Piątek bohaterem Polaków. Ze Szkocji wracamy z remisem!

-
0
0
+

Od sporego falstartu rozpoczęła się praca Czesława Michniewicza w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Prowadzony przez niego zespół zremisował w meczu towarzyskim ze Szkocją 1:1. Jedyną w tym meczu bramkę dla biało-czerwonych zdobył z rzutu karnego Krzysztof Piątek.

Szkocja - Polska 1:1 (68' Tierney - 90+3' Piątek)

Jeszcze miesiąc temu niemal wszystko wskazywało na to, że pierwszy mecz reprezentacji Polski w 2022 roku zostanie rozegrany na obiekcie w Moskwie, gdzie miało dojść do spotkania barażowego w ramach ostatniej części eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Po rozpoczęciu inwazji wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy działacze FIFA podjęli jednak decyzję o wykluczeniu drużyny agresora z walki o wyjazd na zbliżający się turniej. Korzystając z okazji, reprezentacja Polski rozegrała mecz towarzyski ze Szkocją. Był to jednocześnie ostatni sprawdzian przed wtorkowym meczem o awans na mundial.

Samo spotkanie na Hampden Park dość mocno przemawiało za Szkotami, wszak to oni byli dziś stroną teoretycznie groźniejszą. Z tego względu bardzo dobre zawody rozegrał Łukasz Skorupski. Podstawowy bramkarz Bolonii zanotował kilka, ważnych interwencji, które na dobrą sprawę uchroniły jego zespół przed kompromitującą porażką w debiucie nowego selekcjonera. Trzeba jednak podkreślić, że dobrych sytuacji nie brakowało również po stronie Polaków. Te najlepsze zakończyły się niecelnymi uderzeniami ze strony Jakuba Modera, Bartosza Salamona oraz Krzysztofa Piątka.

Dużo więcej szczęścia pojawiło się po przerwie, co poskutkowało golami dla obu zespołów. W 68. minucie meczu dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił defensor gospodarzy, Kieran Tierney. W doliczonym czasie gry po pewnym uderzeniu z jedenastu metrów wyrównał Krzysztof Piątek.

Remis w meczu towarzyskim nie jest jednak ostatnią przeciętną wiadomością, która dotyczy podopiecznych Czesława Michniewicza. Jeszcze przed przerwą boisko z powodu urazu opuścili Arkadiusz Milik oraz Bartosz Salamon. Jeżeli wszelkie informacje się potwierdzą, obaj zawodnicy nie będą do dyspozycji selekcjonera na wtorkowe spotkanie w ramach barażów do mistrzostw świata w Katarze.