-
0
0
+

Na zakończenie zmagań w dziewiątej kolejce Serie A czekały na nas Derby Słońca. Jego promienie oświetliły dziś jedynie Napoli, które ograło Romę aż 4:0. Tak wysoką wygraną piłkarze z Neapolu oddali hołd Diego Maradonie.

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Koulibaly, Manolas, Rui - Demme (84' Lobotka), Fabian Ruiz - Lozano (67' Politano), Zieliński (77' Elmas), Insigne - Mertens (84' Petagna)

Roma: Mirante - Mancini (38' Jesus), Cristante, Ibanez - Karsdorp, Pellegrini (79' Mayoral), Veretout (46' Villar), Spinazzola - Pedro, Mkhitarian, Dzeko (71' Perez)

Z dużymi kłopotami kadrowymi przed spotkaniem musiał mierzyć się trener Romy, Paulo Fonseca. Przetrzebiona została zwłaszcza linia defensywna Rzymian. Portugalczyk nie mógł skorzystać z usług Marasha Kumbulli oraz Chrisa Smallinga. Wobec wymienionych absencji, Fonseca zdecydował się na wystawienie w środku obrony nominalnego pomocnika, Bryana Cristante

W szeregach Napoli zabrakło natomiast pauzujących już jakiś czas Elseida Hysaja, Victora Osimhena oraz Amira Rrahmaniego. Do trójki graczy dołączył również Tiemoue Bakayoko. Francuz musiał odcierpieć karę za czerwoną kartę z ostatniego ligowego meczu z Milanem

Piłkarze z Neapolu wybiegli dziś na murawę w koszulkach upamiętniających zmarłego Diego Maradonę

Pierwsza połowa stała pod znakiem przewagi gospodarzy. Napoli stworzyło kilka bardzo dobrych szans bramkowych, jednak dużym kłopotem była nieskuteczność. Sam Dries Mertens powinien zakończyć pierwszą część gry z przynajmniej dwoma golami. Obie sytuacje wykreował Belgowi Piotr Zieliński, który był jednym z wyróżniających się piłkarzy w pierwszych 45 minutach. Po dwóch kwadransach Napoli wreszcie udokumentowało przewagę golem Lorenzo Insigne z rzutu wolnego.

Roma prezentowała się natomiast niezwykle blado. W ofensywie praktycznie nie istniała, a w obronie popełniała proste błędy. Pierwsza połowa w wykonaniu gości zdecydowanie do zapomnienia.

W drugiej Rzymianie zagrali jeszcze gorzej. Napoli wykorzystało błędy rywali, aplikując gościom aż trzy gole. Fabian Ruiz, Dries Mertens i Matteo Politano zadali Romie pierwszą porażkę od sierpnia, kiedy to piłkarze Fonseki ulegli Sevilli w Lidze Europy. Idealnym podsumowaniem boiskowej dyspozycji "Giallorossich" był czwarty gol dla Napoli, kiedy to Politano bez problemu minął stoperów Romy oraz bramkarza Antonio Mirante, po czym wpakował piłkę do siatki.

Warto również wspomnieć o świetnej postawie Piotra Zielińskiego, który zaliczył chyba najlepszy występ w bieżącym sezonie. Widać, że reprezentant Polski wraca do wysokiej dyspozycji po pauzie spowodowanej przez koronawirusa.

Zawodnicy z Neapolu dzięki wygranej zrównali się punktami z Romą. Oba kluby zgromadziły do tej pory na swoim koncie 17 oczek. Liderem jest Milan, który na ten moment ma sześć punktów więcej.