-
0
0
+

Gdy naprzeciwko siebie stają ekipy Lazio oraz Atalanty, kibicom nie pozostaje nic innego, jak wygodnie rozsiąść się na kanapie i delektować kapitalnym widowiskiem. Kolejne starcie obu ekip przyniosło dużą liczbę bramek. Sam mecz był jednak dosyć jednostronny.

Lazio:  Strakosha - Radu (58' Bastos), Acerbi, Patric - Marusić, Luis Alberto (70' Escalante), Lucas Leiva (49' Cataldi), Milinković-Savić (70' Akpa-Akpro), Lazzari (70' Anderson) - Caicedo, Immobile

Atalanta: Sportiello - Djimsiti (46' Romero), Toloi, Palomino - Gosens (90' Mojica), Freuler, Pasalić (56' De Roon), Hateboer - Malinovsky - Gomez (82' Muriel), Zapata (82' Lammers)

Ostatnie dwa mecze pomiędzy Atalantą a Lazio kończyły się wynikami 3:3 oraz 3:2. Nic zatem dziwnego, że w pierwszej połowie mogliśmy obejrzeć trzy gole. Wszystkie trafienia były autorstwa piłkarzy Gian Piero Gasperiniego. Już w 10. minucie wynik otworzył Robin Gosens. Piłka nieco szczęśliwie trafiła pod nogi reprezentanta Niemiec, który nie miał problemów z pokonaniem Thomasa Strakoshy.

20 minut później prowadzenie gości podwyższył Hans Hateboer. Holender był kompletnie niepilnowany w polu karnym. Asystą popisał się Gosens. Pół godziny gry w wykonaniu wahadłowych Atalanty można zatem określić jako perfekcyjne.

Dzieła zniszczenia w pierwszej połowie dokonał Papu Gomez. Trzy gole w 45. minut? Dla Atalanty to normalka.

Druga połowa mogła wlać nieco optymizmu w serca fanów Lazio. Felipe Caicedo zdołał strzelić kontaktowego gola. Cóż jednak z tego, skoro ledwie cztery minuty później najmniejszych wątpliwości co do tego, kto dzisiaj zgranie komplet punktów, nie zostawił Papu Gomez. Doświadczony Argentyńczyk ma prawdziwe wejście smoka w obecny sezon. Ofensywny pomocnik w dwóch spotkaniach strzelił trzy gole i zaliczył dwie asysty. Kosmiczne liczby.

Atalanta pokonała Lazio na wyjeździe aż 4:1. W weekend prawdziwy test czeka Sebastiana Walukiewicza. Z drużyną z Bergamo zmierzy się bowiem Cagliari. Lazio natomiast wcale nie będzie mieć łatwiejszej przeprawy. Piłkarze Simone Inzaghiego zagrają z rozpędzonym Interem Mediolan