Footrollowa JEDENASTKA MŚ - Argentyna, Francja... oni zasłużyli najbardziej!
"Footrollowa Jedenastka" - to cykl, w którym wielu z was pewnie wkurzymy, niektórych rozbawimy... ale cóż, takie czasy, dyskutuje się o wszystkim. Szczególnie o wyborach. Będziemy Wam prezentować nasz wybór odnośnie tych jedenastu ludzi, których należy wyróżnić. Oczywiście - nie musicie się ze wszystkim zgadzać, wybór zawsze jest trudną rzeczą, ale też dyskusyjną. OTO NASZE FIRST ELEVEN W WERSJI MISTRZOWSKIEJ!!!
Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!
MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.
Dominik Livaković (Chorwacja) – kandydatów do miana najlepszego bramkarza mistrzostw świata było co najmniej kilku. Bardzo dobry turniej rozegrał Bono, bohaterem Argentyny został Emiliano Martinez, jednak na przestrzeni całego mundialu z najlepszej strony pokazał się Dominik Livaković. Podstawowy piłkarz Chorwatów został bohaterem zarówno w meczu z Japonią, jak i Brazylią, kiedy to ratował swój zespół w serii jedenastek. Ponadto zanotował czyste konta w starciach przeciwko Japonii oraz Maroko.
Znakomita okazja do wyrównania! Livaković na posterunku 🙌
— TVP SPORT (@sport_tvppl) December 17, 2022
𝐓𝐑𝐀𝐍𝐒𝐌𝐈𝐒𝐉𝐀 𝐎𝐍𝐋𝐈𝐍𝐄 ➡️ https://t.co/nYCpgBfWOh
___________#CROMAR 🇭🇷🇲🇦 • #mundialove pic.twitter.com/N7bYuBjtCy
Diogo Dalot (Portugalia) – początkowo miał być wyborem numer dwa. Faworytem do gry w podstawie był Joao Cancelo. Mecz przeciwko Korei Południowej odmienił jednak sytuacje w wyjściowym składzie, lokując tam zawodnika Manchesteru United. Reprezentant Portugalii zaprezentował się z dobrej strony zarówno w obronie, jak i ataku co przełożyło się na asystę i kilka obiecujących ataków.
Nicolas Otamendi (Argentyna) – do Kataru jechał ze świadomością, że tegoroczny mundial będzie dla niego ostatnią szansą na sięgnięcie po prestiżowy tytuł mistrza świata. Trener Lionel Scaloni od samego początku widział w nim lidera obrony, co na przestrzeni całych mistrzostw przełożyło się na trzy czyste konta i jedną z najlepszych defensyw na turnieju. U jego boku pewnie czuł się nawet Christian Romero.
Josko Gvardiol (Chorwacja) – o młodym Chorwacie zrobiło się głośno jeszcze przed startem mistrzostw świata. Jego usługami interesowało się kilka czołowych drużyn. Wiele wskazuje jednak na to, że dobry występ na mundialu zaprocentuje nie tylko jeszcze większym zainteresowaniem, ale także gigantyczną kwotą ewentualnego transferu. Na przestrzeni całego turnieju rozegrał siedem spotkań, zdobył bramkę i finalnie pokazał bardzo solidny poziom w defensywie.
Theo Hernandez (Francja) – gdyby nie uraz jego brata, Lucasa najprawdopodobniej oglądałby mundial z wysokości ławki rezerwowych. Swoją szansę jednak wykorzystał i niemal z miejsca stał się kluczowym elementem w układance Didiera Deschampsa. Na jego koncie znalazła się bramka przeciwko Maroko i dwie asysty w starciach z Australią oraz Danią.
Kylian Mbappe i Francja wychodzi na prowadzenie! ⚽️
— TVP SPORT (@sport_tvppl) November 26, 2022
𝐓𝐑𝐀𝐍𝐒𝐌𝐈𝐒𝐉𝐀 𝐎𝐍𝐋𝐈𝐍𝐄 ▶️ https://t.co/fZkEBfTAcb
__________#FRADEN 🇫🇷🇩🇰 • #mundialove pic.twitter.com/PAM3QlzH3X
Sofyan Amrabat (Maroko) – reprezentacja Maroko wyrosła na największą niespodziankę tegorocznych mistrzostw świata, co przełożyło się na awans do półfinału i późniejszą grę o trzecie miejsce. Pomocnik włoskiej Fiorentiny był zaś kluczowym elementem tego zespołu. W starciach przeciwko Portugalii oraz Hiszpanii totalnie zdominował środek pola, wyłączając najważniejsze ogniwa rywali, czego efektem jest miejsce w najlepszej jedenastce turnieju.
Enzo Fernandez (Argentyna) – pierwszy mecz przeciwko Arabii Saudyjskiej rozpoczął jako rezerwowy, lecz to właśnie po jego wejściu z ławki gra mistrzów świata nabrała kolorytu. Kolejne spotkania jedynie to potwierdziły. Młody pomocnik Benfiki był liderem środka pola. Ponadto zanotował bramkę i asystę.
Antoine Griezmann (Francja) – nie zdobył bramki, lecz miał olbrzymi wpływ na grę swojej drużyny. Był odpowiedzialny za zdecydowaną część ataków pod polem karnym przeciwnika, zanotował trzy asysty, lecz przy lepszej skuteczności po stronie kolegów, mógł mieć ich znacznie większej.
Kylian Mbappe (Francja) – mistrzostwa świata w Katarze udowodniły, dlaczego młody atakujący musi być wymieniany wśród najlepszych zawodników na świecie. Na koncie 23-latka znalazło się osiem goli, z czego aż trzy w meczu finałowym z Argentyną. Ponadto dołożył do nich dwie asysty oraz koronę króla strzelców. Finalnie było to jednak za mało, aby jego zespół sięgnął po tytuł mistrza świata.
Mbappe! I jeszcze raz Mbappe! To nie miało prawa się stać 😱
— TVP SPORT (@sport_tvppl) December 18, 2022
𝐓𝐫𝐚𝐧𝐬𝐦𝐢𝐬𝐣𝐚 𝐨𝐧𝐥𝐢𝐧𝐞 ▶ https://t.co/qrrbBFTAfx
___________#ARGFRA 🇦🇷🇫🇷 • #mundialove pic.twitter.com/utE1pbjZpw
Leo Messi (Argentyna) – czekał, czekał i w końcu się doczekał. Leo Messi poprowadził swoją kadrę do pierwszego miejsca na mundialu. W meczu finałowym zapisał na swoim koncie dwie bramki. Na całym turnieju zanotował zaś siedem spotkań, siedem trafień oraz trzy asysty, dzięki czemu sięgnął po miano najlepszego piłkarza na całych mistrzostwach świata.
Julian Alvarez (Argentyna) – podobnie, jak Enzo Fernandez rozpoczął mundial na ławce rezerwowych. Kolejne mecze wywindowały go jednak w hierarchii trenera Scaloniego. W efekcie popisał się czterema bramkami, które przyczyniły się do tytułu mistrza świata.
Messi ➡️ Alvarez ➡️ ⚽️🥅
— TVP SPORT (@sport_tvppl) December 13, 2022
Proste.
𝐓𝐑𝐀𝐍𝐒𝐌𝐈𝐒𝐉𝐀 𝐎𝐍𝐋𝐈𝐍𝐄 ▶ https://t.co/48UVDP4luJ
__________#ARGCRO 🇦🇷🇭🇷 • #Mundialove pic.twitter.com/6BG1DnKr24