Bez szans na awans. Polki przegrywają z Hiszpankami

-
0
0
+

Reprezentantki Polski dziś o 19:00 zmierzyły się na wyjeździe z Hiszpankami. Był to mecz o być albo nie być, ponieważ tylko wygrana dawała możliwość gry w barażach o udział w przełożonych na przyszły rok Mistrzostwach Europy.

Hiszpania 3:0 Polska (Gonzalez 24' 68', Leon 87')

Hiszpania: Panos - Correderam, Paredes, Leon, Ouhabi - Gutierrez - Hermoso, Segura - Cardona, Rodriguez, Caldentey

Polska: Kiedrzynek - Matysik, Mesjasz, Dudek, Chudzik - Rompa, Wróblewska, Achcińska - Grabowska, Karczewska, Kamczyk

Polki miały przed sobą arcytrudne zadanie. Utrzymanie szans na awans dawało jedynie zwycięstwo nad piłkarkami z Półwyspu Iberyjskiego, po którym nasze rodaczki wskoczyłyby na drugie miejsce w tabeli, czyli jedyne dające możliwość gry w barażach o przełożone na przyszły rok Mistrzostwa Europy. Początek rywalizacji w Madrycie wyglądał dość obiecująco, a podobać mógł się zwłaszcza pressing zakładany na połowie Hiszpanek, które przy kilku takich próbach traciły futbolówkę. Z minuty na minutę sprawy zaczynały się co raz bardziej komplikować. Rywalki tworzyły kolejne sytuacje pod bramką Polek. Do pewnego momentu udawało się powstrzymywać zapędy przeciwniczek, ale już w 24. minucie liderki naszej grupy objęły prowadzenie.

Wówczas byliśmy świadkami dośrodkowania w pole karne, następnie zgrania głową Marty Cardony do Esther Gonzalez Rodriguez, która sprytnym przyjęciem zmyliła naszą bramkarkę, po czym wpakowała futbolówkę do siatki. W okolicach 30. minuty naprawdę groźnym strzałem z dystansu popisała się Joanna Wróblewska, tyle że stojąca między słupkami Sandra Panos sparowała uderzenie na rzut rożny. Po chwili przed doskonałą okazją na podwyższenie rezultatu stanęły Hiszpanki, a ostatecznie próba zakończyła się mocnym trafieniem piłką w twarz Katarzyny Kiedrzynek. Golkiperka niemieckiego Wolfsburga przez dłuższy czas nie podnosiła się z murawy. Zastanawialiśmy się, czy nie będzie potrzebna zmiana, lecz Pani kapitan po dłuższej chwili przerwy zgłosiła gotowość do gry.

Druga odsłona spotkania w Madrycie nie przyniosła nam dobrych wiadomości. W 68. minucie Hiszpanki prowadziły już 2:0. Ponownie futbolówkę w siatce umieściła Esther Gonzalez Rodriguez, która również w tym przypadku zaprezentowała swój kunszt techniczny. Kąśliwe podanie z lewej strony pola karnego, a strzelczyni drugiego gola przyjęła piłkę w górze, następnie obróciła się i uderzyła w róg bramki. Od tego momentu podopieczne Miłosza Stępińskiego potrzebowały aż trzech trafień, co patrząc na liczbę stwarzanych przez nas sytuacji było zadaniem niewykonalnym. Niestety, w końcówce starcia piłkarki z Hiszpanii dołożyły jeszcze jedno trafienie, ustalając ostateczny wynik spotkania kończącego zmagania eliminacje do Mistrzostw Europy. Mimo to brawa dla naszych zawodniczek, które do ostatniej kolejki liczyły się w walce o awans. Warto wspomnieć, że tylko nam udało się urwać punkty kadrze z Półwyspu Iberyjskiego, remisując bezbramkowo 12 listopada 2019 roku.