-
0
0
+

Po wczorajszym święcie piłkarskim na podobne emocje liczyliśmy również dziś. W starciu Anglików z Niemcami na Wembley ostatecznie gradu bramek nie zobaczyliśmy, obyło się również bez dogrywki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0. Na pierwsze trafienie poczekaliśmy do ostatniego kwadransa rywalizacji w Londynie. Koniec końców to ANGLICY meldują się w kolejnej fazie turnieju.

Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

Anglia 2:0 Niemcy (Sterling 75', Kane 85')

Anglia: Pickford - Stones, Maguire, Walker - Shaw, Rice, Phillips, Trippier - Saka, Kane, Sterling

Niemcy: Neuer - Ginter, Hummels, Rudiger - Kimmich, Goretzka, Kroos, Gosens - Havertz, Mueller - Werner

Wczorajszego wieczoru nie zapomnimy nigdy. Dziś liczyliśmy na podobne emocje!

Po wczorajszych ucztach piłkarskich wcale nie obrazilibyśmy się, gdyby również wtorkowy wieczór przyniósł takie emocje sportowe. Wczorajszego dnia nie zapomnimy chyba już nigdy, bez wątpienia zapisze się on złotymi zgłoskami w historii piłki nożnej. Współczujemy zatem tym, którzy z powodu różnych ważniejszych obowiązków nie mogli oglądać tamtych batalii. Kolejną porcje spotkań 1/8 finału rozpoczął pojedynek Anglików z Niemcami na Wembley, czyli bezdyskusyjnie jeden z największych hitów tego etapu mistrzostw Europy. Na trybunach nie zabrakło byłej gwiazdy futbolu i aktualnej z branży muzycznej, czyli Davida Beckhama i Eda Sheerana. Oprócz nich reprezentacje Anglii z trybuny honorowej wspierała również Para książęca.

Pierwsza połowa bez goli. Zmarnowane szanse Kane'a i Wernera

W początkowej fazie zmagań na Wembley częściej oglądaliśmy akcje w polu karnym gospodarzy, którzy wyraźnie dali się zepchnąć do defensywy. Nieco później jednak "Synowie Albionu" obudzili się, czego dowodem kilka wykreowanych szans po drugiej stronie boiska. Jedni najbliżej trafienia byli po strzale z dystansu Raheema Sterlinga, przy którym pewnie interweniował wówczas Manuel Neuer.

Później, dosłownie kilka sekund przed przerwą, znakomitą okazje do wyprowadzenia swojej reprezentacji na prowadzenie zmarnował Harry Kane. Jeśli mowa o podopiecznych Joachima Lowa, to najbardziej w oczy rzuciła się zwłaszcza akcja w wykonaniu pary piłkarzy z Chelsea. Kai Havertz zagrał futbolówkę między obrońców do Timo Wernera, lecz koniec końców napastnik nie wykorzystał znakomitego podania kolegi. Na nudę w trakcie pierwszych czterdziestu pięciu minut nie mogliśmy narzekać, bowiem gra toczyła się w dość szybkim tempie, które nie pozwalało odchodzić od telewizora.

Czwarty mecz z rzędu na ZERO z tyłu Anglików. Kane i Sterling bohaterami!

Kolejne minuty w Anglii upływały, jakieś tam szanse na gole oglądaliśmy, tyle że jedni i drudzy nie potrafili zamienić ich na gola. Im bliżej końca starcia Anglików z Niemcami, tym bardziej utwierdzaliśmy się w przekonaniu, iż ćwierćfinalistę poznamy po zaledwie jednym trafieniu którejś z drużyn. Być może dojdzie nawet do trzeciej dogrywki z rzędu? NIE DOSZŁO. Po trzech kwadransach nadal na tablicy wyników widniało 0:0. Przyszło ostatnie pięć minut zawodów na Wembley i w końcu kibice jednej z reprezentacji eksplodowali radością na trybunach.

Dokładnie w 75. minucie swoją szansę wykorzystali "Synowie Albionu", a bohaterem trafienia na 1:0 został Raheem Sterling. Kilka minut później wydawało się, że nasi zachodni sąsiedzi doprowadzą do wyrównania, gdy w sytuacji niemalże sam na sam z bramkarzem znalazł się Thomas Mueller. Niestety, piłka po uderzeniu zawodnika Bayernu Monachium przeleciała obok słupka. Wówczas mogli jeszcze liczyć na odwrócenie losów rywalizacji, tyle że... w 85. minucie w bramkę Neuera wstrzelił się ten, który wcześniej wstrzelić się nie mógł, a mianowicie Harry Kane. Warto odnotować, że Anglicy podczas trwającego właśnie EURO nie stracili jeszcze gola.