Koncert. Deklasacja. Partidazo. Hiszpanie w Final Four Ligi Narodów!

-
0
0
+

Podczas wtorkowego wieczoru mieliśmy okazję bycia świadkami pojedynku o zajęcie pierwszego miejsca w grupie czwartej Dywizji A w Lidze Narodów. Naprzeciwko podopiecznych Luisa Enrique stanęła reprezentacja Niemiec. Ekipie "Die Mannschaft" do awansu do Final Four wystarczał jedynie remis. Hiszpanie potrzebowali zwycięstwa. Jak potoczył się hit szóstej serii gier? Zapraszamy do poniższej lektury.

Wyjściowe składy:

Hiszpania: Simon - Gaya, Pau Torres, Ramos, Roberto - Canales, Rodri - Ferran Torres, Koke, Olmo - Morata

Niemcy: Neuer - Max, Koch, Sule, Ginter - Kroos, Gundogan, Goretzka - Werner, Gnabry, Sane

Pierwsza stykowa sytuacja miała miejsce w 5. minucie spotkania. Ikay Gundogan faulował Daniego Olmo na skraju pola karnego. Hiszpanie domagali się rzutu karnego. Ostatecznie musieli zadowolić się rzutem wolnym z około 17. metrów. Obok muru po ziemi uderzał Sergio Ramos. Manuel Neuer jednak poradził sobie z tym uderzeniem i sparował futbolówkę do boku.

Niestety mecz bardzo szybko zakończył się dla Sergio Canalesa. Najlepszy zawodnik Realu Betis w tym sezonie już w 9. minucie nabawił się kontuzji. Zmienić chwilę później musiał go zawodnik Napoli - Fabian Ruiz. Worek z bramkami w 17. minucie otworzył inny zawodnik występujący na co dzień w Serie A - Alvaro Morata. Asystował wprowadzony chwilę wcześniej Fabian Ruiz. Pomocnik dośrodkowywał z rzutu rożnego na dalszy słupek. Morata idealnie się ustawił i pewnie głową wpakował piłkę do siatki. Napastnika Juventusu w tej sytuacji nie pokrył Serge Gnabry.

W 23. minucie Morata strzelił drugą bramkę... ale oczywiście ze spalonego. Wynik więc nie uległ zmianie. Mimo wszystko należy docenić dogranie Ferrana Torresa w tej sytuacji. Hiszpanie nie mieli zamiaru się zatrzymywać. 30. minuta to dogodna sytuacja bardzo aktywnego dzisiaj Ferrana Torresa. Niemiecki golkiper wygrał jednak pojedynek z młodym skrzydłowym. Co się odwlecze to nie uciecze. W 33. minucie Alvaro Morata uderzył głową w poprzeczkę, a piłkę z woleja dobił fenomenalny Ferran Torres. Absolutne zasłużone prowadzenie. Niemcy w pierwszej połowie zostali wrzuceni na hiszpańską karuzelę. W 38. minucie ekipa "Die Mannschaft" została znokautowana. Z rzutu rożnego ponownie wrzucał Fabian Ruiz. Główkował Rodri. 3:0. Muchas gracias.

Chwilę po bramce na 3:0 urazu doznał Sergio Ramos. Kapitan Realu Madryt opuścił boisko o własnych siłach. Nie wyglądało to aż tak groźnie, więc można mieć nadzieję na to, że kontuzja nie wykluczy Ramosa z gry w następnym ligowym spotkaniu. Miejsce Ramosa zajął nastoletni Eric Garcia. Mecz tak łatwy, że już można było zacząć ogrywać więcej młodzieży. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0. Nic nie wskazywało na to, że Niemcy będą w stanie podnieść się w drugiej połowie.

Po wyjściu na drugą połowę Hiszpanie jechali dalej. Jose Gaya w kontrze dograł po ziemi do Ferrana Torresa, który dopełnił formalności. 4:0. Deklasacja. Minuty upływały, a Hiszpanie tworzyli sobie kolejne sytuacje. Idealną sytuację na (jeszcze) podwyższenie rezultatu miał Alvaro Morata po dograniu Fabiana Ruiza. Napastnik "Juve" musiał jedynie lekko trącić piłkę na pustą bramkę, ale nie udało mu się dosięgnąć futbolówki. Tablica wyników wskazywała już wynik 5:0 w 70. minucie. Niemcy już nie mieli obrony, - sugerowanie, że mieli ją wcześniej - a Hiszpanie z tego korzystali i się bawili. Hat-tricka ustrzelił MVP dzisiejszego spotkania - Ferran Torres. Poza tym ta sytuacja bramkowa przyniosła również hat-tricka asyst Fabianowi Ruizowi.

W 88. naszych zachodnich sąsiadów dobił jeszcze Mikel Oyarzabal. Mecz zakończył się rezultatem jedynie 6:0. Napiszę jeszcze raz słownie. Sześć do zera. Z Niemcami. Równolegle miało być rozgrywane spotkanie Szwajcaria - Ukraina, jednak mecz ten został odwołany. Tak prezentuje się tabela na koniec zmagań w pierwszej grupie Dywizji A. Hiszpanie zagrają w Final Four: