-
0
0
+

Oczywiście dla Polaków dzisiejszy wieczór stał tylko i wyłącznie pod znakiem wyjazdowej potyczki z Anglikami. Jednak przecież nie była to jedyna rozgrywana dziś rywalizacja. Co prawda jakichś wielkich hitów brakowało, ale mieliśmy okazję do obserwowania kilku reprezentacji ze ścisłej światowej czołówki.

Na początek przyjrzyjmy się pozostałym wynikom z naszej grupy eliminacyjnej, bo to raczej nas bardziej interesuje niż poczynania Francuzów czy Włochów. Albańczycy odhaczyli wygraną z San Marino, choć wcale nie było im łatwo, bo zwyciężyli zaledwie 2:0. Swoją robotę bardzo dobrze wykonali również Węgrzy, którzy szybko i bezboleśnie rozbili Andorę zdobywając jednego gola więcej niż nasi reprezentacji kilka dni temu z tym samym rywalem.

Z ogromną sensacją mamy do czynienia w Niemczech, gdzie gospodarze niesamowicie zawiedli oczekiwania w rywalizacji z Macedonią Północną. Mogło się wydawać, że nasi zachodni sąsiedzi są murowanym faworytem tego starcia, a tymczasem, oni pokpili sprawę przegrywając 1:2. Taki wynik sprawił, że mistrzowie świata sprzed pięciu lat stracili swoje pierwsze "oczka" w tych eliminacjach. Tym samym niespodziewanym liderem grupy J została Armenia, która po trzech spotkaniach ma na swoim koncie komplet dziewięciu punktów.

Zresztą, Ormianie zaliczyli dziś bardzo efektowny powrót w rywalizacji z Rumunią. Jeszcze kilka minut przed końcem przegrywali 1:2, ale zdobyli błyskawiczne dwie bramki i dzięki nim ostatecznie zgarnęli komplet punktów z - wydawałoby się - trochę mocniejszym rywalem.

Do ciekawej sytuacji doszło w Sewilli. Tam Hiszpanie podejmowali Kosowo i wygrali 3:1, ale o wiele ciekawsza była cała otoczka tej rywalizacji. Bowiem Hiszpania nie uznaje niepodległości Kosowa. Wobec tego przed spotkaniem nie usłyszeliśmy hymnu Kosowa, a tablica wyników w hiszpańskiej transmisji telewizyjnej prezentowała się dokładnie tak, jak na załączonym obrazku. Natomiast goście z pewnością zdobyli jedną z piękniejszych bramek w dzisiejszych meczach eliminacyjnych.

Kolejną ogromną niespodziankę sprawili Ukraińcy. Na ich nieszczęście nie była to zbyt pozytywna niespodzianka. Nasi sąsiedzi kilka dni temu zremisowali u siebie z Finlandią 1:1. Wtedy prowadzili 1:0 i nie dowieźli prowadzenia, a dziś taki scenariusz się powtórzył. Jednak, co by nie mówić, to z Finami coś takiego może się przytrafić, ale z Kazachstanem takie rzeczy nie powinny się zdarzać. No a tak, Ukraińcy podczas tej przerwy na kadrę zgarnęli 3 punkty, notując 3 remisy i dość mocno komplikując sobie sytuację w grupie D.

Warto też odnotować zwycięstwo Włochów na Litwie. Zawodnicy Roberto Manciniego mieli bardzo wyraźną przewagę, ale wygrali zaledwie 2:0, a drugiego gola zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry. Niemniej, nie zmienia to tego, że zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego po trzech kolejkach mają komplet punktów i pewnie prowadzą w tabeli grupy C.

Delikatnie zaskakujący wynik miał miejsce w Austrii, gdzie przyjechali Duńczycy. Gdy widzieliśmy, że te dwa zespoły zmierzą się ze sobą, mogliśmy odnieść wrażenie, że ta rywalizacja będzie bardzo wyrównana i końcowy wynik będzie wisiał na włosku do ostatniego gwizdka. Tak było w pierwszej połowie, ale po przerwie goście zdecydowanie poczuli krew i zapakowali Austriakom aż 4 bramki, umacniając swoją pozycję na fotelu lidera.