-
0
0
+

Dobry mecz zagrał wczoraj późnym wieczorem Piotr Zieliński. Dobry, ale nie wybitny. Jego dwie asysty w starciu z Bologną wywołały sporo dyskusji dotyczących jego skromnej osoby, więc warto przyjrzeć się, jaki PR ma "Zielu" w internetach.

MATERIAŁY PROMOCYJNE PARTNERA | W grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem. | Hazard może uzależniać. BEM to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi

Bologna wcale nie była takim chłopcem do bicia. W wielu etapach meczu to ona przeważała, co zresztą odzwierciedlają statystyki, w których przyjezdni częściej byli w posiadaniu piłki i częściej strzelali na bramkę neapolitańczyków. Fakty są jednak takie, że więcej zębów miały próby Napoli, co odzwierciedla współczynnik goli oczekiwanych xG - 1,22 do 0,77. Wynik? 3:1.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 8. minucie po tym, jak Zieliński fantastycznym zagraniem piętą ustawił piłkę Lorenzo Insignemu, który gładkim uderzeniem wewnętrzną częścią stopy zdobył gola. W 65. minucie z kolei Polak wziął udział w kontrze drużyny, dziabnął piłkę do Victora Osimhena, który wykorzystując swoją szybkość poszedł do przodu jak strzała i wykończył wypracowaną okazję. "Zielu" wykonał wczoraj 30 podań, z czego 23 były celne - nie są to jakieś fenomenalne liczby, wielu graczy Napoli częściej było przy piłce, ale jak mówię: to Bologna miała przewagę w posiadaniu. Zieliński nie oddał żadnego strzału, nie miał żadnego dryblingu, a przy futbolówce był przez 3,1% czasu - 4 graczy jego drużyny, grających od pierwszej minuty, miało gorszy wynik, ale dwóch z nich, jak Polak, nie dograło całego spotkania. Co na to ludzie? "Zielu" ma w tym sezonie 8 goli i 7 asyst we wszystkich rozgrywkach (w Serie A 6 i 5),

Dobre zawody - pisze fanklub z Polski.

Ekspert zadowolony.

Co do drugiej asysty - prawda jest taka, że Osimhen musiał przebiec jeszcze pół boiska, no i musiał się z tą futbolówką zabrać. Zieliński dobrze go zauważył i nieźle obsłużył, ale napastnik Napoli też musiał wykonać kawał roboty - jak chociażby ścigać się z obrońcą.

Obstawiam, że tak.

Kolejny zadowolony.

Ostatnio ma dobry moment, ale ludzie zastanawiają się, czy utrzyma dyspozycję? Wiemy, że ta kwestia mentalu jest u 26-latka daleka od perfekcji.

Transferowe humorki.

To nie jest takie czarno-białe, panie kolego.

Włoski "Il Napolista" mówi jasno - super, że ładna asysta piętką, ale wypadałoby w końcu machnąć double-double (dwucyfrowa liczba goli i asyst), bo to nigdy w sezonie mu się jeszcze nie udało. A życie leci.

W ścigającym Ligę Mistrzów Napoli Polak jest ważną postacią.

Uznane "Corriera Dello Sport" chwali Zielińskigo za swój występ i daje mu okejkę, głównie za asystę piętą.