-
0
0
+

Mistrzostwa Świata w Rosji, to jest już najwyższy czas, żeby Belgia osiągnęła coś więcej na wielkim turnieju. Na Mundialu 2014 w Brazylii odpadli w ćwierćfinale  przegrywając 0-1 z Argentyną, a na Euro 2016 we Francji mimo łatwej drabinki odpadli w ćwierćfinale przegrywając 0-2 z Walią. Trzeci zespół rankingu FIFA pierwszy mecz zagra z Panamą, która nie oszukujmy się, ale jest jedną z najgorszych drużyn na Mundialu w Rosji, co oczywiście nie oznacza, że podopieczni Hernana Gomeza oddadzą 3 punkty bez walki.

Pierwsza połowa meczu należała do reprezentacji Belgii. "Czerwone Diabły" miały sporo okazji bramkowych, ale żadnej nie udało się zamienić na bramkę. Panama broniła się całym składem przez większą część połowy, a ich próby kontrataków najczęściej kończyły się nieudanymi podaniami lub niecelnymi wrzutkami. Thibaut Courtois był totalnie bezrobotny w pierwszych 45 minutach spotkania, bo rywale nie oddali nawet celnego strzału.

Druga połowa zaczęła się zupełnie inaczej, bo już w 47 minucie Dries Mertens wziął sprawy w swoje ręce nogi i strzelił piękną bramkę na 1-0. Później worek z bramkami się rozwiązał. W 69 minucie De Bruyne zagrał genialną piłkę w pole karne do Lukaku, który nie miał problemu z wykończeniem akcji i strzelił gola główką  na 2-0. Kilka minut później Hazard uruchomił prostopadłym podaniem Lukaku, który sprytnie podciął piłkę nad bramkarzem Panamy i zamknął mecz. Belgia wygrała 3-0 i zrobiła to, co musiała w starciu z najsłabszym rywalem w grupie.

Reprezentacja Belgii następny mecz zagra już w sobotę (23 czerwca) z reprezentacją Tunezji,  natomiast Panama w niedziele (24 czerwca) podejmie Anglię w meczu "o wszystko".