Zlatan to Szwecja, a Szwecja to Zlatan
Reprezentacje
06-03-2021

Zlatan to Szwecja, a Szwecja to Zlatan

-
0
0
+
Udostępnij

Wciąż jesteśmy w pełni skupieni na futbolu klubowym, ale z tyłu głowy kołacze nam myśl o nadchodzących mistrzostwach Europy. Marzec to odpowiedni moment do tego, aby trochę więcej uwagi poświęci drużynom narodowym. Pod koniec obecnego miesiąca zostaną zainaugurowane eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata i z tego względu już teraz pojawiają się listy piłkarzy powołanych na zbliżające się mecze. Tym razem skupimy się jednak na Szwedach, którzy są naszymi rywalami w grupie na EURO. Tamtejsze media wieszczą o tym, że karierę reprezentacyjną wznowi Zlatan Ibrahimović. 


Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.


Staramy się unikać zerkania w metrykę piłkarzy, ale Ibrahimović jest już takim fenomenem, że w jego przypadku jesteśmy po prostu zmuszeni do tego. Szwed w październiku bieżącego roku przekroczy czterdziestkę, ale jego aktualna postawa na boisku powoduje, że wielu obserwatorów dość klarownie twierdzi, że Ibrahimović przeżywa kolejną młodość. Ponad rok temu nastąpił głośny powrót Ibry do Mediolanu, na którym korzystają wszystkie zainteresowane strony. Szwedzki napastnik na przestrzeni roku rozegrał w barwach Milanu już 40 spotkań we wszystkich rozgrywkach i w tym czasie zdążył zdobyć blisko 30 goli. W ostatnich latach dużą bolączką "Rossonerich" byli nieskuteczni napastnicy, ale sprawdzone metody, czyli właśnie Ibrahimović, rozwiązał problem. W dużej mierze na Ibrahimoviciu spoczywa odpowiedzialność za to, że 18-krotni mistrzowie Włoch dołączyli do czołówki i przestali być powodem do przeżywania ciągłych rozczarowań dla sympatyków klubu z Lombardii. 

Dobra postawa Ibrahimovicia w klubie nie umknęła uwadze jego rodaków i od momentu powrotu Zlatana do Europy nastąpiła dyskusja o tym, czy selekcjoner reprezentacji Szwecji nie powinien porozmawiać ze Zlatanem Ibrahimoviciem na temat ponownych występów dla reprezentacji Trzech Koron. Pierwsze wzmianki o ewentualnym powołaniu pojawiły się już jesienią zeszłego roku, ale w listopadzie zabrakło konkretów i skończyło się jedynie na spekulacjach. Upłynęło jednak prawie pół roku i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że na marcowym zgrupowaniu Szwedów zamelduje się Zlatan Ibrahimović. Kadra na nadchodzące mecze reprezentacji Szwecji ma się pojawić dopiero za niecałe dwa tygodnie, ale media ze Szwecji piszą o sprawie z taką pewnością, że należy szykować się na to, że na wspomnianej liście powołanych pojawi się nazwisko Zlatana Ibrahimovicia.

Wbrew pozorom, zamieszanie wokół powrotu Zlatana Ibrahimovicia powinno wzbudzić wyjątkowe zainteresowanie w naszym pięknym kraju. Od prawie półtora roku wiemy o tym, że w ramach oczekiwanych mistrzostw Europy czeka nas w grupie pojedynek właśnie z reprezentacją Szwecji. Jeszcze wtedy nikt nie sądził, że pojawi się temat Ibrahimovicia w kadrze, ale obecność napastnika Milanu będzie dodatkowym smaczkiem w rywalizacji biało-czerwonych ze Szwedami. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że Zlatan Ibrahimović jest już żywą legendą w historii szwedzkiej drużyny narodowej i bardzo mocno zdystansował swoich rywali w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii. Owocne występy Ibrahimovicia w nadchodzących meczach reprezentacji Szwecji mogą bardzo mocno wpłynąć na przygotowania naszej reprezentacji do najważniejszej imprezy tego roku. W końcu defensorzy będą musieli się szykować na trudne pojedynki z wieżowcem ze Szwecji. Jednocześnie warto zaznaczyć, że od ostatniego występu Ibrahimovicia w barwach Szwecji mija blisko 5 lat i od tego czasu drużyna Szwecji zdążyła przejść prawdziwą transformację. Po raz ostatni Ibrahimovia podczas meczu reprezentacyjnego widzieliśmy podczas ostatnich mistrzostw Europy, a z kadry powołanej na turniej we Francji swoje miejsce zachowało ośmiu piłkarzy. Tym samym Zlatan zobaczy kilka znajomych twarzy, ale obecnie gra drużyny opiera się na kilku młodszych zawodnikach z Dejanem Kulusevskim czy z Alexandrem Isakiem na czele. 

 

Komentarze0
Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Najnowsze

Betclic wprowadza grę bez podatku. Od 11 marca każdy Gracz może wygrać więcej
-
-91
-91
+
Udostępnij
Główne
10-05-2024

Betclic wprowadza grę bez podatku. Od 11 marca każdy Gracz może wygrać więcej

Gumny tańczy w szatni do piosenki Michaela Jacksona... xD [VIDEO]
-
+31
+31
+
Udostępnij
Video
17-05-2026

Gumny tańczy w szatni do piosenki Michaela Jacksona... xD [VIDEO]

Luis Palma przeklinający po polsku w autokarze... xD [VIDEO]
-
+25
+25
+
Udostępnij
Video
17-05-2026

Luis Palma przeklinający po polsku w autokarze... xD [VIDEO]

Lech Poznań MISTRZEM POLSKI 2025/26!
-
+23
+23
+
Udostępnij
Grafiki
16-05-2026

Lech Poznań MISTRZEM POLSKI 2025/26!

TAK Joan Laporta pożegnał Roberta Lewandowskiego! <3
-
+24
+24
+
Udostępnij
Grafiki
16-05-2026

TAK Joan Laporta pożegnał Roberta Lewandowskiego! <3

HIT! Trener będzie nawiał
-
+25
+25
+
Udostępnij
Newsy
yesterdaye

HIT! Trener będzie nawiał "Lewego" na transfer!

United wybrało trenera. To on podpisze umowę!
-
+24
+24
+
Udostępnij
Newsy
yesterdaye

United wybrało trenera. To on podpisze umowę!

KOMENTARZ Wojtka Szczęsnego pod postem pożegnalnym Lewandowskiego xD
-
+44
+44
+
Udostępnij
Grafiki
16-05-2026

KOMENTARZ Wojtka Szczęsnego pod postem pożegnalnym Lewandowskiego xD

WIADOMOŚĆ POŻEGNALNA Roberta Lewandowskiego! <3
-
+31
+31
+
Udostępnij
Grafiki
16-05-2026

WIADOMOŚĆ POŻEGNALNA Roberta Lewandowskiego! <3

Benjamin Mendy świętujący z kibicami Pogoni o 1 w nocy na stacji xD [VIDEO]
-
+28
+28
+
Udostępnij
Video
16-05-2026

Benjamin Mendy świętujący z kibicami Pogoni o 1 w nocy na stacji xD [VIDEO]