-
0
0
+

Serie A przyzwyczaiła nas, że w trakcie niedzielnego popołudnia możemy liczyć na kawał dobrej piłki. Dziś w ramach 20. serii gier los skrzyżował drogi Atalanty Bergamo oraz S.S. Lazio. Mecz zapowiadał się bardzo obiecująco ze względu na ofensywny styl gry obu zespołów. Nie musieliśmy daleko sięgać pamięcią po ostatnie starcie ze sobą tych ekip. Mierzyły się one ze sobą w minioną środę w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Z tarczą z tego boju wychodziła drużyna z Lombardii. Atalanta wygrała 3:2 i liczyliśmy na podobną liczbę strzelonych bramek również dzisiaj.

Wyjściowe składy:

Atalanta: Gollini - Djimsiti, Palomino, Toloi - Ruggeri, Freuler, de Roon, Maehle - Miranczuk - Zapata, Ilicić

Lazio: Reina - Radu, Acerbi, Gabarron - Marusić, Alberto, Lucas Leiva, Milinković-Savić, Lazzari - Correa, Immobile

Mecz rozpoczęliśmy z wysokiego "C". Już w 3. minucie cudownym uderzeniem z dystansu popisał się Adam Marusić i zgłosił poważną kandydaturę do trafienia kolejki. Pierluigi Gollini mógł tylko pokręcić głową z niedowierzaniem. Atalanta już od pierwszych minut musiała gonić wynik. Lazio również jako sukces mogło uznać, że Atalancie w pierwszym kwadransie tego spotkania nie udało się oddać ani jednego strzału. Ktoś pomyśli, że to tylko kwadrans, ale znając ofensywne możliwość i polot Atalanty, naprawdę należy docenić defensywę rzymian.

W 20. minucie mogło być już 2:0 dla Lazio. Z dogodnej pozycji rzut wolny bił Sergej Milinković-Savić, ale jego uderzenie finalnie minęło się ze słupkiem. Powoli upływał już drugi kwadrans, a podopieczni Gian Piero Gasperiniego dalej nie byli w stanie oddać jakiegokolwiek strzału. Drużyna Lazio zdecydowanie odrobiła lekcje po niedawnym starciu rozgrywanym pomiędzy tymi dwoma zespołami w Pucharze Włoch. Dalej bliżej strzelenia drugiego gola była drużyna "Orłów". W 32. minucie Ciro Immobile posłał dośrodkowanie na głowę Milinkovicia-Savicia. Serb precyzyjnie uderzył głową, więc swoim kunsztem bramkarskim wykazać musiał się Gollini. Włoch wyciągnął się jak struna i końcówkami palców zbił futbolówkę na słupek. Defensorzy Atalanty następnie zażegnali niebezpieczeństwo. Lazio wyglądało znacznie lepiej od sensacji poprzedniego sezonu w pierwszych 45 minutach.

Jeszcze w 41. minucie Luis Alberto zabawił się z Joakimem Maehle. Hiszpan puścił Duńczykowi bezczelną siatkę na skraju pola karnego, a następnie oddał strzał, który sprawił niemałe problemy Golliniemu. Mimo znacznie słabszej pierwszej połowy Atalanta mogła strzelić bramkę po jednym ze stałych fragmentów gry. Na szczęście dla "Orłów" w gotowości cały czas był Pepe Reina. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem podopiecznych Simone Inzaghiego. Warto również odnotować, że w jej trakcie na boisku pojawił się debiutujący w Lazio Mateo Musacchio. Argentyńczyk trafił do ekipy z Rzymu z AC Milanu na zasadzie wolnego transferu.

Drużyna ze stolicy Włoch podwyższyła prowadzenie w 51. minucie. Do zdobycia tej bramki wystarczyły dwa podania. Pierwsze to te wznawiające grę od Pepe Reiny. Zagrał on długą piłkę na połowę boiska. W powietrzu najlepiej spisał się Ciro Immobile, który w tym meczu sporo angażował się w kreowanie gry. Król strzelców poprzedniego sezonu Serie A przedłużył zagranie bramkarza głową i Joaquin Correa znalazł się w sytuacji sam na sam z Gollinim. Argentyńczyk spokojnie minął wychodzącego z bramki Włocha i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Po bramce na 2:0 tempo spotkania spadło. Atalanta na pewno nie była dziś tą drużyną, którą wszyscy się zachwycaliśmy. W 66. minucie Manuel Lazzari urwał się na skrzydle i mógł dobić "Orobicich". Tym razem jednak poprawnie interweniował Gollini. Przed 80. minutą niesamowitym zwodem popisał się wprowadzony z ławki Luis Muriel, a następnie oddał strzał w słupek. Na szczęście dla Atalanty za akcją podążył - kolejny wprowadzony z ławki zawodnik - Mario Pasalić i dobił on strzał Kolumbijczyka. Atalanta złapała kontakt ze swoimi oponentami, ale nie trwał on za długo. Już 3 minuty później Lazio po raz kolejny podwyższyło swoje prowadzenie. Akcję przeprowadziła - a jakże - dwójka rezerwowych. "Orły" ruszyły z kontrą, Andreas Pereira znalazł się z boku pola karnego. Brazylijczyk wystawił piłkę na pustaka Vedatowi Mariqiemu, który musiał trafić do siatki. Była to debiutancka bramka reprezentanta Kosowa w Serie A.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:1. Lazio dzięki temu zwycięstwu wyprzedziło w tabeli Serie A Atalantę. Rzymianie zajmują obecnie 5. pozycję z dorobkiem 37 punktów. Atalanta okupuje jedną lokatę niżej. "Czarno-niebiescy" nagromadzili do tej pory 36 oczek.