Lip
18
2019
Skomentuj

OFICJALNIE: Matthijs de Ligt piłkarzem Juventusu (akt.)

Podczas, gdy wszyscy byli zajęci obserwowaniem, jak kaci polskich drużyn - Szkendija Tetowo, Dudelange, a także Sheriff Tiraspol - odpadają z walki o Ligę Mistrzów (a tak serio, to nie), nasi koledzy z Juventusu zajmowali się kimś innym. Przyleciał chłopak z Amsterdamu, już jest coraz bliżej, już trwają testy medyczne - od wczoraj transakcja z Ajaksem weszła w ostatni, kluczowy etap...

Matthijs de Ligt zostanie nowym obrońcą Juventusu, dzisiejszy poranek upłynął pod znakiem dostarczania kolejnych filmów z jego udziałem na social media "Bianconeri".

 

Litera "J" będzie teraz najważniejszą w jego życiu. Przychodzi do klubu, który postawił przed nim wyjątkowe wymagania. Wyjął z ekipy rywala, z którym odpadli w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, najlepszego zawodnika oraz ich kapitana. Tu de Ligt będzie jednym z wielu. Wielu świetnych, ale jednym z wielu. Nie będzie podważał statusu Giorgio Chielliniego, ale będzie się od niego uczył. Jego pierwsze miesiące będą bardzo ważne - każdy widzi w nim wzmocnienie pierwszego składu (ile można przecież było ciągle grać Barzaglim i być skazanym na oglądanie Bonucciego).

Juventus oficjalnie wykiwał Barcelonę, która pewnie i tak za parę zgłosi się po de Ligta, tylko wyda na niego znacznie więcej pieniędzy. Mino Raiola również odegrał rolę w tym ruchu, ale na całe szczęście nie wysłał chłopaka do PSG, tylko do klubu, w którym będzie miał przed sobą postawione wyzwanie - być tak samo dobrym jak w Ajaksie, nie pęknąć, być teraźniejszością i przyszłością "Juve".

 Raiola nie szczędzi pochwał na jego temat - mówi o mentalności Pavla Nedveda i Zlatana Ibrahimovicia. Mocno, choć jak widać było na celebrze Ajaksu, de Ligt nie ma kompleksów. Lubi porywać tłum. Teraz tego oczekuje od niego Juventus i Maurizio Sarri.

 

 

AKTUALIZACJA:

Juventus poinformował, że osiągnął porozumienie z Ajaksem Amsterdam w sprawie pozyskania Matthijsa de Ligta za opłatą 75 mln euro, rozłożoną na 5 lat, a także powiększoną o dodatkowe 10 mln euro bonusów. Włosi podpisali z zawodnikiem 5-letnią umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

 

Najczęściej czytane...

Video
17 Wrzesień 2017

Tete zgasił Neymara [VIDEO]

Video
11 Październik 2017

Lewy w parodii Jeden Osiem L - Jak Zapomnieć

Video
3 Październik 2017

Wojciech Szczęsny w roli dziennikarza! Mistrzowskie pytanie o Krychowiaka! xD [VIDEO]

Video
18 Wrzesień 2017

Neymar chce strzelać rzut karny, ale Cavani... [VIDEO]