-
0
0
+

Daniem głównym na włoskich boiskach w sobotę był pojedynek Napoli z Juventusem. Starcie, które w Italii wywołuje niemałe poruszenie. Mierzą się w nim bowiem najbardziej utytułowane ekipy z południa i północy kraju. Obie drużyny przed spotkaniem miały swoje cele. Napoli chciało gonić w tabeli topową czwórkę, a Juventus naturalnie lidera. Było to również spotkanie, któremu z ogromnym zaciekawieniem przyglądali się kibice z Polski. W wyjściowych składach nie zabrakło oczywiście Wojciecha Szczęsnego oraz Piotra Zielińskiego. Jeśli mielibyśmy wierzyć doniesieniom z Włoch, mecz ten w razie niepowodzenia Napoli mógł oznaczać pożegnanie się z posadą Gennaro Gattuso.

Wyjściowe składy:

SSC Napoli: Meret - Rui, Rrahmani, Maksimović, Di Lorenzo - Bakayoko, Zieliński - Lozano, Insigne, Politano - Osimhen

Juventus FC: Szczęsny - Danilo, de Ligt, Chiellini, Cuadrado - Chiesa, Rabiot, Bentancur, Bernardeschi - Ronaldo, Morata

Początkowo wyjściowym bramkarzem Napoli na to spotkanie był David Ospina, ale w obliczu problemów w trakcie rozgrzewki w podstawowym składzie wyszedł Alex Meret. W 28. minucie przy rzucie wolnym dla Napoli, Amir Rrahmani otrzymał kontaktowego "lepca" w twarz od Giorgio Chielliniego w polu karnym. Po analizie VAR sędzia Daniele Doveri wskazał na wapno. Do stałego fragmentu podszedł Lorenzo Insigne, a następnie pewnym uderzeniem w górny róg bramki dał Napoli prowadzenie. Trafienie to zadedykował swojej partnerce. Okazja? Mam nadzieję, że każdy z Panów pamięta o jutrzejszym święcie. A nawet jeśli ktoś zapomniał, to mógł za przypominajkę podziękować Insigne. Oglądanie włoskiej piłki przyniosło dziś jeszcze więcej korzyści niż zazwyczaj.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Napoli 1:0. Mecz ten w pierwszej połowie zdecydowanie nie był spektaklem. Juventus wyjątkowo męczył. Rozegranie było bardzo powolne oraz nie było w nim widać jakiegoś błyskotliwego pomysłu. Napoli prezentowało się solidnie, poprawnie.

Juventus bardziej żywo wszedł w drugą połowę. Już po dwóch minutach Cristiano Ronaldo miał dwa oddane strzały. Pierwszy zablokowany, drugi obok słupka. Mała rzecz, ale kibice "Bianconerich" mogli mieć nadzieję, że obraz gry odmieni się w drugiej części spotkania. Minutę później CR7 znowu stanął przed szansą, ale uderzył prosto w Mereta. W 56. minucie "Stara Dama" sprytnie rozegrała rzut wolny, który zakończył się mocnym strzałem Federico Chiesy. Alex Meret pozostawał dalej na posterunku.

Ostatnie minuty spotkania to ciągły atak "Juve". Niecelne strzały z dystansu oraz groźne uderzenia wewnątrz pola karnego, ale dziś na medal spisywał się Meret, który był zdecydowanym bohaterem meczu. A pomyśleć, że pierwotnie nawet nie miał w tym meczu zagrać...

Mimo natarcia mistrzów Włoch wynik nie uległ zmianie. Napoli wygrało na swoim boisku z Juventusem 1:0 po bramce z rzutu karnego Lorenzo Insigne. "Azzurri" dzięki tej wiktorii awansowali o dwie pozycje w tabeli Serie A. Podopieczni Gennaro Gattuso znajdują się obecnie na czwartej lokacie z dorobkiem 40 punktów. Juventus ma nagromadzone dwa punkty więcej i dzięki temu sklasyfikowany jest o jedno miejsce wyżej. Ich oczywiście nie interesuje oglądanie się za siebie, a pościg za AC Milanem i Interem Mediolan. Pościg, który będzie teraz piekielnie trudny. Może nawet sukces w nim jest już niewykonalny.