Messi i spółka gorsi od Arabii Saudyjskiej! Bez goli w meczu Danii. Rekord Giroud!
22-11-2022

-
0
0
+

Nadszedł dzień dzisiejszy, czyli pierwsze spotkanie reprezentacji Polski na mundialu w Katarze. Mecz z udziałem drużyny Czesława Michniewicza będzie najważniejszym wydarzeniem dnia. Po drodze do rywalizacji przystąpią również stawiane w roli faworytów Argentyna oraz Dania. Wtorkowe występy zamknie natomiast mecz reprezentacji Francji. Ekipa trenera Deschampsa zmierzy się z Australią.

Argentyna – Arabia Saudyjska 1:2 (Messi 10’ - Al Shehri 48', Al Dawsari 53')

Argentyna: E. Martinez – Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico – Paredes, de Paul, Messi – Gomez, di Maria, L. Martinez;

Arabia Saudyjska: Al Owais – Abdelhamid, Tumbukti, Al Bulaihi, Al Shahrani – Al Shehri, Kanno, Al Faraj, Al Malki, Al Dawsari – Al Buraikan;

Największą niespodziankę na mundialu mamy już za sobą. Niepokonana od 38 spotkań reprezentacja Argentyny uległa w swoim pierwszym spotkaniu z Arabią Saudyjską 1:2 i od dużego falstartu rozpoczęła swoją drogą po tytuł mistrza świata.

Dużo lepiej w ten mecz weszła jednak ekipa faworyta. Drużyna Lionela Scaloniego rozpoczęła strzelanie jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa. Na listę strzelców wpisał się Leo Messi, który otworzył wynik starcia po pewnie wykonanym rzucie karnym. Przy odrobinie szczęścia kolejne trafienia powinny być kwestią czasu. Na przeszkodzie stawały jednak minimalne spalone. Tylko przed końcem pierwszej odsłony sędzia prowadzący to spotkanie anulował trzy bramki dla gospodarzy.

Po rozpoczęciu drugiej połowy wydarzyło się coś, czego nikt, ale to dosłownie nikt nie przewidział. Dużo odważniej ruszyła Arabia Saudyjska. Zaledwie trzy minuty po gwizdku rozpoczynającym grę, do remisu doprowadził Saleh Al Shehri. Kilka chwil później bohaterem został Salem Al Dawsari. Pomocnik Al Hilal zapewnił swojej drużynie sensacyjne zwycięstwo nad faworytem, przerywając trwającą od dwóch lat serię 38 meczów bez porażki w wykonaniu reprezentacji Argentyny.

Dania – Tunezja 0:0

Dania: Schmeichel – Andersen, Kjaer, Christensen – Kristensen, Hojbjerg, Delaney, Eriksen, Maehle – Skov Olsen, Dolberg;

Tunezja: Dahmen – Talbi, Bronn, Meriah – Drager, Laidouni, Skhiri, Abdi – Slimane, Msakni, Jebali;

Za nami prawdopodobnie najgorsze spotkanie na trwających mistrzostwach świata. Kibice oglądający mecz Danii z Tunezją nie zobaczyli bramek, choć okazji na te faktycznie nie brakowało. Bramkarze obu drużyn byli pokonywany dwukrotnie. Za każdym razem na przeszkodzie stawał jednak system VAR.

Na przestrzeni całego spotkania stroną nieco lepszą byli jednak Duńczycy. To oni mogli sięgnąć po trzy punkty na inaugurację swoich zmagań w Katarze. Na kwadrans przed końcem spotkania niezłych okazji nie wykorzystali Christian Eriksen oraz Andreas Cornelius. Finalnie dało to bezbramkowy remis, który z perspektywy obu ekip nie był najlepszym wariantem, wszak nie przybliżył ich do miejsca w 1/8 finału.

Francja – Australia (Rabiot 27’, Giroud 32’, 71’, Mbappe 68’ – Goodwin 9’)

Francja: Lloris – Pavard, Konate, Upamecano, L. Hernandez – Rabiot, Tchouameni, Griezmann – Mbappe, Dembele, Giroud;

Australia: Ryan – Atkinson, Souttar, Rowles, Behich – Mooy, McGree, Irvine – Leckie, Goodwin, Duke;

Pewnym zwycięstwem Francji nad Australią 4:1 zakończyło się ostatnie wtorkowe spotkanie w ramach trwających mistrzostw świata. Mecz rozgrywany na obiekcie w Dausze rozpoczął się jednak od sporej niespodzianki. Wynik tego starcia otworzyli bowiem goście. Złe zachowanie francuskiej linii defensywy wykorzystał atakujący Australii, Craig Goodwin.

Euforia w zespole outsidera nie trwała jednak długo. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy gole dla obrońcy mistrzowskiego tytułu zdobyli Adrien Rabiot oraz Oliver Giroud. Już po przerwie wynik meczu ustalili Kylian Mbappe oraz raz jeszcze napastnik Milanu. Doświadczony atakujący zdobył w ten sposób swoją 51. bramkę w reprezentacji Francji, stając się najskuteczniejszym zawodnikiem w historii kraju.