-
0
0
+

Z ziemi włoskiej, nadawana była wojna polsko-polska! Postrzegany jako jeden z topowych golkiperów włoskiej ekstraklasy Bartłomiej Drągowski, stanął naprzeciw Romie. Nie tylko stanął, lecz także był autorem "zagrania meczu". W jej zwartych szeregach ustawianych aktualnie przez Jose Mourinho stanęłoby jedno z odkryć polskiej piłki w ostatnich miesiącach, Nicola Zalewski. "Stanęłoby", gdyż Polak nie pojawił się na murawie. Dodatkowo udany debiut zaliczył Tammy Abraham.

Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

AS Roma - Fiorentina 3:1 (26' Mkhitaryan, 64' Veretout, 80' Veretout - 60' Milenkovic)

AS Roma: Patricio - Vina, Ibanez, Mancini, Karsdorp - Cristante, Veretout (87' Bove) - Mkhitaryan (85' El Shaarawy), Pellegrini (83' Perez), Zaniolo - Abraham (69' Shomurodov)

Fiorentina: Drągowski - Biraghi, Igor, Milenkovic, Venuti (84' Saponara) - Maleh (46' Castrovilli), Pulgar, Bonaventura (74' Benassi) - Gonzalez (84' Sottil), Vlahovic, Callejon (20' Terraciano)

Sympatycy Romy z niecodziennym zainteresowaniem i niecierpliwością oczekiwali debiutu Abrahama. Pierwszy występ w barwach stołecznego klubu miał miejsce właśnie dzisiaj! 19-letni Polak prowadzony przez Mourinho rozpoczął mecz na ławce, natomiast Drągowski zgodnie z tradycją wybiegł w pierwszym garniturze. Polski golkiper po 17 minutach wyleciał z murawy. 17 minut nowego sezonu i już nadeszła weryfikacja. Czerwony kartonik po faulu na debiutującym Abrahamie dopiero przy piątej powtórce okazał się być słuszny, bowiem Drągowski zahaczył o stopę Anglika. Dramatyczny dzień polskich bramkarzy we Włoszech, najpierw mecz zawalił Szczęsny, później jego śladami poszedł rodak.

Pierwsza bramka? Udział Abrahama, gol Mkhitaryana. Mourinho zjednoczył się z fanami "Giallorossich" w szerokim uśmiechu. Wygrywając z grającą w 10-tkę Fiorentiną ustawili poniekąd mecz. Jednak czy rzeczywiście? Nie do końca. "Viola" przeprowadziła kilka groźnych akcji, po których kibice na stadionie Stadio Olimpico zamarli.

Czerwona dla gości? To i czerwona dla gospodarzy! Drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną ujrzał Nicolo Zaniolo tuż po pierwszym gwizdku w drugiej części spotkania. Niedługo po tym wydarzeniu padła bramka wyrównująca, co zwiastowało atomową końcówkę w odmianie futbolu 10 vs 10. Lepiej w tej wariacji spisali się zawodnicy Mourinho, którzy zdołali wyjść ponownie na prowadzenie za sprawą bramki Veretouta. Spotkanie zostało zabite w 80. minucie, kiedy to bramkę na dublet ustrzelił francuski pomocnik "Giallorossich". Komplet punktów zostaje w Rzymie, Drągowski z fatalnym występem na czerwo, Zalewski bez minut!