek, której klub, VFL Wolfsburg, zażądał natychmiastowego powrotu piłkarki do Niemiec, ponieważ po powrocie z Mołdawii musiałaby przejść obowiązkową kwarantannę.

Mołdawia 0:3 Polska (Dudek 16', Achcińska  40', Kopińska 71')

Składy wyjściowe:

Mołdawia: Munteanu - Sivolobova, Cerescu, Prisacari, Mitul - Caraman, Topal, Colesnicenco, Tabur - Petelca, Chiper

Polska: Szymańska - Zawistowska, Siwińska, Mesjasz, Dudek, Grabowska - Zdunek, Achcińska, Wróblewska - Kozak, Winczo

Pierwsze starcie z Mołdawiankami reprezentantki Polski wygrały aż 5:0 po trzech golach Ewy Pajor, jednej Aleksandry Sikory i Katarzyny Daleszczyk. Na boisku w Kiszyniowie nie zobaczyliśmy żadnej z nich, choć starcie z Azerkami pokazało, że kreowanie okazji w wykonaniu zastępczyń wyglądało dobrze, o czym świadczyła spora liczba oddanych strzałów, szwankowała za to skuteczność. Skończyło się 3:0, a końcowy rezultat mógł być znacznie wyższy. W 16. minucie nasze rodaczki wyszły na prowadzenie po doskonałym rozegraniu stałego fragmentu gry z lewego skrzydła. Płaskie podanie posłała Joanna Wróblewska, a nabiegająca z zaskoczenia Paulina Dudek przymierzyła w okienko bramki strzeżonej przez 26-letnią Natalie Munteanu.

Polki w pierwszej odsłonie sprawiały wrażenie lepszych, choć rywalki też kilka razy próbowały się odgryźć. Jeszcze w 37. minucie Paulina Dudek po raz drugi skierowała futbolówkę do siatki, jednak w momencie podania była na spalonym, więc bramka nie mogła zostać uznana. Po chwili jednak przed szansą na podwyższenie rezultatu stanęła 18-letnia Adrianna Achcińska, która podeszła do rzutu karnego podyktowane za faul na jednej z naszych piłkarek. Zawodniczka SMS-u Łódź nie myliła się i w 40. minucie  mogliśmy się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia przeciwko Mołdawii.

W drugiej odsłonie stwarzaliśmy kolejne sytuacje, zagrażaliśmy rywalkom z Mołdawii, ale nie udawało się podwyższyć wyniku meczu. Nie udawało się tego dokonać przez dłuższy czas, jednak w 71. minucie Dominika Kopińska odbitą od poprzeczki piłkę skierowała głową do pustej bramki, dzięki czemu na tablicy wyników widniało już 3:0. Dodajmy, że 21-letnia zawodniczka Medyka Konin pojawiła się na placu gry po przerwie. Mołdawianki nie kwapiły się do ataków na bramkę pilnowaną przez Annę Szymańską, a Polki nieustannie dążyły do kolejnych trafień w tym meczu.

Do końcowego gwizdka nic się nie zmieniło. Po wygranej 3:0 z Azerkami takim samym rezultatem kończy się pojedynek z Mołdawiankami. Polki na prowadzenie wyprowadziła Paulina Dudek, a kolejne gole zdobywały Anna Achcińska i Dominika Kopińska, dla których były to debiutanckie trafienia w barwach narodowych. Reprezentantki Polski wskakują na pierwsze miejsce grupy D, jednak cały czas trzeba się liczyć z tym, że Hiszpanki mają do rozegrania spotkanie z Mołdawią, a już na sam koniec to właśnie Polki udadzą się na Półwysep Iberyjski, gdzie najprawdopodobniej odbędzie się najważniejszy mecz eliminacji do mistrzostw Europy 2022. Kwestia awansu nadal nie pozostaje więc rozstrzygnięta. Wszystkiego dowiemy się 1 grudnia po ostatnim gwizdku pojedynku z Hiszpankami.