-
+1
+1
+

Obie drużyny, aby awansować do 1/8 finału, musiały zagrać o pełną pulę punktów. Na nudę nie można było więc narzekać i mecz w ogólnym rozrachunku był  dość ciekawym i wyrównanym widowiskiem. Ostatecznie z tego starca zwycięsko wyszła Chorwacja, prowadzona przez kapitalnego dzisiaj Lukę Modricia, wygrała pewnie 3:1.

Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

Z samego początku to Szkocja miała większą przewagę, jednak to Nikola Vlašić z Chorwacji jako pierwszy skarcił bramkarza rywali. W końcówce pierwszej połowy, stan meczu wyrównał Callum McGregor. Po przerwie to Chorwaci byli zdecydowanie lepszą drużyną, a mając Lukę Modricia w składzie wszystko jest możliwe. Zawodnik Realu Madryt strzelił pięknego gola i zaliczył asystę przy trafieniu Perišicia. Można się spodziewać, kto był najlepszy, ale kto jeszcze pokazał się z dobrej strony, a kto nie spisał się przyzwoicie? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

BOHATER:
Luka Modrić - CO ZA PIŁKARZ! Dzisiaj Modrić był prawdziwym liderem Chorwacji. Był dla drużyny tym, czym metronom dla muzyków. Akcja bramkowa kapitalnie to potwierdza. Rozprowadził piłkę na początku, po czym sam kapitalnie wykończył akcję swoim firmowym uderzeniem z "zewniaka". Do tego zaliczył asystę przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego idealnie na głowę Perišicia. Z tak grający Modriciem, Chorwacja znów może zaskoczyć na wielkim turnieju. 35-latek zdaje się dojrzewać niczym dobre wino i ciągle potrafi zaskakiwać. Co ciekawe, Modrić jest zarówno najmłodszym, jak i najstarszym strzelcem w reprezentacji Chorwacji, a pierwszego gola strzelił w 2006 roku w meczu przeciwko Włochom. Lata lecą, a on lepszy i lepszy.

WYRÓŻNIENIE:
Ivan Perišić - początek meczu miał dość niemrawy. Nie można mu było odmówić starań, ale pomimo wielkiego wysiłku, jaki wkładał w swoje akcje, nie przynosiło to zamierzonego efektu. W drugiej połowie jednak grał już bardziej jakościowo i ogólnie solidny występ zakończył z bramką, strzelając na 3:1.

Nikola Vlašić - zawodnik CKSA Moskwy świetnie znalazł się w polu karnym Szkotów i zdobył pierwszego gola w spotkaniu. Poza tym, operował praktycznie na całej szerokości boiska, atakował z prawej, z lewej, ze środka i szkoccy obrońcy mieli ogromne problemy, aby go upilnować. Na plus należy także zaznaczyć fakt, iż często cofał się do rozegrania, a nie tylko czekał na podanie kolegów.

Callum McGregor - w 42. minucie zachował się jak rasowy snajper. Kapitalnie wykorzystał złe wybicie piłki przez chorwacką obronę. Patrząc ogólnie na jegoo występ, to zdecydowanie był najjaśniejszą postacią w szkockiej linii pomocy. Swoją drogą, McGregor jest piątym Szkotem, który zdobył bramkę na mistrzostwach i było to pierwsze trafienie reprezentacji Szkocji od 25 lat.

ROZCZAROWANIE:
Bruno Petković -
podobnie jak w poprzednich meczach, napastnik Dinama Zagrzeb nie zaskoczył nas pozytywnie. Zmiana w 70. minucie (może nawet trochę zbyt późna) tylko podkreśliła, jak fatalny występ zaliczył.

Che Adams - wystawienie napastnika o takim profilu, to znaczy szybkiego, nieprzewidywalnego i dynamicznego, na najważniejsze spotkanie w fazie grupowej, było zrozumianym posunięciem. Jednak na straszeniu rywala się skończyło. Oddał tylko dwa strzały w meczu, ale optymistycznie i z przymrużeniem oka można powiedzieć, że połowa była celna.