Oko na Polaka - zespół Glika przegrywał 0:2, ale ostatecznie wygrał!

-
0
0
+

Nowy klub, nowe wyzwania. Te słowa pasują do Kamila Glika, który przed nowym sezonem przeniósł się z Monaco do Benevento. Dziś podopieczni Filippo Inzaghiego zagrali pierwszy mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej po dwuletniej przerwie, a ich przeciwnikiem było Sampdoria. Początek pod względem punktów udany, ponieważ udało się zgarnąć trzy oczka, choć droga do zwycięstwa była wyboista.

Sampdoria 2:3 Benevento (Quagliarella 8', Colley' 18' - Caldirola 33' 72', Letizia 88')

Zła, wręcz tragiczna próba zagrania po ziemi w wykonaniu bramkarza Benevento do Kamila Glika, który stał nieco z boku. Bezpańską futbolówkę przejął Bonazzolli, po czym podał pomiędzy nogami Reprezentanta Polski do Quagliarelli, a 37-letni Włoch tylko dostawił stopę. Być może polski stoper Benevento mógł zachować się lepiej w tej sytuacji, jednak wydaje się, że to właśnie Montipo powinien mieć sobie najwięcej do zarzucenia przy utracie pierwszej bramki. Pierwszy gol padł w 8. minucie, równo dziesięć minut później Sampdoria podwyższyła na 2:0.

Candreva po małym tańcu na prawym skrzydle dośrodkował prosto na głowę Colley'a. Kamil Glik próbował powstrzymać Gambijczyka przed strzałem, ale ostatecznie  nie zdążył w porę zareagować, choć tu też pierwotnie skupiał swoją uwagę na innym zawodniku. Dopiero później doskoczył do autora trafienia. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że Reprezentant Polski z Benevento nie był zbyt pewny w swoich poczynaniach przeciwko Sampdorii. Wybicia pod nogi rywali, z podaniami adresowanymi do swoich kolegów było podobnie. Na szczęście nie wszystko szło tak źle, gdyż w 33. minucie za sprawą Luci Caldiroli goście zdołali złapać kontakt. Włoch huknął na bramkę, wykorzystując małe zamieszanie w polu karnym.

W 70. minucie mieliśmy rzut rożny dla Benevento, a na listę strzelców znów spisał się kapitan Luca Caldirola. Tym uderzył tyłem głowy na dalszy słupek, dając wyrównanie beniaminkowi Serie A. Na pochwałę zasługują z pewnością pułapki ofsajdowe, na które kilkukrotnie złapali się gracze Claudio Ranieriego. Od 0:2 do 3:2 - tak wyglądała droga beniaminka w tym starciu. W 88. minucie zza pola karnego po ziemi przymierzył 30-letni Gaetano Letizia, a piłkę wycofał do niego Marco Sau. Gole dla Benevento dzisiejszego wieczoru zdobywali tylko obrońcy, aż szkoda, że Kamil Glik nie miał ani jednej "patelni z telewizora". Niby nie powinniśmy obarczać Glika w stu procentach za obie stracone bramki w dzisiejszym spotkaniu z Sampdorią, ale mimo wszystko jako lider obrony powinien spisywać się dużo lepiej. Dyrygować, lepiej kierować partnerami z defensywy. Dokładnie takie oczekiwania pokładali w nim włodarze Benevento przed transferem do beniaminka Serie A. Co z tego jednak, że dali sobie wbić dwa gole, skoro każdego z trzech zdobyli właśnie obrońcy? Fantastyczny Come-back  beniaminka. Oby tak to wyglądało również w kolejnych kolejkach. Bartosz Bereszyński zagrał od początku do końca w barwach Sampdorii.