-
0
0
+

Reprezentacja Polski do lat 21 poszła za ciosem, powtarzając tym samym wyczyn sprzed kilku dni. Zespół trenera Stolarczyka rozbił na obiekcie Cracovii niżej notowaną Łotwę 5:0 i wciąż pozostaje w walce o awans na rozgrywane w 2023 roku UEFA Euro U-21.

Polska - Łotwa 5:0 (31' Benedyczak, 45' Bejger, 45+1', 63' Śpiewak, 40' Kozłowski)

Reprezentacja Polski prowadzona przez Macieja Stolarczyka zaczyna wracać na właściwe tory. Po dość przeciętnym początku oraz stracie punktów w meczach z Izraelem oraz Węgrami przyszło długo wyczekiwane przełamanie. "Biało-czerwoni" zadziwili już w piątek, kiedy to sprawili sporą niespodziankę, gromiąc na wyjeździe Niemców 4:0. Dziś ten wyczyn powtórzyli, ponownie odnosząc bardzo pewne zwycięstwo nad rywalem.

Przeciwnikiem reprezentacji Polski była dziś Łotwa. Pierwsze spotkanie pomiędzy dwoma zespołami zakończyło się wymęczonym triumfem 2:0. Dzisiejszy mecz okazał się jednak dużo prostszy. Bramka otwierająca wynik starcia padła jeszcze przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się rosły atakujący, Adrian Benedyczak. Dla zawodnika włoskiej Parmy było to już czwarte trafienie w trakcie bieżących eliminacji. Nie był to jednak koniec strzelania na obiekcie Cracovii, wszak jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się Łukasz Bejger oraz Kacper Śpiewak.

Identyczny obraz tego meczu oglądaliśmy po przerwie. Stroną dominującą wciąż byli gospodarze. Atakowali, tworzyli masę sytuacji, dokładając przy tym kolejne bramki. Zanim sędzia prowadzący to starcie gwizdnął po raz ostatni, po bramce dołożyli również Śpiewak oraz Kacper Kozłowski.

Reprezentacja Polski do lat 21 zanotowała czwarty triumf w trwających kwalifikacjach. Dzięki temu utrzymała trzecie miejsce w tabeli grupy B. Ich strata do prowadzących Niemców wynosi w tym momencie dwa punkty. Nasi zachodni sąsiedzi odnieśli dziś równie pewne zwycięstwo nad San Marino 4:0. Po komplet punktów sięgnął także Izrael, który pokonał rówieśników z Węgier 3:0.