Inter przegrywa w słabym stylu, Lazio wygrywa w trochę ładniejszym

-
0
0
+

Buona sera! Kilka minut temu zakończył się mecz Interu z Lazio. Spotkanie to, obok pojedynku Romy z Napoli, było najlepiej zapowiadającym się widowiskiem 29. kolejki Serie A. Faworytem byli gospodarze, którzy jednak przystępowali do tego meczu osłabieni - w ekipie ,,Nerazzurrich" zabrakło bowiem kontuzjowanych Stefana De Vrija i Lautaro Martineza, oraz, co jasne - wielkiego Mauro Icardiego.

Inter (1-4-2-3-1): Samir Handanović (C) – Danilo D’Ambrosio, Milan Skriniar, Joao Miranda, Kwadwo Asamoah – Matias Vecino, Marcelo Brozović – Matteo Politano, Borja Valero, Ivan Perisić – Keita Balde Diao

Lazio (1-3-5-2): Thomas Strakosha – Luiz Felipe, Francesco Acerbi, Bastos – Romulo, Siergiej Milinković-Savić, Lucas Leiva, Luis Alberto, Senad Lulić (C) – Joaquin Correa, Ciro Immobile

Od początku mecz nie zachwycał, jednak już w 13. minucie widowisko to do tlenu podłączył Siergiej Milinković-Savić, który wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Luisa Alberto i z najbliższej odległości wbił piłkę do bramki. Handanović bez żadnych szans. Jedną z ciekawostek postanowił się z nami podzielić portal „LigaSerieA.pl”:

Inter wbrew oczekiwaniom wcale nie ruszył od razu do odrabiania strat. Wręcz przeciwnie – podopieczni Spallettiego grali tak, jakby jednobramkowy deficyt ich zadowalał. W 27. minucie boisko opuścił kontuzjowany Correa, którego zastąpił legionista Felipe Caicedo.

W 42. minucie wymarzoną okazję na podwyższenie prowadzenia miało Lazio. Piłkę zagrywaną z rzutu wolnego przez Luisa Alberto głową uderzył Bastos, ale w bramce fenomenalnie spisał się Handanović i Inter wciąż miał szanse nawet na zwycięstwo.

Minuty mijały, a Inter wciąż był bezradny i przegrywał 0:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania, które, umówmy się, trochę nas zawodziło. Zwłaszcza przez grę Interu, na którą po prostu nie dało się patrzeć. W ostatniej akcji kolejną okazję miało z kolei Lazio, ale znów „Batmanović” udowodnił, że jest fachowcem z prawdziwego zdarzenia. Podsumowując, Inter grał w tej pierwszej połowie

Widoczny był brak na szpicy Mauro Icardiego i Lautaro Martineza. Nie omieszkali tego skomentować użytkownicy ,,Marjanho9" oraz ,,Pan Miś Pabington":

Nie zachwycał także Ivan Perisić, który już od jakiegoś czasu jest wyraźnie pod formą. O tym pisał chociażby Rafał.

Natomiast najlepszym podsumowaniem pierwszej połowy jest zdecydowanie ten tweet:

Nie chciał się z tym zgodzić jeden z fanów Lazio, Michał Kamiński, który miał zgoła odmienne stanowisko:

Na polskim Twitterze oberwało się także Matteo Politano:

Początek drugiej połowy to dalsze ataki Interu. W 47. minucie groźnie uderzał Politano, jednak piłka nieznacznie przeleciała nad poprzeczką bramki Strakoshy.

4 minuty później swoją szansę miał także Matias Vecino, lecz jego uderzenie głową poleciało prosto w środek bramki i zostało bez problemu wyłapane przez albańskiego golkipera.

W 55. minucie fenomenalna akcją indywidualną popisał się niepodejrzewany o to wcześniej Felipe Caicedo, który wymanewrował całą defenyswę Interu, jednak jego strzał został zatrzymany przez będącego dziś świetnie dysponowanego Handanovicia.

Niedługo potem kolejną okazję miało Lazio. Groźną kontrę nieudanym, niecelnym strzałem zakończył jednak Ciro Immobile.

Chwilę później bardzo dobrą sytuację miał Keita Balde. Senegalczyk był jednak zbyt czytelny w swoim dryblingu i został wyczyszczony przez Luiza Felipe.

Minuty mijały, a Inter wciąż nie mógł wcisnąć piłki do bramki gości. Złośliwości w ich kierunku na Twitterze nie brakowało:

Z kolei Mateusz Magdziarz postanowił z rozrzewnieniem wspomnieć Alvaro Recobę, byłego snajpera ,,Nerazzurrich":

W 74. minucie na boisku pojawił się Radja Nainggolan, który zmienił bezbarwnego tego dnia Borję Valero. 4 minuty później o krok od wpadki życia był Samir Handanović. Metr przed własną bramką postanowił ,,zabawić się" z Ciro Immobile. Co prawda zabawa się udała, bo Włoch ostatecznie sfaulował słoweńskiego golkipera, ale do katastrofy wcale tak wiele nie brakowało. Chwilę potem na boisku zameldował się Antonio Candreva, który zastąpił Danilo D'Ambrosio. Spalletti pokazał tym samym, że chce iść ,,va banque".

W 82. minucie niezłą okazję miał Radja Nainggolan, który pomknął z piłką na bramkę Lazio, jednak jego strzał był zbyt słaby i został łatwo wyłapany przez Strakoshę.

Chwilę później ostatniej zmiany dokonał Luciano Spalletti - Keitę zastąpił Joao Mario.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Inter przegrał. Co prawda do końca próbował zmienić ten stan rzeczy, jednak ciągle czegoś brakowało - a to ostatniego podania, a to wykończenia. Przede wszystkim zabrakło jednak czego innego - pomysłu na grę. Najlepszym podsumowaniem dzisiejszej postawy ,,Nerazzurrich" jest tweet, który zaraz tu wkleję. Tymczasem żegnam się z Wami i życzę miłego, spokojnego wieczoru. Buonanotte amici!