Dwa gole, czerwona kartka i karne. Hiszpania weszła do półfinału!

-
0
0
+

Oj leci ten turniej, leci. Dzisiaj mijają dokładnie 3 tygodnie od meczu otwarcia, który odbył się w Rzymie, a teraz już mamy do czynienia z pierwszym ćwierćfinałem. W Sankt Petersburgu Szwajcarzy grali z Hiszpanami i w tej batalii zdecydowanym faworytem byli zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego.

Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

Szwajcaria - Hiszpania 1:1 (Shaqiri 68' - Zakaria sam. 8') karne 1:3

Szwajcaria: Sommer - Elvedi, Akanji, Rodriguez - Widmer, Zakaria, Freuler, Zuber - Shaqiri - Embolo, Seferović

Hiszpania: Simon - Azpilicueta, Laporte, Pau Torres, Alba - Koke, Busquets, Pedri - Ferran Torres, Morata, Sarabia

Ta ćwierćfinałowa batalia była zdecydowanie mniej szalona od meczów, w których grały te dwa zespoły w ramach 1/8 finału. Przecież Hiszpanie w meczu z Chorwatami prowadzili już 3:1, a ostatecznie po dogrywce wygrali 5:3. Szwajcarzy przegrywali z Francją 1:3, zdołali doprowadzić do wyrównania i na zakończenie wygrali rzuty karne. To były dwa zwariowane spotkania, a dzisiejszy ćwierćfinał nie ma do nich podjazdu.

Dzisiaj od samego początku grę kontrolowali Hiszpanie. No w sumie nie mogło być inaczej, bo przecież od lat jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zawodnicy "La Roja" długo grają piłką. Jednak pierwszą bramkę zdobyli nie po jakiejś koronkowej akcji, a po niezbyt udanej wrzutce z rzutu rożnego. Po niej piłka spadła w okolice szesnastego metra, a tam dopadł do niej Jordi Alba i uderzył w kierunku bramki. Futbolówka leciała w prawą stronę bramki, ale po rykoszecie od Denisa Zakarii totalnie zmieniła tor lotu i zmyliła szwajcarskiego bramkarza.

Gol padł na samym początku spotkania i tak naprawdę do końca pierwszej połowy nie działo się nic więcej. Hiszpanie nie parli do ataku, bo mieli korzystny wynik, a Szwajcarzy jakoś nie mogli znaleźć sposobu na przebicie się pod bramkę Unaia Simona. Dopiero po zmianie stron coś się ruszyło i to przegrywający Szwajcarzy mieli zdecydowaną przewagę.

I po ponad 20 minutach dostali nagrodę za swoją świetną postawę. Błąd popełnił duet Aymeric Laporte - Pau Torres, a z tego bardzo dobrze skorzystali Szwajcarzy. Remo Freuler przechwycił piłkę, zagrał ją do Xherdana Shaqiriego, a ten plasowanym uderzeniem trafił na 1:1. Kolejne minuty były bardzo wyrównane, ale ten stan zmieniło nieodpowiedzialne zachowanie wspomnianego wyżej Freulera. Dostał bezpośrednią czerwoną kartkę za faul na Gerardzie Moreno i od tego momentu Szwajcarzy grali w osłabieniu, a Hiszpanie wymieniali kolejne i kolejne podania, które nic nie przyniosły. Przed nami była dogrywka.

O dogrywce można powiedzieć w zasadzie tylko tyle, że Hiszpanie przeważali, tworzyli sobie sytuacje, ale byli nieskuteczni w opór. Skończyło się na 1:1 i mieliśmy rzuty karne.