-
0
0
+

Zdecydowanym hitem piłkarskiego weekendu były niedzielne derby della Madonnina. Były one o tyle bardziej wyjątkowe, ponieważ jedynie od nich zależało, kto po 23. serii gier rozgrywek Serie A będzie okupował pozycję samodzielnego lidera. Ostatni raz obie ekipy mierzyły się ze sobą miesiąc temu w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Z tamtego starcia zapamiętaliśmy wiele wyjątkowych momentów, a na pierwszy plan z pewnością wysunęła się sprzeczka Zlatana Ibrahimovicia z Romelu Lukaku. Dzisiejszym meczem żył nie tylko Mediolan, ale i cała futbolowa społeczność.

Wyjściowe składy:

AC Milan: Donnaruma - Hernandez, Romagnoli, Kjaer, Calabria - Kessie, Tonali - Rebić, Calhanoglu, Saelemaekers - Ibrahimović

Inter Mediolan: Handanović - de Vrij, Skriniar, Bastoni - Perisić, Eriksen, Brozović, Barella, Hakimi - Martinez, Lukaku

Worek z bramkami rozwiązał się już w 5. minucie spotkania. Duet "LuLa" ponownie dał o sobie znać. Romelu Lukaku chciał dogrywać w pole karne w kontrataku po ziemi. Podanie to zostało zablokowane przez Simona Kjaera, ale futbolówka ponownie trafiła pod nogi Belga. Lukaku wtedy zdecydował się już na podanie górą. Idealnie w tempo w powietrze wyskoczył Lautaro Martinez i skierował piłkę do siatki głową.

Pierwszy kwadrans to była całkowita dominacja Interu. To "Nerrazzuri" znacznie dłużej utrzymywali się przy futbolówce i stwarzali zagrożenie kolejnymi dośrodkowaniami. W 27. minucie w dogodnej sytuacji po dograniu Ivana Perisicia znalazł się Romelu Lukaku. Napastnik jednak minął się z piłką w polu karnym AC Milanu. 6 minut później to "Rossoneri" stanęli przed pierwszą realną szansą w tym spotkaniu. W szesnastce Interu niepokryty został Theo Hernandez, który oddał lekki strzał na dalszy słupek. Mimo, że w uderzeniu tym nie było za wiele mocy, możliwym jest, że Samir Handanović nie zdążyłby zainterweniować. Piłka finalnie minimalnie minęła się ze słupkiem.

Jeszcze przed przerwą prowadzenie Interu mógł podwyższyć Milan Skriniar, ale jego uderzenie głową nieznacznie przeleciało nad poprzeczką. Inter w derbach prowadził do przerwy 1:0.

Sporo w tym meczu było uderzeń głową. Od razu po rozpoczęciu drugiej połowy Zlatan Ibrahimović dwukrotnie próbował pokonać Handanovicia tą częścią ciała. Po chwili z okolic pola karnego mocno uderzał Sandro Tonali. Handanović musiał popisać się trzema paradami na przestrzeni dwóch minut i to uczynił. Słoweniec powoli zaczynał się przedstawiać jako bohater tego widowiska.

Niewykorzystane okazje następnie zemściły się na ekipie Milanu. Inter przeprowadził sprawną kontrę, Perisić dograł do Lautaro Martineza, a ten spokojnie z bliskiej odległości skompletował swój dublet.

W 63. minucie Lukaku miał okazję dobić swoich oponentów, ale tym razem powstrzymał go Gianluigi Donnaruma. Co się odwlecze to jednak nie uciecze. Belg po rajdzie pokonał włoskiego bramkarza już 3 minuty później. Już nic nie miało prawa wyrwać Interowi zwycięstwa i radość po tym golu zdecydowanie nam to ukazywała. Najgorsze dla kibiców Milanu było to, że "Nerrazzuri" dalej próbowali podwyższyć rezultat, np. Christian Eriksen strzałem z dystansu.

Po trzeciej bramce sędzia Daniele Doveri mógł zarówno zakończyć ten mecz. Szczególnie, że kontuzją w ostatnich minutach przypłacił Nicolo Barella. Mimo to Milan pozostał całkowicie bez życia i nadziei. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Interu. Podopieczni Antonio Conte umocnili się na pozycji lidera w ligowej tabeli. Nagromadzili oni do tej pory 53 punkty. Zawodnicy Stefano Pioliego są na drugim miejscu i tracą do miejscowego rywala już 4 oczka.