Juve wraca na właściwe tory, Inter ponownie ucieka spod topora - sobota z Serie A

-
0
0
+

Bez większych niespodzianek zakończyły się dzisiejsze mecze w rozgrywkach Serie A. Kolejne trzy punkty dopisał na swoje konto Inter oraz powracający do wysokiej formy Juventus. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła również Salernitana.

Mecze Serie A, LaLiga oraz innych najlepszych lig pełnoletni widzowie mogą oglądać i obstawiać na stronie sponsora portalu, Betclic.pl. SPRAWDŹ TUTAJ!

Sobotnie zmagania na włoskich boiskach rozpoczęły się od starcia w dolnych rejonach tabeli. Okupująca ostatnią pozycję Salernitana podejmowała Genoę. Gospodarze pokonali rywali 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Milan Djurić. Wprowadzenie na boisko Bośniaka było jedną z lepszych w tym sezonie decyzji trenera Fabrizio Castoriego. Djurić wpisał się bowiem na listę strzelców zaledwie pięć minut po wejściu na murawę.

Dla Salernitany była to pierwsza wygrana w bieżących rozgrywkach. Nie pozwoliło to jednak na wygrzebanie się ze strefy spadkowej. Z czterema punktami Salernitana zajmuje obecnie dziewiętnastą lokatę w tabeli. Genoa plasuje się o trzy pozycje wyżej.

Wydarzeniem dnia w Serie A były Derby della Mole, czyli starcie Torino z Juventusem. Patrząc na ostatnie pojedynki pomiędzy tymi zespołami, należało spodziewać się, że Juventus zwycięży po bramce w samej końcówce spotkania. Jak zatem skończył się ten mecz? Golem Manuela Locatellego w 86. minucie! Torino od rozpoczęcia drugiej połowy praktycznie nie istniało na boisku. Goście z minuty na minutę osiągali coraz większą przewagę. W ostatnim kwadransie po atakach Juve co chwilę pachniało golem. W zwycięstwie nad Torino ogromny udział mieli świetnie spisujący się defensorzy - de Ligt oraz Chiellini - a także Federico Chiesa. To jego kapitalne zagranie do Locatellego przyczyniło się do trzeciego w sezonie zwycięstwa Juventusu. "Bianconeri" wreszcie zachowali czyste konto w lidze i wydaje się, że na dobre zażegnali już kryzys z początku sezonu.

Na zakończenie dnia fani calcio obejrzeli starcie Sassuolo z Interem. Pierwsza połowa nie zwiastowała niczego dobrego dla drużyny aktualnych mistrzów Włoch. Domenico Berardi po uderzeniu z rzutu karnego dał bowiem gospodarzom prowadzenie. To utrzymało się do 58. minuty spotkania. Wówczas to Edin Dzeko doprowadził do remisu. Dla Bośniaka była to już szósta bramka w sezonie. Napastnicy w ekipie Simone Inzaghiego osiągają naprawdę świetne liczby, co udowodnił Lautaro Martinez wykonując jedenastkę dającą Interowi komplet punktów. Za dokładnie 50% trafień "Nerazzurrich" w lidze odpowiada wspomniana dwójka snajperów. Inter dzięki wygranej wskoczył na pozycję wicelidera, wyprzedzając Milan. "Rossoneri" mogą jednak powrócić na drugą lokatę. Jutro o 20:45 w hicie tej kolejki zagrają na wyjeździe z Atalantą.