Hiszpanie zgnietli Włochów. Gospodarze nie zagrają w finale Ligi Narodów!

-
0
0
+

Niedawno spotkali się w półfinale mistrzostw Europy, a teraz przyszedł czas na półfinał innych rozgrywek. Dzisiaj Włosi i Hiszpanie bili się o finał Ligi Narodów. Oczekiwaliśmy bardzo żywego i otwartego spotkania i takie faktycznie dostaliśmy. Działo się dużo, ale wynik może wielu zaskoczyć.

Włochy - Hiszpania 1:2 (Pellegrini 83' - Ferran Torres 17', 45+2')

Włochy: Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Bastoni, Emerson - Jorginho, Barella, Verratti - Chiesa, Bernardeschi, Insigne

Hiszpania: Simon - Azpilicueta, Laporte, Pau Torres, Alonso - Koke, Busquets, Gavi - Sarabia, Ferran Torres, Oyarzabal

Można było spodziewać się, że ten mecz będzie trochę przypominał ten wspomniany mecz z mistrzostw Europy. I pod jednym względem tak było - dzisiaj również Hiszpanie byli częściej przy piłce, ale to w zasadzie jedyny wspólny mianownik, jaki możemy znaleźć (nawet na Wembley nie gwizdano na Donnarummę, a dziś na San Siro takie sytuacje wielokrotnie miały miejsce).

Gracze z Półwyspu Iberyjskiego od samego początku chcieli narzucić rywalom swój styl gry. Posiadali piłkę, kontrolowali grę i konsekwentnie próbowali przebijać się prawą stroną włoskiej defensywy. Tam w ich barwach grał, świetny dzisiaj, Marcos Alonso. Gracz Chelsea był w znakomitej dyspozycji i często rozprowadzał akcje swojego zespołu. Jednak to nie on zaliczał najważniejsze podania w pierwszej połowie. Dwie asysty przy trafieniach Ferrana Torresa zanotował Mikel Oyarzabal.

Oczywiście te bramki były niesamowicie ważne, ale chyba najważniejszym wydarzeniem pierwszej połowy była czerwona kartka obejrzana przez Leonardo Bonucciego. Kapitan „Azzurrich” dostał dwie bardzo głupie żółte kartki i wyleciał z boiska w 42. minucie. Chwilę Hiszpanie trafili na 2:0, co zwiastowało jeszcze trudniejszą drugą połowę dla gospodarzy.

No i po zmianie stron mieliśmy totalną dominację ze strony przyjezdnych. Zawodnicy Luisa Enrique byli zdecydowanie lepsi od swoich rywali, w zasadzie nie oddawali im piłki. Tworzyli jakieś tam sytuacje, ale generalnie ich gra w drugich 45 minutach opierała się na wymienianiu ogromnej liczby podań. Włosi nie byli w stanie czegokolwiek zdziałać. Aż do chwili, gdy Yeremi Pino i Pau Torres podarowali Włochom bramkę. Sam na sam z Unaiem Simonem pobiegli Federico Chiesa i Lorenzo Pellegrini, a ten drugi na spokojnie umieścił piłkę w bramce.

Ostatecznie jednak nic to nie zmieniło i Hiszpanie zdołali awansować do finału Ligi Narodów. Natomiast Włosi przegrali pierwszy raz od 37 spotkań.