-
0
0
+

Jeżeli komuś trzeba reklamować derby Mediolanu, to znaczy, że jest dziwny i nie powinniście się z nim zadawać. Mam jednak nadzieję, że w Waszym środowisku nie ma takich toksycznych osób i w spokoju mogliście zobaczyć ten legendarny pojedynek. A jeśli nie, to spokojnie - zapoznajcie się z echami meczu!

• Milan: Donnarumma - Conti, Mussachio, Romagnoli, Rodriguez (72. Hernandez) - Kessie, Biglia, Calhanoglu (64. Paqueta) - Suso - Piątek, Leao (83. Rebić)
  • Inter: Handanović - de Vrij, Skriniar, Godin - Brozović - D'Ambrosio, Barella (82. Candreva), Sensi (72. Vecino), Asamoah - Lukaku, Martinez (76. Politano)

Jak derby, to derby! Inter siadł na przeciwnikach już od samego początku i z każdą minutą coraz bardziej podkręcał pressing na połowie Milanu. Momentami wkraczał on nawet... w szesnastkę "Rossonerich", co w 10. minucie omal nie skończyło się golem Lautaro Martineza! Ricardo Rodriguez za słabo podał do Gianluigiego Donnarummy, a Argentyńczyk poszedł "na dupie" i zgarnął piłkę, tyle że wpadł w włoskiego bramkarza i... wywalczył tylko rzut rożny. "Goście" byli lepszą stroną, co przełożyło się na celne uderzenie Romelu Lukaku oraz słupek dobijającego niemalże do pustej bramki Danilo D'Ambrosio, który potem... zasunął takie nożyce, że aż ręce same składały się do oklasków! Dobitka tego strzału wpadła do bramki, ale wahadłowy Interu był na minimalnym spalonym.

Jak to ładnie ujął Mateusz Święcicki - Milan polegał na indywidualnościach, Inter na zespołowości. Bo ci czerwoni także mieli małe co nieco. Ba! Hakan Calhanoglu zdobył nawet gola, tyle że sędzia odgwizdał dość kontrowersyjną rękę Francka Kessiego, który wywalczył tę piłkę. Efektowną akcję zrobił także Suso, odbierając futbolówkę przy własnej szesnastce i przebiegając w widowiskowym rajdzie całe boisko - niestety nic z tego nie wyszło. Wynik do przerwy bez bramek, no jedynie w tych nieuznanych było 1:1. Emocje? Najak!

Druga połowa zaczęła się od... nieuznanego gola Interu! Marcel Brozović strzelił zza szesnastki, a piłka po jakimś randomowym rykoszecie wpadła do bramki. Sęk w tym, że kawałek dalej minimalnie na spalonym był Martinez, który - zdaniem arbitra -  miał absorbować uwagę Donnarummy. Nie za bardzo wiem jak, ale dobra... W każdym razie arbiter postanowił sprawdzić to z VAR-em i uznał, że w sumie to ofsajdu najwyraźniej tam nie było (a jak był to milimetrowy) i... uznał gola! BROZOVIĆ! Swoją drogą trochę czasu przed tą szesnastką chorwacki pomocnik miał...

Wypadałoby więc, żeby Milan wziął i podwinął rękawy, ale... no nie potrafił tego zrobić. Nie potrafił właściwie zrobić czegokolwiek. To Inter wyglądał lepiej, choć ewidentnie puszczał oczko w kierunku miejskiego przeciwnika i nieco zluzował z tempem (które i tak stało na dobrym poziomie). Dzisiejsi gospodarze nie mieli jednak pomysłu na żadną składną akcję, dlatego "Nerazzurri" stwierdzili, że oni tym łapserdakom nie będą już dłużej odpuszczać i w 77. minuty podwyższyli. Kto? Lukaku. Jak? Głową. Kto dograł? Nicola Barella. Ładnie. Chwilę później mogło być zresztą 3:0, ale wprowadzony parędziesiąt sekund wcześniej Matteo Politano zawinął efektownego rogala tylko w spojenie. Milan, graliście wy w to kiedyś?

Bardzo dobrze dzisiejszą formę Milanu podsumował beznadziejny Lucas Biglia swoim beznadziejnym strzałem z rzutu wolnego na beznadziejnej wysokości kilku metrów nad bramką. Rugby.

A tak poza tym to wynik już się nie zmienił - choć powinien, bo w doliczonym czasie Antonio Candreva mógł strzelić na 3:0, ale trafił w słupek, a piłka potoczyła się wzdłuż linii bramkowej. Inter wygrał derby w pełni zasłużenie i po raz kolejny pokazał, kto rządzi w Mediolanie. Stety? Niestety?