-
0
0
+

Ten dzień stoi pod znakiem jednego wydarzenia - meczu Polski z Hiszpanią. Oczywiście to nie oznacza, że inni dzisiaj nie grają. Nawet trzeba dodać, że mamy dziś mecze największych drużyn Starego Kontynentu. Sobotnie granie otworzyliśmy w Budapeszcie, gdzie Węgrzy podejmowali obecnego mistrza świata, czyli Francję.

Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

Przez długi czas pachniało ogromną niespodzianką. Węgrzy objęli prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy i przez 20 minut drugiej części utrzymywali wynik dający im komplet punktów. Potem jednak dała o sobie znać ogromna jakość francuskich graczy i "Trójkolorowi" zdołali wyszarpać zwycięstwo.

BOHATER:

Attila Fiola - lewy wahadłowy reprezentacji Węgier dał swoim kolegom i kibicom masę radości pod koniec pierwszej połowy. To właśnie on przebojem wdarł się w pole karne Francuzów i plasowanym strzałem pokonał Hugo Llorisa. Ale poza golem trzeba mu przyznać, że naprawdę dawał radę w grze obronnej na swojej stronie. Nie pozwalał na zbyt wiele francuskim zawodnikom atakującym ze skrzydła.

WYRÓŻNIENIE:

Antoine Griezmann - w całej tej mizerii jaką w ofensywie prezentowali Francuzi, był jeden zawodnik, który się wyróżniał. Mowa właśnie o Griezmannie, który bardzo często brał grę na siebie, próbował rozgrywać i rozrzucać piłki między kolegami. Jednak najważniejsze było to, co zrobił w 66. minucie. To właśnie on wyrównał na 1:1 i dał swojemu zespołowi nadzieję na wywalczenie zwycięstwa.

Peter Gulacsi - znalazł się tu po meczu z Portugalią, znajdzie się i dzisiaj. Golkiper RB Lipsk ponownie był ostoją swojego zespołu. Bardzo pewnie interweniował przy uderzeniach francuskich zawodników i kilka razy uratował swój zespół od straty bramki. Naprawdę ciężko sobie wyobrazić ten zespół bez tak pewnego golkipera, jak właśnie Gulasci.

Willi Orban - zagrał szefa w węgierskiej defensywie. Oczywiście cały blok obronny zasługuje na pochwały, ale Orban był jego niekwestionowanym liderem. Dawał radę w starciach z Kylianem Mbappe, czy Karimem Benzemą. To on w dużej mierze odpowiada za taką postawę linii obronnej węgierskiego zespołu.

ROZCZAROWANIE:

Karim Benzema - oczywiście jeśli zespół nie funkcjonuje zbyt dobrze, napastnik również nie ma zbyt wiele do powiedzenia. No ale od takich zawodników jak Benzema wymagamy zdecydowanie więcej. Przecież jest to jeden z najlepszych snajperów na świecie, a dzisiaj zdecydowanie tego nie udowodnił. Oddał jeden groźny strzał, ale nie przyniósł efektu. Za mało było dzisiaj Benzemy w grze reprezentacji Francji.

Kylian Mbappe - można było się spodziewać, że jeśli ktoś będzie szarpał i próbował indywidualnych akcji, to będzie to właśnie Mbappe. Coś takiego nie miało dziś miejsca. Zawodnik Paris Saint-Germain zagrał naprawdę słabo, nie wchodził w zbyt wielką liczbę pojedynków, a dodatkowo zmarnował kilka dobrych okazji na zdobycie bramki.

Paul Pogba - jego oceniamy na podobnej podstawie, co jego kolegów ocenionych wyżej. Znamy jego umiejętności i odpowiednio dostosowujemy nasze oczekiwania wobec jego osoby. Pogba był znakomity w potyczce z Niemcami, ale z Węgrami nie było tak różowo. Mało było konkretów w jego grze, w pojedynkach z rywalami też sobie nie radził i mało dawał w rozegraniu akcji. Nie może dziwić to, że został zdjęty przed zakończeniem spotkania.